Dodany: 24.09.2010 12:22|Autor: Makao

Czytatnik: Myśli

Ronnie James Dio. Przegląd najlepszych piosenek.

Tym razem chciałbym zaprezentować Wam jakże subiektywną listę moich ulubionych piosenek, w których za wokal odpowiada Ronnie James Dio. Dio należy do pierwszej trójki moich ulubionych wokalistów, ma niesamowity wokal. Piszę w czasie teraźniejszym, choć w tym roku świat pożegnał wokalistę między innymi Black Sabbath czy formacji Dio. Piszę tak, ponieważ jego muzyka jest wieczna jak ten pomnik (poezja) Horacego - człowiek może umrzeć, lecz to co pozostawi po sobie będzie wciąż żyło, żyło dla innych.
Ronnie był wokalistą zespołów takich jak Elf, Rainbow, Dio czy Black Sabbath (występującym pod nazwą Heaven and Hell). Oto lista najlepszych piosenek z Ronniem Jamesem Dio na wokalu (w nawiasie nazwa zespołu):

Rainbow (Elf) - perełka, którą znalazłem kilka dni temu. Spokojna piosenka i piękno głosu Ronniego, a do tego sympatyczny filmik.

Love Is All (z Rogerem Gloverem i "The Butterfly Ball and the Grasshopper's Feast") - znów sympatyczne zwierzaki na filmiku. Dio jako ropucha, spokojna piosenka i "miłość jest wszystkim":)

This Is Your Life (Dio) - jedna z moich ulubionych ballad. Coś niesamowitego!

As Long As It's Not About Love (Dio) - kolejna ballada. Mimo swojego nieziemskiego piękna posiada jedną wadę - słaby początek.

Don't Talk To Strangers (Dio) - formacja Dio ma to do siebie, że w bardzo wielu piosenkach zaczyna spokojnie, by po pewnym czasie dać czadu. "Don't Talk..." to jedno z takich utworów. Jedna z pierwszych piosenek Dio, które miałem przyjemność usłyszeć i jedna z ulubionych.

Rainbow In The Dark (Dio) - tu już od początku jest mocne granie. Cudna muzyka, charakterystyczny wokal Ronniego i jeden z największych przebojów heavy metalowej formacji.

Holy Diver (Dio) - chyba największy przebój zespołu Dio. Początek spokojny (wiatr to czy woda?), a potem genialna elektryczna gitara, dobra perkusja i świetny głos Ronniego.

Man On The Silver Mountain (Rainbow) - dam Wam odpocząć od formacji Dio przez chwilę, choć chyba chcecie więcej, prawda? Spokojnie, teraz posłuchacie kilka perełek Rainbow z Ronniem na wokalu i Blackmore'm grającym na gitarze elektrycznej. "Man On..." do takich perełek bez wątpienia się zalicza.

Temple Of The King (Rainbow) - najlepsza ballada Rainbow.

Stargazer (Rainbow) - ostatnia moja propozycja zespołu Rainbow. Moja ulubiona ich piosenka w której wszystko od początku do końca jest po prostu genialne. Najlepsze: głos Dio, gitara elektryczna (Blackmore) i perkusja (szczególnie sam początek). No i tekst oczywiście.

Heaven And Hell (Black Sabbath) - nie znam zbyt dobrze piosenek Black Sabbath z Dio (zaledwie cztery), ale ta jest bajeczna!:)

The Last In Line (Dio) - znów wracamy do formacji Dio, znów początek jest spokojny i znów potem Ronnie i spółka dają czadu.

The Man Who Would Be King (Dio) - opis jak powyżej (The Last In Line), tylko tym razem spokojniej.

All The Fools Sailed Away (Dio) - dwa lata temu, będąc nad polskim morzem cały czas słuchałem tej pięknej piosenki.

Golden Rules (Dio) - piosenka, którą powinno się słuchać przed snem. Początek to "kołysanka dla dzieci", a potem z nieco niepokojącej kołysanki wychodzą wspaniałe potwory, które chcą nas pożreć:) A tak na poważnie: początek i koniec są spokojne, ale muzyka i wokal mrożą krew w żyłach, środek to ostre granie.

Użytkownik: Neelith 16.11.2010 01:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Tym razem chciałbym zapre... | Makao
I u mnie należy do trójki ulubionych wokalistów. A najlepszy utwór? "Caught In The Middle", zaraz po nim "Rock'n'Roll Children" ;)