Dodany: 30.05.2015 09:25|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Dobre informacje dla miłośników Kinga

KingW najbliższych dniach Wydawnictwo Albatros przygotowało dwie niespodzianki dla miłośników twórczości Stephena Kinga. W ciągu tygodnia na rynek trafią dwie książki, które każdy miłośnik "mistrza" powinien mieć w swojej kolekcji.

Pierwsza z propozycji, to premiera nowej książki Kinga - "Znalezione nie kradzione". Powieść jest kontynuacją bestsellerowego "Pana Mercedesa". Głównym bohaterem jest psychopatyczny czytelnik, którego literatura popycha do zbrodni. Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam, wymierza twórcy najwyższą karę. Zabija go, opróżnia jego sejf z gotówki i kradnie notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną powieść z Goldem. Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy’ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.

Premiera "Znalezione nie kradzione" już 10 czerwca, ale tydzień wcześniej w nasze ręce trafi wznowienie pierwszego tomu słynnej serii "Mroczna wieża". Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze tego cyklu w swoich zbiorach, będzie to okazja by uzupełnić biblioteczkę o powieści, które "trzeba znać".