Dodany: 21.04.2014 10:09|Autor: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki

Książki i okolice> Książki w szczególe> Wiatr (Ciszewski Marcin)

Polska powieść sensacyjna

Kolejna dobra powieść sensacyjna. Po bestsellerach Severskiego, "Mrozie" i "Upale" mamy "Wiatr". Czekamy na "Ogień" i "Wodę". Nareszcie powieść z bardzo niejednoznacznym zakończeniem. Stajemy wobec niego bezradni, co bowiem należy wybrać? Przypominają mi się dymisje kolejnych szefów Mosadu. Oni wybrali, ale musieli odejść, a nawet zostać ukarani.
Mamy wreszcie polską powieść sensacyjną na dobrym poziomie. Oczekiwane kryteria zostały spełnione: szybka akcja, groza, wymiana ognia, nawet seks, ale... A może są jeszcze inni autorzy, o których nic nie wiem.
Użytkownik: Michał Małysa 22.04.2014 11:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Kolejna dobra powieść sen... | DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki
Bardzo ciekawe w tym gatunku były powieści Irka Grina: "Szerokiej drogi, Anat" oraz "Szkarłatny habit". Szybka akcja, wymiany ognia, seks - jeśli tak jak piszesz interesują cię te elementy, raczej się nie zawiedziesz.

Pozdrawiam
Michał Małysa
Użytkownik: DariuszCichockiOpiekun BiblioNETki 02.05.2014 07:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo ciekawe w tym gatu... | Michał Małysa
Serdeczne dzięki. Nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, niemniej w chwilach przeciążenia intelektualnego dobrze mi robi taka odskocznia. Strzelania nie lubię, zwroty akcji - bardzo. Seks? - jak wiele z nas. A Ciszewski ma do tego jeszcze talent. Czasem drażnią mnie uproszczenia i dosyć siermiężne porównania, ale i tak jest więcej plusów. A poza tym mam znakomitą zabawę, łowiąc aluzje i odkrywając ukryte warstwy starszej Polski ukryte pod nowoczesną, spełniającą wymogi gatunku "pozłotką".