Dodany: 04.09.2005 15:54|Autor: bibliofil_julia

"Atramentwe serce"

To najlepsza książka, jaką czytałam, a czytałam wiele i uważam, że "Harry Potter", którego dotychczas byłam wielką fanką, powinien pochylić przed "Atramentowym sercem" głowę.

Kiedy kolega pożyczył mi tę książkę i przeczytałam, o czym jest, od razu wiedziałam, że będzie mi się podobać. Opowiada o dwunastoletniej Meggie i jej ojcu Mo, który jest introligatorem. Ojca i córkę łączy wielka miłość do książek. Niektórzy mogą uważać, że pierwsze rozdziały są nudne i nieciekawe, ale ja uważam, że to najlepszy kawałek książki. Owe rozdziały opowiadają o zwyczajnym życiu Mortimera i jego córki. Jednak pewnego dnia pojawia się tajemnicza postać, przedstawiająca się jako Smolipaluch. Od tego momentu wszystko się zmienia. Mo, Meggie i tajemniczy przybysz wyjeżdzają do ciotki Meg - Elinor, która również okazuje się bibliofilem i posiadaczem wielu książek.

Cornelia Funke po mistrzowsku opisała miłość zarówno do książek, jak i do najbliższych, świat fantazji oraz dobrych i złych bohaterów.

Użytkownik: córeczkatatusia​ 20.05.2007 20:59 napisał(a):
Odpowiedź na: To najlepsza książka, jak... | bibliofil_julia
Mam dokładnie takie same odczucia i zdanie.
Do czasu gdy przeczytałam serie o Atramentowym Świecie uważałam że Harry Potter jest naj. teraz także cenie tą książkę, lecz "Atramentowe..." uważam za arcydzieło. Każdy kto kocha Pottera pokocha jeszcze bardziej książki Cornelii Funke.