Dodany: 05.04.2013 08:50|Autor:

Mroczny thriller Michała Cetnarowskiego opowiada o ludziach stawiających czoło złu, które ich przerasta.

Skandynawowie udowodnili, że powieść gatunkowa może dotykać spraw istotnych. "I dusza moja" to przykład, że takie teksty pisze się również w Polsce.

Michał Cetnarowski: redaktor, pisarz, krytyk, tłumacz. Współpracownik "Czasu Fantastyki", "Nowej Fantastyki", e-zinu "Creatio Fantastica"; artykuły popularyzatorskie i okołoliterackie publikował także m.in. w "Polityce", "Wiedzy i Życiu", "Focusie: Historii", "Odkrywcy", "Archeologii Żywej". Redaktor-selekcjoner antologii "Nowe idzie", próbującej odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda młoda polska fantastyka A.D. 2008, "Głos Lema", zbioru na 90. rocznicę urodzin Stanisława Lema oraz "Science fiction" (2011), w którym polscy autorzy piszą "nowe science fiction". W latach 2010–2012 szef działu z literaturą polską w rodzimej edycji magazynu "Fantasy & Science Fiction". Od 2013 redaktor działu polskiego "Nowej Fantastyki". Autor zbioru opowiadań "Labirynty" (2009).

[Powergraph, 2013]