Dodany: 25.11.2014 12:40|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co się czyta w USA? Bestsellery New York Timesa

LISTA BESTSELLERÓW NEW YORK TIMESA (beletrystyka)

1. Stephen King - Revival” (Przebudzenie”) - nowość

Najnowszy King to powrót do tego co mistrz robi najlepiej - tworzenia powieści grozy. Historia dość nietypowej więzi, która przez 50 lat łączy muzyka-narkomana i wyklętego pastora okraszona rewelacyjnym zakończeniem. A co najważniejsze - możemy się nią cieszyć także w Polsce.

2. Patricia Cornwell - Flesh And Blood” - nowość

Dwudziesta druga powieść kryminalna z bohaterką o zabawnym nazwisku (Dr. Kay Skarpetta). Tym razem pani doktor ściga snajpera - fabuła prosta jak nazwisko bohaterki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że książka trafi w końcu i do nas, ale nie jestem przekonany czy warto na to czekać.

3. John Grisham - „Gray Mountain” - 4 tydzień na liście (spadek -1)

Coroczny wyrób prawniczy od Grishama. Niezbyt wysokie oceny sugerują, że nawet zakochani w pozywaniu wszystkich za wszystko Amerykanie, chcą trochę ambitniejszych powieści.

4. Michael Connelly - „The Burning Room” - 2 tydzień na liście (spadek -3)

Dziewiętnasty tom cyklu o Harrym Boschu. Żeby podtrzymać zainteresowanie serią, tym razem detektyw rozwiązuje aż dwie sprawy. Książka prawdopodobnie dotrze i do nas (za 2-3 lata), ale tak jak w przypadku „Flash And Blood” nie będę wyczekiwał tego momentu.

5. Gillian Flynn -Gone Girl” („Zaginiona dziewczyna”) - 103 tydzień na liście (spadek -2)

Zainteresowanie „Zaginioną dziewczyną” powoli maleje i już wkrótce pownna ona opuścić na dobre listę bestsellerów New York Timesa. No chyba, że sukces filmu spowoduje, że powstanie kontynuacja.

6. Douglas Preston, Lincoln Child - Blue Labirynth” - nowość

7. Nora Roberts - A Will And A Way” - nowość

8. Anthony Doerr - All The Light We Cannot See” - 9 tydzień na liście (spadek -1)

9. Nora Roberts - „Blood Magick” - 3 tydzień na liście (spadek -5)

10. Jodi Picoult -  „Leaving Time” („Już czas”)  - 5 tydzień na liście (spadek -5)

Oprac. PD