Dodany: 21.01.2006 14:25|Autor:

Książka: Kraina Chichów
Carroll Jonathan
Notę wprowadził(a): margot.

Pod czujnym okiem zadziwiająco dobrze poinformowanej społeczności miasteczka Galen Tomasz Abbey rozpoczyna pracę nad biografią swojego ulubionego pisarza, żyjącego tutaj przed laty. Wkrótce przybysz odkrywa tajemnicę mieszkańców, którzy nie boją się śmierci i hodują wyłącznie bulteriery. Uświadamia sobie także, że jego książka nigdy nie może być i nie będzie opublikowana oraz, że odgrywa główną rolę w misterium przywracającym zakłócony porządek zdarzeń. Poznawszy siłę wyobraźni, dzięki której toczy się życie w Galen, pewnego dnia sam jej użyje, ale już do własnych celów.

Jonathan Carroll (ur. 1949 r. w Nowym Jorku), Amerykanin mieszkający w Wiedniu. Wykładowca literatury anglosaskiej, autor opowiadań, powieści, recenzji i esejów krytycznych. "Kraina Chichów" to jego pierwsza i najgłośniejsza powieść, pełna wdzięku i ludzkiego ciepła. Znakomita proza, jedna z tych książek, które się długo pamięta.

"Czułem się tak, jakbym czytał "Buszującego w zbożu", który wyszedł spod pióra C.S. Lewisa. Pożarłem tę powieść co do literki".
Stephen King

[Prószyński i S-ka, 1999]

Wyświetleń: 19180
Użytkownik: iamone 29.09.2007 13:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Pod czujnym okiem zadziwi... | margot.
To moja ukochana książka tego autora. Fascynująca, niebanalna, może wręcz dziwaczna... Po jej przeczytaniu zapragnęłam mieć psa takiej rasy, jak w książce. Perełka w dorobku Carrolla i w mojej biblioteczce!