Dodany: 10.03.2006 12:40|Autor: Invisible

Tajemnica rezydencji 'Chimneys'

Rzecz dzieje się w rezydencji "Chimneys" w Anglii. Jest to piękny dwór, w którym często odbywają się ważne dla narodu kongresy czy narady ludzi z wyższych sfer. Podczas pobytu w "Chimneys" pretendenta do tronu małego państwa - Herzoslovakii, dochodzi do morderstwa owego księcia. Celem bohatera książki - Anthony'ego Cade'a jest odkrycie, kto za tym stoi i co było jego motywem. Z czasem jednak okazuje się, że sprawa jest dużo głębsza, niż to się na początku wydaje.

Ogółem książka mi się podobała. Jest naprawdę dobrze napisanym kryminałem, choć, przyznam szczerze, jeden moment jest dla mnie trochę niejasny.

Zakończenie książki jest, oględnie mówiąc, zaskakujące... Po drodze nasuwa się mnóstwo przypuszczeń i podejrzeń, tak że w końcu każdy wydaje się być mordercą :).

PS. W książce łatwo można się pogubić w tych wszystkich nazwiskach, pokrewieństwach i stowarzyszeniach :).

Polecam :).

Użytkownik: asienkaaa 11.02.2010 09:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Rzecz dzieje się w rezyde... | Invisible
czytałam dużo książek Christie i ta jest raczej jedną ze słabszych... jak dla mnie zbyt naciągana fabuła... zakończenie przekombinowane... choć ogólnie książka ciekawa... miłośnikom kryminałów polecam jednak "Noc i ciemność" czy "Zagadkę Błękitnego Expressu". Świetnie je wspominam.