Dodany: 25.07.2007 22:05|Autor:

Dalajlama - duchowny przywódca narodu tybetańskiego, wybitna osobowość II połowy XX wieku, laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1989 roku.
Jean-Claude Carrière – znakomity dziennikarz francuski, scenarzysta filmów Luisa Buñuela („Dyskretny urok burżuazji”, „Mroczny przedmiot pożądania”), Miloša Formana („Amadeusz”) i Andrzeja Wajdy {„Danton”).

„Najbardziej znany we współczesnym świecie buddysta, Jego Świątobliwość Dalajlama, jest niekwestionowanym autorytetem zarówno w dziedzinie teorii, jak i praktyki buddyjskiej. Jego poglądy, tak jasno i przystępnie wyrażone w książce "Siła buddyzmu", pomagają poznać i właściwie zrozumieć podstawowe przesłanie nauk Buddy. A jak twierdzi sam Dalajlama, tylko dzięki zrozumieniu cudzych poglądów ludzie mogą uczyć się wzajemnego szacunku, by zamiast sporów i wojen zaprowadzić harmonię i pokój”
Lama Rinczen

„Największy żyjący autorytet duchowy wśród buddystów daje arcyciekawą próbkę głębokiej, twórczej, a zarazem zupełnie niedogmatycznej refleksji nad losami świata i człowieka. Wspaniały, inspirujący wkład w dyskusję o współczesności. Poruszająca, pełna lekkości i poezji prezentacja buddyzmu i tego, co buddyści nazywają Umysłem Buddy w działaniu”.
Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta

„Poglądy Dalajlamy są zdumiewająco zgodne z nowoczesnym podejściem ekologicznym. Patrzy on na świat z punktu widzenia całości życia na Ziemi, a nie tylko naszego gatunku. Uważa, że najważniejszym problemem ludzkości jest przeludnienie. Podkreśla pozytywną rolę edukacji i nauki, i stwierdza, że bez odpowiednio użytej techniki nigdy nie rozwiążemy swoich problemów. W harmonijny sposób łączy głęboką duchowość z konkretnym i praktycznym podejściem do świata”.
prof. Michał Tempczyk, Instytut Filozofii i Socjologii PAN

[Jacek Santorski & Co, 1998]