Dodany: 24.11.2014 12:31|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Lista bestsellerów empik.com

W tym tygodniu na liście znajdziemy tylko jedną premierę (ale za to na pierwszym miejscu) i to nie jedyna nowość. Aż trzy książki trafiły na listę, mimo że od ich premiery upłynęło już trochę czasu.

1. „Wójt. Jedziemy z frajerami! Całe moje życie” (Janusz Wójcik, Przemysław Ofiara) (Wójcik Janusz, Ofiara Przemysław) - nowość

Spojrzenie na polską piłkę nożną przez pryzmat biografii kontrowersyjnego trenera, Janusza Wójcika. Kolejna skandalizująca spowiedź z aferami w tle na topie list przebojów.

2. „Zniszcz ten dziennik”  (Keri Smith) - spadek o 1 miejsce

Jak widać, Polacy zamiast czytać wolą (kreatywnie) niszczyć - dwa miesiące po premierze dziennik wciąż utrzymuje się w czołówce książkowych przebojów. Mimo wszystko trochę smutno.

3. „Labirynt Lukrecji” (Agnieszka Chylińska) - spadek o 1 miejsce

Ciepła książka dla dzieci napisana przez Agnieszkę Chylińską - byłą wokalistkę O.N.A. Aż trudno uwierzyć, jak bardzo zmienił się wizerunek pani Agnieszki w ciągu 10 lat.

4. „Przebudzenie (Stephen King) - w ubiegłym tygodniu poza listą

Najnowsza powieść Stephena Kinga pojawiła się wśród bestsellerów dopiero w drugim tygodniu obecności na rynku (i to dość daleko). Trochę to smutne, bo chociaż wydaje się, że najlepsze lata twórca ma już za sobą, jego dzieła wciąż są atrakcyjniejsze od dzienników do niszczenia czy wynurzeń przestępcy. Ale co poradzić... taki mamy (czytelniczy) klimat.

5. „Gwiazd naszych wina” (Green John) - w ubiegłym tygodniu poza listą

Wzruszająca opowieść o życiu, chorobie i miłości - pokazująca, jak silne uczucie może zmienić postrzeganie świata. Książka, która miała polską premierę w ubiegłym roku, a teraz powraca na szczyty pod wpływem popularności filmu.

6. „Religa. Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga” (Dariusz Kortko, Judyta Watoła) - spadek o 1 miejsce

7. „Jadłonomia. Kuchnia roślinna” (Marta Dymek) - spadek o 3 miejsca

8. „Jeżycjada”. Tom 21. „Wnuczka do orzechów” (Małgorzata Musierowicz) - spadek o 5 miejsc

9. „Księgi Jakubowe”  (Olga Tokarczuk) - spadek o 3 miejsca

10. „Świat lodu i ognia” (George R.R. Martin) - w ubiegłym tygodniu poza listą

UWAGA - zestawienie nie obejmuje książek w przedsprzedaży oraz pakietów książkowych

Oprac. PD