Dodany: 22.09.2023 14:41|Autor:

Książka: Kwarantanna
Hanselmann Simon
Notę wprowadził(a): wwwojtusOpiekun BiblioNETki

W skrócie: "W marcu 2020 roku, gdy cały glob pogrążał się w lockdownie, rysownik Simon Hanselmann odważnie uznał, że to, czego potrzebuje aktualnie świat, to zabawna rozrywka oparta na kutasach i postanowił stworzyć najwspanialszy webkomiks wszech czasów…

Kiedy pandemia wywołana przez Covid-19 rozprzestrzeniała się ponad wyobrażalną skalę, równolegle rozwijała się »Kwarantanna«. ukochani bohaterowie alternatywnych komiksów - Megg, Mogg, Sowa i Wilkołak Jones, byli pierwszymi, którzy stawili czoła obostrzeniom, polityce i całemu szaleństwu roku 2020. W nieobliczalnej, bezkompromisowej opowieści, balansującej między komedią, horrorem, akcyjniakiem, studiami gender i operą mydlaną.

»Kwarantanna« ani na chwilę nie zdejmuje nogi z pedału gazu, tak jak i my Wszyscy, pędząc ku nieznanemu przeznaczeniu. (pauza)… Halo, czytacie to w 2067? To zapis tego, co wydarzyło się w roku 2020. A to co się stało… było kurewsko niewiarygodne".

Komentarze z Internetu przedstawione jako "cytaty":
- "Kiedy patrzę wstecz na cały rok 2020, ten komiks jest moim najmilszym jego wspomnieniem" - g2thee2themcc
- "W zasadzie nie wiem, czym jest sztuka, ale to z pewnością nią było" - _AlexHirsh_
- "Mam poczucie bycia świadkiem epokowych wydarzeń" - Deadbird Party
- "Najbardziej brawurowe i kompletne podsumowanie 2020 roku. Artysta w szczytowej formie (emotka kwiatuszka)" - Chairdad

[Wydawnictwo Timof Comics, 2023]