Dodany: 29.12.2023 21:50|Autor: antypater

Praktycznie i jasno o działaniu przeciw rewolucji.

Francuski działacz konserwatywny, czyli antyrewolucyjny, pan Jean Ousset (1914 - 1994) przedstawił swoim ideologicznym kolegom wykładnię działania. Uczynił to za pomocą książki zatytułowanej ''Działanie'' (link: Działanie (Ousset Jean)) i opublikowanej w 1968 roku, który był czasem korzystnego dla rewolucji przełomu. Mimo trudnego momentu dziejowego tacy ludzie, jak pan Ousset nigdy nie składają broni i zawsze są gotowi do konstruktywnego działania oraz do zachęcania innych do tego.

W dziełku tym można znaleźć, aktualne, pomimo upływu dekad, instrukcje do walki z socjalistycznym szaleństwem. Owo socjalistyczne szaleństwo pan Ousset w swoich działach nazywa z całą mocą słuszności ‘’rewolucją’’, albowiem nie jest ono niczym innym, niezależne od koloru socjalizmu, jaki to za nim człapie. Z tym szaleństwem w praktyce męczymy się od 1789 roku. Ciekawe uwagi na temat organizacji grup ludzkich można w jego pracy znaleźć, zwłaszcza w odniesieniu do sytuacji, w której to nie dysponuje się dużymi środkami finansowymi. Z treści tej książki płynie bardzo dobra znajomość typów ludzkich u jej autora, który widać, że był bardzo dobrym praktykiem oraz organizatorem.

Uwagi autora odnośnie złego wpływu lewicowych ideologów na zawężonych specjalizacją ludzi nauki zaskakują swoją trafnością, jeśli weźmie się pod uwagę czas ich zapisania na papierze. Widać, że nie wszyscy myśliciele z przeszłości byliby zaskoczeni dyktaturą ''ekspertów'', z którą zmagamy się w ciągu ostatnich lat. Postrzeganie współczesnych masowych społeczeństw, jako gniazda termitów, gdzie indywidualizm jednostki jest miażdżony, również dowodzi obecności dalekosiężnego wzroku społeczno-politycznego autora omawianej książki.

Jest to więc pozycja zdecydowanie warta lektury, dająca realne diagnozy i wskazówki dla tych, którzy nie chcą żyć w rzeczywistości, którą nam kreują następne wersje kolejnych szalonych rewolucji.