Dodany: 07.04.2024 22:40|Autor:

Książka: Dar przywództwa (zapow.)
Chrapko Mariusz
Notę wprowadził(a): Marylek

Zrób pierwszy krok i odkryj w sobie prawdziwego lidera.

- Co łączy wielkich filozofów i współczesnych przywódców?
- Dlaczego efektywność firmy nie wzrasta mimo zaangażowania pracowników?
- Jak stać się liderem, a nie tylko pełnić jego funkcję?

Przywództwo polegające na przygotowywaniu list zadań i korzystaniu z tradycyjnych narzędzi pracy przestało być wystarczające. Świat potrzebuje odważnych i dojrzałych liderów, którzy stworzą środowisko oparte na relacjach międzyludzkich i dadzą współpracownikom impuls do rozwoju. Tylko jak to osiągnąć?

Mariusz Chrapko prowadzi własną firmę, doradza liderom w różnych branżach, jest wykładowcą Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS oraz autorem podcastu "Menedżer Plus" i nowoczesnych podręczników zarządzania. Swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę praktyczną odważnie łączy z wykształceniem filozoficznym i proponuje autorską koncepcję życzliwego i satysfakcjonującego przywództwa, której nie znajdziesz w standardowych książkach branżowych.

"Dar przywództwa" to prawdziwe liderskie kompendium, w którym autor - przewodnik i mentor - pokaże ci, dlaczego:
- koncepcja pracy oparta na uniwersalnych wartościach moralnych jest bardziej skuteczna niż techniki biznesowe,
- firma działa lepiej, gdy szef codziennie znajduje 15 minut tylko dla siebie,
- świadoma lektura "Rozmyślań" Marka Aureliusza da lepsze efekty niż czytanie kolejnej nieskutecznej książki o zarządzaniu.

Nikt nie rodzi się "gotowcem", ale każdy z nas ma w sobie potencjał dobrego przywódcy.

Dzięki tej książce nauczysz się, jak z niego korzystać.

Mariusz Chrapko - doradca, prelegent i filozof. Twórca podcastu "Menedżer Plus", w którym opowiada o tym, jak zwinnie zarządzać sobą i biznesem. Od wielu lat zajmuje się wspieraniem osób liderskich w budowaniu ich świadomości i rozwijaniu relacji z samym sobą i z innymi. Inspiracje czerpie z pogranicza obszarów psychologii i filozofii. Jest kierownikiem programowym kierunku Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS. Prywatnie jest muzykiem jazzowym związanym z krakowską sceną muzyczną.

[Wydawnictwo Znak Literanova, 2024]