Dodany: 24.11.2014 10:35|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

165. rocznica urodzin Frances Hodgson Burnett

Dziś 165. rocznica urodzin angielskiej pisarki Frances Hodgson Burnett, znanej głównie za sprawą wzruszających książek dla dzieci. Pamiętacie Mała księżniczka (Hodgson-Burnett Frances)? A Tajemniczy ogród (Hodgson-Burnett Frances)

„Kiedy sięgałam po »Małą księżniczkę« nie spodziewałam się, że ta książka tak mi się spodoba. Miała to być zwykła i niewybijająca się ponad inne pozycja na długie zimowe wieczory. Lecz kiedy przeczytałam pierwszy jej rozdział, całkowicie zmieniłam zdanie. Już wtedy wiedziałam, że pozostanie ona w mojej pamięci bardzo długo.”

Alex123 w recenzji Wzruszająca książka

„Frances Hodgson-Burnett jest Angielką i bardzo wyraźnie zaznacza się to w jej dziełach. Wytworny angielski dom, elegancki język, bogate opisy i wartka, nie pozbawiona szczypty dobrego humoru akcja - to wszystko można znaleźć w tej i innych jej książkach.”

K_ret o „Tajemniczym ogrodzie”: Pielęgnujmy marzenia

Zdj. F.H. Burnett, Wikipedia, domena publiczna; kadr z filmu animowanego „Princess Sarah” reż. Fumio Kurokawa, 1985 r.

Oprac. Sylwia_