Dodany: 22.09.2016 12:44|Autor:

Kolejny zbiór doskonałych tekstów Artura Andrusa publikowanych na jego bardzo popularnym blogu internetowym i w prasie.

Teksty, które są tutaj zebrane zamieszczałem na internetowym blogu, w "Gazecie Wyborczej" i miesięczniku "Zwierciadło". Czyli właściwie powinienem tę książkę zatytułować: "Niczym szczególnym, poza osobą autora, niepowiązane ze sobą żartobliwe teksty, pisane z myślą o lekarkach i lekarzach, kobietach, mężczyznach czytujących kobiece pisma oraz wszystkich innych, zwłaszcza posiadających dostęp do Internetu, a teraz już niekoniecznie". Domyśliłem się od razu, że moja książka może nie mieć aż tak dużej okładki, i zrezygnowałem z tego pomysłu. Stąd więc VIETATO FUMARE.

Artur Andrus

"To kolejna po »Blogu osławionym między niewiastami« porcja dobrej polskiej satyry w wykonaniu jednego z czołowych przedstawicieli tego gatunku. Andrus ma niebywały dar opowiadania. W jego ustach nawet najbardziej banalne wydarzenia urastają do rangi co najmniej rozmów na szczycie. Szczyty bywają różne, ale jedno je łączy: wyróżniają się. Perfekcyjnie potrafi wprowadzić zamęt, odwracając utarte zwroty, burząc od wieków wydeptywane ścieżki skojarzeń. Jest doskonałym obserwatorem, widzi świat w szczegółach, zwracając uwagę na to, co większości umyka, i nieustannie zaskakuje. Jego skojarzenia z każdym kolejnym zdaniem podążają w coraz to innym kierunku, niezgodnym z tym, co podpowiadają nam... schematy. Dodajmy do tego niebanalną umiejętność łączenia słów i znaczeń, których pozornie połączyć się nie da, oraz zdolność dorabiania idei do tego, co - często przypadkowo - powstało. Od tytułu tej książki począwszy..."

Magdalena Wiśniewska - czytelniczka i recenzentka

Artur Andrus - dziennikarz, poeta, konferansjer, radiowiec od zawsze związany z Programem 3 Polskiego Radia, autor i wykonawca tekstów kabaretowych, felietonów i piosenek. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci na polskiej scenie kabaretowej.

[Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014]