Dodany: 14.03.2024 16:10|Autor:

Książka: Listy do młodego katolika
Weigel George
Notę wprowadził(a): Pingwinek

"Listy do młodego katolika" zainspirują nie tylko pokolenia katolików, którzy obchodząc Światowe Dni Młodzieży zapoczątkowali erę odnowy Kościoła, ale także ogół wiernych, wątpiących i poszukujących w każdym wieku.

Listy te, napisane do młodych i nie tak znowu młodych katolików oraz tak naprawdę do wszystkich ciekawych dusz dowolnego wyznania, a nawet do niewierzących, przekazują moc wiary, która jest jednocześnie osobista i powszechna; doczesna i wieczna. Weigel wyrusza w niezwykłą podróż ku fundamentom wiary katolickiej, zabierając nas do obiektów tak różnych, jak katedra w Chartres i kościół Najświętszej Maryi Panny w Greenville w Karolinie Południowej, od Grobu Świętego w Jerozolimie do ulubionego pubu G. K. Chestertona, od grobu współczesnego męczennika w Warszawie i do Kaplicy Sykstyńskiej. Autor bada także nienamacalne, choć nie mniej konkretne fundamenty wiary takie, jak łaska, modlitwa, grzech i przebaczenie oraz - najważniejsza ze wszystkich - miłość. Zaproszenie do tego, co Flannery O'Connor nazwała "zwyczajem bycia", jeszcze bardziej nabiera życia dzięki postaciom, których biografie ucieleśniają tajemnice życia w Chrystusie: Michałowi Aniołowi i Fra Angelico, kard. Johnowi Henry'emu Newmanowi i ks. Jerzemu Popiełuszce, Edycie Stein oraz wielu innym.

[Wydawnictwo M, 2006]