Dodany: 14.11.2009 21:46|Autor: zielkowiak

Zabójczo słaba książka

Niestety, autorki traktują czytelnika jak niepełnosprytnego. Tłumaczą wszystko szczegółowo "jak ksiądz krowie na rowie", chociaż już na samym początku można się domyślić, jaką intrygę knuje Pawełek - narzeczony jednej z bohaterek. Nie warto nawet opisywać romansowo-kryminalej treści przygód (?) duetu przyjaciółek o typowych przeciwstawnych temperamentach (głupia, naiwna, słodka blondyneczka i zaradna, ognista brunetka), bo gdyby napisać nawet 2-3 zdania, to zdradzone zostałoby całe "bogactwo" tego tomu.

Przez całą przewidywalną, przeciętną książkę miałam nadzieję, że chociaż zakończenie będzie z suspensem, ale zawiodłam się srodze. Znowu banał! Żebyż jeszcze ten kryminałek skrzył się humorem, to nie zwracałabym uwagi na treść. Niestety, książka nawet nie jest zabawna. Z całej tej lektury najbardziej podobał mi się dowcipny opis stanu posiadania pisarek zamieszczony na okładce mojego wydania: "(...) dziesięć lat przyjaźni, prawie osiemdziesiątka na karku, czworo ruchliwych dzieci różnej płci, dwóch przeważnie niezadowolonych mężów, trzy psy i jeden wiecznie głodny kot oraz liczne grono przyjaciół"*. Ale to mogłam sobie przeczytać przez 10 sekund w księgarni, nie wydając niepotrzebnie pieniedzy. Szkoda, że zakup okazał się taki nietrafiony, bo porzednia książka tego pisarskiego duetu, "Zielony trabant" podobała mi się bardzo.

* Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska, "Zabójczy spadek uczuć", wyd. Nowy Świat, 2008, tekst z okładki.

Użytkownik: Agnieszka Maciejewska 17.09.2013 13:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Niestety, autorki traktuj... | zielkowiak
Rzecz gustu. Mnie akurat książka bardzo zaskoczyła - mile. Z przyjemnością spędziłam przy niej czas. Jeżeli znajdę coś jeszcze tych autorek, na pewno przeczytam.