Dodany: 24.11.2022 15:48|Autor:

"Wydawało mi się, że świat nie potrzebuje już nowych baśni, dopóki nie przeczytałam tej pięknej, zabawnej i doskonałej książki".

Carson Ellis, wyróżniona w konkursie im. Randolpha Caldecotta

"Co za zaskakująco urocza książka. Przejmowałem się losem księżniczki z pieńka, podobały mi się wszystkie przygody, których nie dane nam było zobaczyć, a także kibicowałem rodzinie żuczków".

Neil Gaiman

"Baśń Gaulda jest zarówno oryginalna, jak i ponadczasowa. Brzmi zupełnie świeżo, a zarazem znajomo, jak byśmy już ją kiedyś słyszeli, a teraz wreszcie sobie o niej przypomnieli. Czarująca".

"Kirkus Reviews"

"Tom Gauld stworzył klasyczne, baśniowe arcydzieło, które działa dokładnie tak, jak powinno. W swoim niepowtarzalnym stylu połączył takie elementy jak rodzinę królewską, robota, wiedźmę, wynalazczynię, trolla, kapitana statku, las, duchy, a nawet żuki (!), i zaaranżował je w piękną, nietuzinkową i satysfakcjonującą opowieść pełną przygód. A wszystko to zwieńczone, oczywiście, motywem miłości między bratem i siostrą".

Oliver Jeffers, autor i ilustrator "Here We Are", zajmującego pierwsze miejsce na liście bestsellerów "New York Timesa"

"Tom Gauld potrafi opowiadać historie jak mało który spośród żyjących artystów. W tej odnajdziemy wszystkie najlepsze cechy jego dzieł - jest piękna, wciągająca, poprowadzona po mistrzowsku i oryginalna. Wzbudza we mnie zazdrość".

Jon Klassen, laureat medali im. Kate Greenaway oraz Randolpha Caldecotta.

"W tej książce kryje się cały wszechświat. To rozrywkowa, mądra i urocza lektura".

Jillian Tamaki, wyróżniona w konkursie im. Randolpha Caldecotta

[Wydawnictwo Centrala, 2022]