Dodany: 12.12.2014 16:36|Autor:

Książka: One trzy i cesarz
Boissard Janine
Notę wprowadził(a): parilicium

Zmysłowa powieść o kobietach Napoleona.

Kochały Napoleona.
Dzieliły jego los.
Uwiodły go i przekroczyły granice samotności Cesarza.

Józefina de Beauharnais (niewierna kreolska żona), Maria Walewska (polska kochanka, wierna aż do upadłego) i Maria Ludwika (Austriaczka, która miała dać mu potomka).

Janine Boissard pisze emocjami i zmysłami. Nadaje znanym sytuacjom i postaciom kolor i rytm powieści. Cudownej powieści o miłości. Albo raczej o miłościach niemożliwych: Bonapartego do Józefiny, Marii Walewskiej do Napoleona i Cesarza do siebie – władcy świata. Janine Boissard ożywia trzy niezapomniane kobiety, które wzbudziły w Cesarzu namiętność. Wskrzesza czas, który ich połączył, a potem rozdzielił.

I oddaje głos Marii Walewskiej...

Janine Boissard jest jedną z ulubionych pisarek francuskich. Urodziła się i ukończyła studia w Paryżu. Zaczęła pisać w wieku 22 lat. Była pierwszą kobietą piszącą kryminały dla prestiżowej "Série Noire" wydawnictwa Gallimard. W 1979 roku zyskała sławę sześciotomową sagą rodzinną "L’Esprit de famille".

W swoich współczesnych i historycznych powieściach – przepojonych ciepłem i sięgających w głąb emocji bohaterów i czytelników – pisze o dylematach kobiet, ich problemach i spełniających się marzeniach. Polskie czytelniczki poznały ją w 2013 roku dzięki powieści o pięknych ludziach w pięknym miejscu "Winnice szepczą »cicho sza«" i "Historii miłosnej" – opowieści o bezgranicznym uczuciu dziewczyny do niewidomego tenora światowej sławy.

[Amber, 2014]