Dodany: 19.03.2024 11:42|Autor:

Książka: Niezapominajka
Gier Kerstin
Notę wprowadził(a): margines

"Niezapominajka. Czego nie widać w świetle" to pierwszy tom nowej dylogii Kerstin Gier. Autorka "Trylogii Czasu" oraz "Trylogii Snów" powraca z nową, pełną magii i niebezpieczeństw historią.

Po dwóch bestsellerowych trylogiach - "Czasu" i "Snów" - Kerstin Gier otwiera nam drzwi do nowej historii!

Quinn jest inteligentny, popularny i bardzo cool. Matilda to szara myszka i córka znienawidzonych i zdewociałych sąsiadów z naprzeciwka. Uwielbia powieści fantasy i zdecydowanie nie jest w typie Quinna. Ale pewnego dnia chłopak musi uciekać przed stworzeniami jak z koszmaru i ulega ciężkiemu wypadkowi, po którym zaczyna dostrzegać rzeczy nie z tego świata.

Komu można się zwierzyć, kiedy posągi nagle zaczynają mówić koszmarnymi rymami, a czaszki wykrzywiają się w poufałym uśmiechu? Najlepiej dziewczynie z sąsiedztwa, która jest człowiekowi całkowicie obojętna i myli mu się z jej kuzynką. Quinn ani przez chwilę nie planował, że oboje z Matildą zostaną wciągnięci w magiczną przygodę pełną niebezpieczeństw. A już na pewno nie planował zakochać się na zabój…

Kerstin Gier to niemiecka autorka powieści dla kobiet i powieści młodzieżowych. Urodziła się 8 października 1966 roku w Bergisch Gladbach - niewielkim mieście powiatowym w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Studiowała edukację biznesową i psychologię komunikacji. Próbowała swoich sił w wielu miejscach pracy, aż w 1995 roku zaczęła pisać powieści. Jej książki dla młodzieży przetłumaczono na ponad trzydzieści języków, a każda premiera natychmiast trafia na listy bestsellerów i utrzymuje się na nich przez wiele miesięcy.

[Wydawnictwo Media Rodzina, 2024]