Dodany: 01.09.2015 07:59|Autor:

Książka: Wampir
Chmielarz Wojciech
Notę wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki

Mateusz nie miał powodu pragnąć śmierci. Był zwykłym dwudziestolatkiem. Studiował socjologię, ale planował przenieść się na informatykę. Chciał podróżować, zwiedzić świat. Pewnej majowej nocy wszedł na dach wieżowca i skoczył. Nie zostawił listu. Nikt niczego nie widział. Prokuratura uznała, że to samobójstwo.

Wynajęty przez matkę krnąbrny prywatny detektyw Dawid Wolski rozpoczyna śledztwo i wchodzi w zaskakująco bezwzględny świat nastolatków. Sprawa komplikuje się coraz bardziej, kiedy tajemnice gliwickich zaułków zaczynają splatać się z wirtualną rzeczywistością. Co łączyło Mateusza z Alicją, zaginioną dziewczyną, której szuka całe miasto? Czy Mateusz miał jakiś związek z siecią nastoletnich prostytutek? Dlaczego niektórzy członkowie jego rodziny najwyraźniej woleliby ukręcić łeb śledztwu?

Ta wciągająca i pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść otwiera gliwicki cykl kryminałów Chmielarza.

[Czarne, 2015]

Użytkownik: reniferze 10.07.2018 10:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Mateusz nie miał powodu p... | LouriOpiekun BiblioNETki
Przyzwoity kryminał, którego jedyną wadą jest to, że bohaterowie nie wzbudzają żadnych pozytywnych emocji. Ale fabuła dość ciekawa i spójna, a styl Chmielarza bardzo mi odpowiada.