Dodany: 20.04.2024 14:40|Autor:

"Winiarska i Kiszkis. W słowie są piękno i siła…" to książka otwierająca nową serię wydawniczą "Wybitni Pomorzanie", prezentującą sylwetki znamienitych artystów, przedsiębiorców i polityków Pomorza. Jerzy Kiszkis wspomina wspólne życie aktorskie ze zmarłą w 2022 roku żoną, Haliną Winiarską. Opowiada też, co zapewne będzie równie interesujące dla czytelników, o prywatnych i społecznych zmaganiach, podejmowanych od lat 70. w walce o wolną, samorządną Polskę.

Obecność Haliny Winiarskiej wyraża się we wspomnieniach zaczerpniętych z książki "Życie dla wartości".

Publikację wzbogacają liczne zdjęcia z prywatnych archiwów aktorskiej pary oraz rozważania J. Kiszkisa o etyce, moralności oraz odpowiedzialności za słowo i Ojczyznę.

Mariusz Szmidka, redaktor i dziennikarz, w latach 2012-2021 redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego". Pomysłodawca i twórca niezależnego portalu www.zawszepomorze.pl i tygodnika "Zawsze Pomorze", współautor licznych publikacji, m.in. albumu "Kaszubi w Ziemi Świętej", "Wokół Jezior Raduńskich" oraz pomysłodawca i redaktor leksykonu "Poczet samorządowców województwa pomorskiego 1990-2019".

Uhonorowany wieloma nagrodami, medalami i wyróżnieniami, m.in. Honorowym Medalem Europejskim, Złotym medalem za zasługi dla Pracodawców Pomorza, najwyższym wyróżnieniem marszałka województwa pomorskiego "Nihilo nihil fit", statuetką Bursztynowego Drzewa i tytułem Ambasadora Kaszub.

[Wydawnictwo Region, 2023]