Rozwiązanie konkursu nr 242: "Pływanie w literaturze"
Witajcie,
Pierwsza część zawodów triathlonowych dobiegła końca.
Na stracie tej wymagającej konkurencji stanęło 11 osób.
Wszystkim Wam serdecznie dziękuje za udział w konkursie.
Pora przedstawić Listę Laureatów:
MIEJSCE I
dot59 - 60 punktów
MIEJSCE II
Losice - 34
Miejsce III
Louri - 32
4. Mika_P - 29
5. Aramina - 28
6. niedźwiedź z tobołem - 26
7. anek7 - 24
8. Stephanie - 13
9. Sten - 12
10. ahafia - 6
11. margines - 4
Gratuluję każdemu uczestnikowi zabawy konkursowej.
Jestem ostatnio trochę roztargniony jeśli komuś, coś nie zaliczyłem, proszę o zrozumienie. :-)
Fragmenty konkursowe pochodziły z następujących utworów literackich:
Tor 1: Tor mistrzowski
1. Michael Phelps (współpraca: Brian Cazeneuve) - Autobiografia
2. Otylia Jędrzejczak (współpraca: Hochstim Paweł, Skraba Paweł) - Otylia: Moja historia
3. Chrissie Wellington - Bez ograniczeń: Historia najtwardszej kobiety na świecie
4. Zbigniew Buczkowski - Pisz pan książkę!
Tor 2: Tor Mistrzów Literatury, czyli medaliści ze Sztokholmu.
5. Olga Tokarczuk - Bieguni
6. John Galsworthy - Jabłoń
7. William Golding - Władca much
8. Ernest Hemingway - Rajski ogród
9. Mario Llosa Vargas - Miasto i psy
10. Orhan Pamuk - Muzeum niewinności
Tor 3: Tor literatury polskiej:
11. Hanna Ożogowska - Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek
12. Małgorzata Musierowicz - Nutria i Nerwus
13. Ewa Ostrowska - Bociany zawsze wracają do gniazd
14. Henryk J. Chmielewski – Tarabanie w Barbakanie
15. Andrzej Perepeczko - Podwodny świat Dzikiej Mrówki
16. Witold Makowiecki - Przygody Meliklesa Greka
17. Magdalena Samozwaniec - Maria i Magdalena
18. Zbigniew Nienacki - Pan Samochodzik i Kapitan Nemo (Nowe przygody Pana Samochodzika)
19. Maria Pruszkowska - O dwóch wikingach i jednej wikingowej
20. Małgorzata Szejnert - Czarny ogród
Tor 4: Tor literatury zagranicznej
21. Pavol Rankov - Zdarzyło się pierwszego września
(albo kiedy indziej)
22. Sarah Crossan - Kasieńka {Motylek}
23. Alain Bombard - Dobrowolny rozbitek
24. Zsuzsa Bánk - Pływak
25. Mika Waltari - Obcy przyszedł na farmę
26. Tomás González - Trudne światło
27. Jan Guillou - Zło
28. Linda Joy Singleton - Dziewczyna z usterką
29. Charli Howard - Splash
30. Lew Tołstoj - Anna Karenina
Trenujcie wytrwale, bo za rok, część druga triathlonowych zmagań. ;-)