Dodany: 17.11.2010 11:41|Autor:

Książka: Czekaj na odpowiedź
Chaon Dan
Notę wprowadził(a): littleangel_

Miles Cheshire za wszelką cenę chciałby zajmować się wyłącznie własnym życiem, a jednak nie potrafi przestać szukać Haydena, swojego niezrównoważonego brata-bliźniaka, który zaginął dziesięć lat wcześniej. Hayden niczym duch przenosi się z miasta do miasta, zręcznie maskując swoje ślady; wszędzie ima się najrozmaitszych zajęć i wszędzie stwarza pozory, że jest jak najzupełniej normalny, a jednak nikt nie zna całej o nim prawdy.

Kilka dni po ukończeniu szkoły średniej, Lucy Lattimore ucieka potajemnie z Pompey, małego miasteczka w Ohio, razem ze swoim charyzmatycznym nauczycielem historii. Dojeżdżają do Nebraski, do nieczynnego motelu na pustkowiu; chcą coś postanowić odnośnie do swojego nowego życia. Ale niebawem Lucy zaczyna się bać...

"Całe moje życie to kłamstwo", uważa Ryan Schuler, który dopiero co poznał szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Opuszcza campus swojego uniwersytetu, wskakuje do pierwszego lepszego autobusu i zrywa wszelkie więzi ze swym dotychczasowym życiem, które nagle wydaje mu się abstrakcyjne i nic nieznaczące. Uznany za zmarłego postanawia zbudować sobie nową tożsamość – przy użyciu niekonwencjonalnych i ryzykownych środków.

"Czekaj na odpowiedź" to znakomita, zapadająca w pamięć powieść oparta na konstrukcji thrillera, w której przeszłość ulega nieskończonym transformacjom, a przyszłość jest nie tylko kusząco zwodnicza, ale także niebezpiecznie rozchwiana.

[Rebis, 2010]