Dodany: 18.08.2015 01:49|Autor: ilia

Lista potencjalnych bestsellerów "Ciało, umysł, duch", która wzbudziła ożywioną dyskusję

Aby ocalić moją listę zamieszczoną kiedyś w Wiadomościach, przed zagubieniem się w mrokach BiblioNETki :) skopiowałam ją i zamieszczam poniżej. Podaję też link - Lista potencjalnych bestsellerów – „Ciało, umysł, duch”, gdyby ktoś chciał poczytać sobie także komentarze (38).

---------------------------------------------------------------------------
Data dodania: 2015-07-16 01:00
6 osób poleca ten tekst.

Po kilku dniach przerwy, mamy okazję zaprezentować kolejną „biblionetkową listę przebojów”. Tym razem przygotowaną przez Joyeuse. Jakiej tematyki dotyczy to zestawienie? Najlepiej będzie, gdy oddamy głos twórczyni rankingu:

Prawie każdy doświadcza takiej chwili, gdy zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem. Czy jestem skazana/skazany na takie życie, które wiodę? Nic nie mogę zrobić, aby je zmienić, polepszyć? Istnieje tylko materia? A co z duchem, duszą? A jak umrę, to co potem? Jest w ogóle jakieś potem?

Moja lista, można ją nazwać "Ciało, umysł, duch", prezentuje książki, które były dla mnie ważne, do niektórych ciągle wracam. Nie są to pozycje naukowe, filozoficzne, czy religijne, lecz dla zwykłego czytelnika, który... poszukuje.

1. Możesz uzdrowić swoje życie (Hay Louise L.) - książka, która zmieniła mój sposób myślenia, a tym samym moje życie. Napisana 30 lat temu, cieszy się nadal popularnością, gdyż zawiera prawdy uniwersalne takie jak - trzeba kochać, wybaczyć innym i sobie, myśleć pozytywnie - co wydaje się być truizmem, ale jest to podstawa zmiany na lepsze. Oczywiście życie nie przekształci się od razu w raj na Ziemi, bo nic nie jest jednak takie proste :)

2. Przebudzenie (Mello Anthony de) - o czym jest mowa? Najlepiej oddać głos samemu autorowi - "Przebudzenie to duchowość. Ludzie najczęściej śpią, nie zdając sobie z tego sprawy. Rodzą się pogrążeni we śnie. Żyją śpiąc. Nie budząc się zawierają małżeństwa. Płodzą dzieci we śnie i umierają, nie budząc się ani razu. Pozbawiają się tym samym możliwości zrozumienia niezwykłości i piękna ludzkiej egzystencji".

3. Tao Kubusia Puchatka (Hoff Benjamin) i Te Prosiaczka (Hoff Benjamin) - Benjamin Hoff komentując przygody i postawy bohaterów słynnego "Kubusia Puchatka" wprowadza nas w podstawy taoizmu. Jest to tak ciekawie napisane, że ma się ochotę zostać taoistą lub się nim zostaje.

4. Potęga podświadomości (Murphy Joseph) - o tym jaki wpływ ma podświadomość na nasze życie nie trzeba już nikogo przekonywać. Książka Murphy'ego od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, ciągle jest wznawiana i choć trąci trochę myszką i religijnością, to dużo można z niej jeszcze skorzystać.

5. Siła Reiki (Horan Paula) - jest dużo książek o Reiki, tę podaję jako przykład. Reiki - słowo to pochodzi z Japonii i oznacza wszechogarniającą i przenikającą wszystko siłę życia. Reiki jest także naturalną metodą uzdrawiania, którą stosuję od 20 lat. I prawie zawsze pomaga, choć nie w 100%, gdyż czasem pewnych rzeczy się nie wyleczy :)

6. Enneagram: Zrozumieć siebie i innych (Palmer Helen) - Enneagram to starodawna nauka suficka opisująca dziewięć różnych typów osobowości oraz związki między nimi; pomaga w rozpoznaniu własnego typu, rozumieniu siebie, radzeniu sobie z problemami, rozwikłaniu związków z innymi ludźmi. Współcześnie został on przebadany przez psychologów. Helen Palmer w swojej doskonałej książce, przedstawia historię, strukturę Enneagramu i bardzo obszernie wszystkie 9 typów osobowości. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tak dokładnym opisem mojej osoby, przez kogoś kto mnie nie zna. Momentami, aż się śmiałam w głos, że tak dobrze scharakteryzowano pewne moje zachowania, z których nie zdawałam sobie sprawy, że właśnie tak reaguję na niektóre sytuacje życiowe.

7. Życie po życiu (Moody Raymond A.) - i inne pozycje tego autora mówiące, że życie nie kończy się wraz ze śmiercią. Słynny ciemny tunel, na końcu którego widnieje światło, gdzie czekają na zmarłego krewni, aniołowie lub Jezus... ???

8. Podróże poza ciałem (Monroe Robert A.), Dalekie podróże (Monroe Robert A.) i Najdalsza podróż (Monroe Robert A.) - trylogia mówiąca, że nawet za życia, po opuszczeniu ciała fizycznego możemy podróżować jako "duch" po całej Ziemi, po zaświatach, innych światach, czy nawet udać się w przyszłość.

9. Wędrówka dusz: Studium życia pomiędzy wcieleniami (Newton Michael) i Przeznaczenie dusz: Nowe badania nad życiem pomiędzy wcieleniami (Newton Michael) - bardzo ciekawe książki, bardzo! Można wierzyć w to lub powiedzieć, że to kompletna bzdura. Są to relacje osób, które pod wpływem hipnozy przypominają sobie swoje życie po śmierci i przeżycia pomiędzy kolejnymi wcieleniami; jak wygląda świat dusz, czym się one zajmują i dlaczego decydują się powrócić ponownie do życia na Ziemi.

10. Matryca Energetyczna: Innowacyjne uzdrawianie (Bartlett Richard) i Fizyka cudów: Materializując świadomość (Bartlett Richard) - metoda uzdrawiania i zmiany rzeczywistości, pomocna w różnych sprawach, wykorzystująca fizykę kwantową. Trochę trudna dla przeciętnej osoby, ale podobno, gdy człowiek "załapie metodę", to dzieją się cuda.