Dodany: 31.01.2024 07:25|Autor: carly

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

Rozwiązanie konkursu nr 274- WŁODARZE MIAST I WSI, czyli BURMISTRZ, WÓJT i SOŁTYS W LITERATURZE

Wybory zakończone, stanowiska obsadzone;)

Oto wyniki:

1. janmamut (mamut ocenzurowany) - 60 pkt

KrzysiekJoy- 60 pkt

Srebrna Wilczyca - 60 pkt

2. dot59- 48 pkt

3. anek7 w błękicie- 40 pkt

4. niedźwiedź z tobołem- 30 pkt

Odpowiedzi:

1. Chłopi (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław)) (6)
2. Baśnie (Grimm Jacob, Grimm Wilhelm) „Chłopek-roztropek” (6)
3. Ludziska (Guareschi Giovanni) „Nowość” (5)
4. Krótka rozprawa między trzema osobami, Panem, Wójtem a Plebanem (Rej Mikołaj (Rey Mikołaj)) (6)
5. Antek (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) (6)
6. Szkice węglem (Sienkiewicz Henryk (1846-1916)) (6)
7. Zaklęty dwór (Łoziński Walery) (4)
8. Gdy krzepnie rtęć (Piotrowski Tadeusz) (3)
9. Upiór w ruderze (Pilipiuk Andrzej (pseud. Olszakowski Tomasz)) (4)
10. Bajki [PIW] (Wilde Oscar) „Szczęśliwy książę” (5)
11. Niewidzialne oko (Erckmann-Chatrian (właśc. Erckmann Émile, Chatrian Alexandre)) „Burmistrz w butelce” (3)
12. Złodziejka książek (Zusak Markus) (6)
13. Czarny tulipan (Dumas Aleksander (ojciec; Dumas Alexandre)) (6)
14. Przygody Tomka Sawyera (Twain Mark (właśc. Clemens Samuel Langhorne)) (5)
15. Jak skończyć z piekłem kobiet? (Żeleński Tadeusz (pseud. Boy)) (4)
16. W mroku i strachu (Chambers Robert W. (Chambers Robert William)) „Purpurowy cesarz” (3)
17. Przez różową szybkę [ALFA, 1986] (Szelburg-Zarembina Ewa (Szelburg-Ostrowska Irena Ewa)) – „O wesołym krawczyku, nożycach i igle” (5)
18. Ale to nie wszystko (Archer Jeffrey (ur. 1940)) „Telegram” (4)
19. Pamiętniki (Pasek Jan Chryzostom) (5)
20. Doktor Dolittle i jego zwierzęta (Lofting Hugh) (5)
21. O północy w Czarnobylu: Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie (Higginbotham Adam) (5)
22. Duchy polskich miast i zamków (Zych Paweł) (4)
23. Igrzyska śmierci (Collins Suzanne) (6)
24. Jedwab (Baricco Alessandro) (5)
25. Tajemnice Los Angeles (Ellroy James (właśc. Ellroy Lee Earle)) (6)
26. Historia żółtej ciżemki (Domańska Antonina) (4)
27. Faust (Goethe Johann Wolfgang von (Goethe J. W.)) (5)
28. „Pali się!” Jan Brzechwa (6)
29. Klub Pickwicka (Dickens Charles (Dickens Karol)) (6)
30. Mistrz Twardowski: Powieść z podań gminnych (Kraszewski Józef Ignacy (pseud. Bolesławita Bogdan, Bolesławita B.)) (5)

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i gratuluję zwycięzcom!
Użytkownik: janmamut 31.01.2024 08:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Wybory zakończone, stanow... | carly
Dziękuję Organizatorce za przypominający wiele klasyki konkurs.

Jeśli chodzi o przebranie konkursowe, to brzmiało ono: ryży mamut faszystowski niesie dziś zagładę Polski. Dopóki nie znałem 3, myślałem, że przyszli do niego faszyści, a "brunatny" nie dawał odpowiedniego rytmu. Niestety, jakiemuś Pawce Morozowowi to się nie spodobało, więc na prośbę Darii zmieniłem na niekonkursowe. Mam jednak nadzieję, że prawdziwe znajdzie się w czytatce podsumowującej.
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 31.01.2024 08:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Wybory zakończone, stanow... | carly
Nie było łatwo, ale dzięki mataczeniom - nielicznym, acz cennym, za co niniejszym wszystkim życzliwym dziękuję - udało mi się dobrnąć na całkiem zaszczytne miejsce. Z 5 dusiołków, których nie rozgryzłam, tylko co do jednego mogę mieć wyrzuty sumienia, bo czytałam, aczkolwiek tak dawno, że nawet nie mam ocenionego, a na pozostałe pewnie nawet z podpowiedziami bym nie wpadła.
Świetna zabawa, te konkursy, i choć nas mało, to oby sił starczyło na jak najdłużej!
Użytkownik: ilia 31.01.2024 23:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Wybory zakończone, stanow... | carly
Dziękuję Carly za bardzo ciekawy konkurs. Był dosyć trudny, a numery 11 i 16 nie do odgadnięcia. Rozszyfrowałam je tylko dzięki podpowiedziom Carly. Bardzo pomógł też KrzysiekJoy na forum. Niestety mataczenia Dot tylko zamąciły mi w głowie :) Ale ogólnie mówiąc bardzo przyjemnie spędziłam czas. Przez ostatnie trzy dni było mi trochę trudniej, gdyż zagadki konkursowe rozwiązywałam wtedy na telefonie (przez telefon?). Skończyłam przed północą, prawie równo z terminem zakończenia konkursu.
Użytkownik: pawelw 01.02.2024 12:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Wybory zakończone, stanow... | carly
Dziękuję carly za poprowadzenie konkursu. Szkoda, że temat samorządowy wzbudził takie skromne zainteresowanie.

Gwiazdki laureatów zostały już zaktualizowane, a informacje o konkursie trafiłią wkrótce do konkursowej czytatki.

Los tym razem zdecydował, że książkę z oferty PWN będzie mógł wybrać janmamut . Gratulacje!

Na kolejny konkurs zapraszam 15 lutego, a poprowadzi go dot59