Dodany: 12.02.2014 19:48|Autor:

"Doktor T. Colin Campbell demaskuje mechanizmy, które rządzą współczesną medycyną i odpowiadają za katastrofalny stan zdrowia zachodnich społeczeństw. Brzmi to jak teoria spiskowa? Nic z tych rzeczy! Ta książka to syntetyczna analiza naszej rzeczywistości, okraszona zakulisowym spojrzeniem profesora biochemii żywienia jednego z najlepszych uniwersytetów na świecie i jednocześnie czołowego badacza związku diety z rozwojem nowotworów. Czy zmiana sposobu odżywiania może się stać receptą na obecny kryzys systemów opieki zdrowotnej? Na pewno warto się nad tym zastanowić".

Małgorzata Desmond, specjalista medycyny żywienia, dietetyk, współzałożycielka Fundacji WIEMY, CO JEMY, współzałożycielka pierwszego w Polsce Centrum Medycyny Żywienia i Stylu Życia w CM GAMMA

"Zastanawialiście się kiedyś, co się kryje w »magicznych« tabletkach, które przepisał wam lekarz? Kiedy jesteście chorzy, aplikujecie swojemu organizmowi potężną dawkę czystej chemii, która w najlepszym razie wcale nie pomaga, a w najgorszym po prostu szkodzi. Wiem, że wiele osób się ze mną nie zgodzi, bo przecież efekt działania tych pigułek widać gołym okiem - wcześniej bolało, teraz już nie boli, a więc tabletka pomogła!

Niestety w większości przypadków leki jedynie łagodzą objawy... zaś faktycznej choroby w ogóle nie leczą. Koncernom farmaceutycznym wcale nie zależy na naszym zdrowiu, bo przestałyby zarabiać...

Książka dr T. Colina Campbella będzie kontrowersyjna, zwłaszcza dla ludzi, którzy wierzą, że ich zdrowie zależy od liczby wypisanych recept. To, że kluczem do zachowania i odzyskania dobrego samopoczucia wcale nie są częste wizyty w aptekach, przychodniach i szpitalach, a właśnie nasze talerze, jest prawdziwą rewolucją mentalną. Dla niektórych będzie ona na pewno dużo trudniejsza do zrozumienia niż kupienie kolejnej porcji medykamentów.

Zachęcam do lektury, zwłaszcza niedowiarków, bo książka jest świetnie napisana i - co najważniejsze - »nie zagraża twojemu życiu lub zdrowiu«, a może je uratować".

Monika Mrozowska, aktorka, miłośniczka zdrowej kuchni

"Często słyszę pytanie: »Czy ty w ogóle coś jesz? Jesteś taki chudy«. A ja jem dużo i mam coraz więcej energii! Zachęcam wszystkich do pozytywnych zmian w życiu. Zacznijcie od własnej kuchni. Fundacja, którą założyliśmy razem ze specjalistką medycyny żywienia Małgorzatą Desmond, w ślad za Uniwersytetem Harvarda promuje sposób odżywiania oparty na produktach roślinnych jako najlepszy dla zdrowia człowieka. Korzyści płynące z takiej diety udowodniono już wiele razy w poważnych i niezależnych badaniach naukowych. Zmiana nawyków żywieniowych nie jest jednak łatwa. Dlatego wszystkie wartościowe publikacje szanowanych badaczy mogą wzmocnić waszą motywację. Moją ciągle wzmacniają".

Maciej Miecznikowski, wokalista, multiinstrumentalista i kompozytor, osobowość telewizyjna, współzałożyciel Fundacji WIEMY, CO JEMY. Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia (www.wiemycojemy.org)

[Galaktyka, 2013]