Dodany: 12.02.2007 23:57|Autor:

Książka: Zrób to sam
Gööck Roland
Notę wprowadził(a): poranna__rosa

Coraz większe zainteresowanie naszego społeczeństwa majsterkowaniem w najrozmaitszych dziedzinach jest faktem niewątpliwym. Z jednej strony - oszczędność lub poszuliwanie form czynnego wypoczynku, z drugiej - satysfakcja z własnoręcznie wykonanego lub naprawionego przedmiotu skłaniają mnas do różnego rodzju "robót ręcznych". Przejawy tego dają o sobie znać w najróżniejszych sferach życia, wyzwalając ogromną pomysłowość, a czasem autentyczne talenty.

Najwdzięczniejszym i najpopularniejszym terenem działania majsterkowicza jest własne mieszkanie, które z przyjemnością modernizujemy, ulepszamy, dekorujemy. Sama pomysłowość jednak, przy ogromnej różnorodności materiałów i środków będących do dyspozycji, okazuje się czasem niewystarczająca. Stąd duża popularność wszelkiego rodzaju literatury pomocniczej, zarówno na poziomie elementarnym, jak i specjalistycznym.

Przekazując P.T. Czytelnikom tę książkę mamy nadzieję, że spotka się ona z zainteresowaniem i spełni pożyteczną rolę mimo pewnej niedoskonałości, której jesteśmy świadomi. Niedoskonałość ta wynika z poważnych różnic w materiałach, narzędziach i technologiach będących skutkiem innej nieco tradycji rzemiosła, charakterystycznej dla danego kraju. W przypadkach większych odstępstw od warunków polskich dokonano niezbędnych komentarzy, drobnych uzupełnień i przypisów. Zamieszczone przykłady rozwiązań, niekiedy nie znane w Polsce, mogą spełnić - miejmy nadzieję - rolę inspirującą, zwłaszcza że ilustrowane są w sposób przekonywający i atrakcyjny.

Życząc naszym Czytelnikom sukcesów i inicjatywy na polu majsterkowania, chcemy poinformować, że tematykę tę Wydawnictwo "Arkady" ma zamiar kontynuować, będziemy zatem wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące tej książki, oczekujemy także propozycji i pomysłów nowych prac.

[Arkady, 1982]