Dodany: 19.11.2008 19:36|Autor:

Książka: Domofon
Miłoszewski Zygmunt
Notę wprowadził(a): lukaszk88

Zygmunt Miłoszewski (ur. 1976) - dziennikarz i redaktor, obecnie pracuje w "Newsweeku". "Domofon" to jego debiutancka powieść.

W bloku na warszawskim Bródnie młode małżeństwo odkrywa ciało mężczyzny, któremu winda obcięła głowę - tak zaczyna się pełen czarnego humoru thriller Zygmunta Miłoszewskiego. Kim jest tajemniczy, obserwujący swoich sąsiadów lokator? Skąd biorą się senne koszmary bohaterów? Mieszkańcy z przerażeniem poznają sekrety ponurego domu, gdzie zwyczajne życie niespodziewanie zamienia się w horror.

"W przedziale towarowym windy coś się poruszyło. Nie widziała co, ale wyraźnie usłyszała ruch. Boże, spraw, żeby to były zwidy, pomyślała, halucynacje, najgorsza choroba, tylko niech to się przestanie dziać. Niech to nie będzie naprawdę. Niech wytrzyma w swojej kryjówce jeszcze przez chwilę, jeszcze tylko jedno piętro. Niech to zaśnie, błagam".
(fragment)

[Wydawnictwo W.A.B., 2005]

Użytkownik: reniferze 30.01.2019 13:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Zygmunt Miłoszewski (ur. ... | lukaszk88
Szału nie ma, niczego nie urywa.. ale ze dwa razy przeszedł mnie dreszcz :). Fajny pomysł, ciekawe postacie, sprawny język. Całkiem dobry horror.