Dodany: 06.02.2023 15:07|Autor: ilsa

Ogólne> Offtopic

1% podatku dla Biblionetkowiczki

Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Urodziłam się jako wcześniak, przy porodzie doszło do niedotlenienia mózgu. Nie chodzę, poruszam się wyłącznie na wózku. Wymagam pomocy drugiej osoby w codziennych czynnościach, w wyjściu z domu.

Jestem prawnikiem. Dzięki rodzicom, którzy dowozili mnie na zajęcia, w 2006 roku obroniłam się z prawa gospodarczego, potem ukończyłam podyplomowe z rachunkowości i finansów.

Uwielbiam czytać Lubię pomagać ludziom. Bardzo lubię podróżować, poznawać nowe miejsca.

Nie rezygnuje z marzeń.

Od 2020 korzystam z pomocy asystenta. Mogę wychodzić z domu spotykać znajomych, załatwiać sprawy codzienne. Marzy mi się jeszcze wrócić do jazdy konnej i zobaczyć Paryż.

Choroba moja jest nieuleczalna, natomiast niezależnie od stopnia jej zaawansowania konieczna jest rehabilitacja. Ma ona na celu zapobieganie przykurczom mięśni oraz zachowanie ogólnej sprawności fizycznej. Od 2023 kwietnia chciałabym korzystać z specjalistycznych indywidualnych zajęć na basenie

A NFZ nie refunduje rehabilitacji dla osób z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dzięki pieniądzom z 1% i darowiznom, mogę opłacić fizjoterapię domową.

W 2022 kupiłam nowy wózek inwalidzki robiony na zamówienie.

jestem podopieczną Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko.

Aby przekazać 1% podatku, do PIT należy wpisać:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko