Dodany: 04.10.2015 23:49|Autor: addictedtobooks

„Trudny mężczyzna”

Dwudziestokilkuletnia Olga pracuje w portalu Magia Życia, w którym zajmuje się pisaniem horoskopów oraz interpretacją cudzych snów. Jednak nie jest to coś, czym chciałaby zajmować się do końca życia. Jej największą pasją zawsze było pisanie. Już od pięciu lat jest w związku z Adamem, który zdobywa coraz większą sławę jako pisarz. Dziewczyna w sekrecie przed nim czasami pisze własne teksty, jednak nigdy nie zdobyła się na odwagę, aby się do tego przyznać. Choć ich związek może wydawać się szczęśliwy, Olga zaczyna sobie uświadamiać, że w jej życiu czegoś jednak brakuje…

Nigdy nie podejrzewała, że jeden wieczór może zmienić całe jej życie. Wybiera się na imprezę do swoich przyjaciół: Rafała oraz Majki. Wtedy na jej drodze staje niezwykle przystojny, tajemniczy Radek, który zajmuje się projektowaniem ogrodów. Od pierwszej chwili intryguje ją, sprawia, że dziewczyna nie jest w stanie przestać o nim myśleć. Tymczasem w jej związku z Adamem pojawiają się coraz większe trudności, których główną przyczyną jest rozwijająca się kariera mężczyzny. A kiedy Olga dowiaduje się o czymś, nagle wszystko, w co wcześniej wierzyła, okazuje się jednym wielkim kłamstwem…

W jednej chwili wywraca się do góry nogami nie tylko życie bohaterki, ale również jej przyjaciół. Dziewczyna ma coraz więcej wątpliwości, a pojawienie się Radka dodatkowo komplikuje całą sprawę. Pomiędzy nią a mężczyzną zaczyna nawiązywać się coraz głębsza relacja, od której nie ma już ucieczki. Czy Olga będzie w stanie wybrać pomiędzy stabilnym i rozsądnym Adamem a niezwykle pociągającym oraz tajemniczym Radkiem? Czy uda jej się w końcu znaleźć szczęście?

Spodziewałam się lekkiego romansu, a otrzymałam niezwykle intrygującą historię z naprawdę wyjątkowymi bohaterami, którzy dosłownie skradli moje serce. Już dawno nie przywiązałam się aż tak bardzo do postaci, jak właśnie w tym przypadku. Przygody Olgi oraz jej przyjaciół naprawdę zapadają w pamięć i niejednokrotnie wywołują uśmiech na twarzy. Akcja nie pędzi w zawrotnym tempie, co tutaj w ogóle mi nie przeszkadzało. Bardzo podobało mi się, że książka jest dość obszerna, dzięki temu nie musiałam się tak szybko żegnać z bohaterami.

W „Trudnym mężczyźnie” autorka porusza wiele ważnych tematów, takich jak zdrada, poszukiwanie siebie oraz otrzymywanie drugiej szansy. Trochę się obawiałam irytującego trójkąta miłosnego, ale ku mojemu ogromnemu szczęściu czegoś takiego nie było. Co za ulga! Czasami główna bohaterka denerwowała mnie swoją naiwnością.

Podsumowując, powieść okazała się niezwykle ciekawa, pełna niezwykle oryginalnych bohaterów. Jak najbardziej polecam! :))

[Recenzja pojawiła się również na moim blogu oraz na portalach: lubimyczytac.pl, empik.com, matras.pl, granice.pl]