Dodany: 27.12.2014 17:43|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Bestsellery New York Timesa - Literatura faktu

Za cały komentarz w tym tygodniu mogłoby posłużyć jedno słowo - nuda. Brak nowości i brak większych zmian (poza kolorowym albumem z fotografiami Nowojorczyków, wykonanymi przez Brandona Stantona, który po dużym awansie w zeszłym tygodniu, tym razem zaliczył wyraźny spadek).

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (literatura faktu)

1. Laura Hillenbrand - „Unbroken” („Niezłomny”) - 183 tydzień na liście (bez zmian)

Mocno promowany film w reżyserii Angeliny Jolie bardzo pomaga historii życia Louisa Zamperiniego utrzymywać się na pierwszym miejscu listy New York Times. W sumie nie ma co narzekać, bo książka jest naprawdę niezła i dostępna w naszym języku.

2. Bill O'Reilly, Martin Dugard - „Killing Patton” - 12 tydzień na liście (bez zmian)

Czwarta książka ze świetnej serii, w której Bill O'Reilly, przedstawia kulisy śmierci sławnych ludzi (poprzednie ksiażki były o Kennedym, Lincolnie i Jezusie). Dwie pierwsze książki z cyklu są dostępne w naszym kraju.

3. Cheryl Strayed - „Wild” („Dzika droga”) - 91 tydzień na liście (awans +2)

Opowieść o wakacyjnej podróży Strayed, która pokonała blisko 2000 km wzdłuż słynnego, amerykańskiego szlaku turystycznego Pacific Crest Trail.

4. George W. Bush -41” - 5 tydzień na liście (bez zmian)

Bush Junior (czterdziesty trzeci prezydent USA), przybliża czytelnikowi postać swojego ojca (czterdziestego pierwszego prezydenta USA). Książka zaskakująco dobra jak na kogoś kto mylił podstawowe fakty dotyczące historii, geografii i bieżących wydarzeń na świecie (co oni by zrobili bez Ghostwriter'ów...)

5. Amy Poehler - Yes Please” - 7 tydzień na liście (awans +1)

Zbiór humorystycznych historyjek, anegdot i zabawnych porad od Amy Poehler - lubianej w USA aktorki i komika (komiczki...???)

6. Daniel James Brown - The Boys In The Boat”  - 30 tydzień na liście (awans +1)

7. Randall Munroe - What If?” - 12 tydzień na liście (awans +1)

8. Brandon Stanton - „Humans Of New York” - 8 tydzień na liście (spadek -5)

9. Chris Kyle, Scott McEwen, Jim DeFelice -  American Sniper” („Cel Snajpera”) - 43 tydzień na liście (awans +3)

10. Atul Gawande - Being Mortal”- 10 tydzień na liście (bez zmian)

Oprac. PD