Dodany: 30.11.2007 10:49|Autor: Ayame

Czytatnik: czytatnik

listopad 2007: jak ja nie lubię zimy! :(

Przeczytane w listopadzie:

M. Kishimoto: „Naruto – 22” (5)
No tak, kolejny tomik do kolekcji, strach pomyśleć, że będzie ich wydanych conajmniej raz tyle. Utwierdzona w przekonaniu, że woli czytać mangę po angielsku, choć szczytem marzeń byłby originał :).

T. Jansson: „Dolina Muminków w listopadzie” (4)
Z premedytacją zaplanowałam czytanie tej książki na listopad :). Odkryłam kolejną rzecz, którą uwielbiam w Muminkach – oni na okrągło piją kawę! Pewnie ja też muszę być w jakimś stopniu Muminkiem. Tak, to na pewno to :).

A. Kōbō: „Kobieta z wydm” (4)
Było nieco kafkowo i klaustrofobicznie. Spodziewałam się innego zakończenia i ogóle spodziewałam się, że będzie mi się gorzej czytać. A książka jest dobra, choć niektóre filozoficzne wywody do mnie nie trafiły.

antologia: „Trzynaście kotów” (3)
Zwiedziona uroczą okładką i opowiadaniami Sapkowskiego (które znałam już wcześniej). Ratunku, niektóre teksty to porażka nad porażkami! Honor ratuje "Złote popołudnie", naprawdę świetnie napisane :). Drugie spotkanie z Eugeniuszem Dębskim ponownie zakończone katastrofą (o czym ten facet pisze?!).

E. M. Remarque: "Na Zachodzie bez zmian" (3)
Zdecydowaną zaletą tej książki było to, że pozwoliła mi na przypomnienie sobie, jak bardzo nie znoszę literatury wojennej. Myślałam, że będzie o wiele lepsza.