Dodany: 18.10.2011 18:47|Autor:

Książka: Drugie dziecko
Link Charlotte
Notę wprowadził(a): agnesines

W niewielkim, sennym, nadmorskim miasteczku w północnej Anglii zostaje w wyjątkowo bestialski sposób zamordowana studentka. Parę miesięcy później, w pobliżu samotnej farmy, zamieszkanej przez zdziwaczałego wdowca i jego córkę, zostaje popełniona kolejna zbrodnia. Tym razem ofiarą pada starsza kobieta.

Policja drepcze w miejscu, gdyż morderca nie zostawił żadnych śladów.

Ambitna i żądna sukcesu komisarz Valerie Almond za wszelką cenę pragnie złapać sprawcę. Podejrzewa, że klucz do rozwiązania tajemniczych morderstw tkwi w przeszłości rodziny drugiej z ofiar. Nie przypuszcza jednak, że tajemnica będzie sięgać aż czasów drugiej wojny światowej, kiedy to w miasteczku pojawiła się z ewakuowanego Londynu dwójka dzieci.

Valerie odkrywa, że wszelki ślad po jednym z dzieci, niedorozwiniętym umysłowo chłopcu, bezpowrotnie zaginął. Co się stało z drugim dzieckiem? Czyżby powrócił teraz jako dorosły mężczyzna, by się okrutnie zemścić? Jeśli tak, to za co? Czy uderzy po raz trzeci? Jaką mroczną tajemnicę kryje odludna farma i jej dziwni mieszkańcy?

[Sonia Draga, 2011]

Użytkownik: bolognesi 24.01.2012 10:17 napisał(a):
Odpowiedź na: W niewielkim, sennym, nad... | agnesines
Opis nie do końca zgodny z treścią książki.

Co do samej powieści to jest świetna! Stawiam ją na równi z "Ostatnim śladem" tejże autorki (którą uważałam dotychczas za najlepszą powieść Link z sześciu, które przeczytałam). Po nużącym "Domie sióstr", który mnie jednak rozczarował, bo miał tyle pozytywnych opinii, więc i moje oczekiwania były spore zakupiłam z pewnym wahaniem "Drugie dziecko".
A tymczasem to jedna z lepszych książek jaką przeczytałam w ciągu ostatnich miesięcy.
Autentcznie nie mogłam się oderwać - przesiedziałam do połowy nocy, żeby przeczytać do końca! Nie pamiętam, kiedy zdarzyło mi się to po raz ostatni.
Intryga bardzo dobrze poprowadzona (tak, przyznaję się - tym razem nie odgadłam, kto jest winny - duży plus powieści!), ciekawe wielowymiarowe postaci, wstrząsająca historia tytułowego "drugiego dziecka", a w czasach współczesnych zagadkowe morderstwa, śledztwo policji (acz nie jest to główny wątek powieści, jak w kryminałach), problemy osobiste bohaterów i malowniczo-tajemnicze Yorkshire.
POLECAM!!!