Dodany: 28.08.2022 22:22|Autor:

Książka: Ja, jako wykopalisko
Fedorowicz Jacek
Notę wprowadził(a): Marylek

Audiobook na podstawie wspomnień Jacka Fedorowicza w interpretacji samego autora.

Dziennikarz, aktor, satyryk doskonale znany ze współpracy ze Stanisławem Bareją, a także swojej radiowej twórczości rozrywkowej, opowiada o sobie w charakterystyczny, pełen humoru i dystansu sposób. Wspomina również przyjaciół i współpracowników, znakomite postaci polskiej sceny rozrywkowej, aktorów i pisarzy, wśród których rozpoznać można, między innymi Bogumiła Kobielę, Sławomira Mrożka czy Zbigniewa Cybulskiego.

"Ja, jako wykopalisko" to zapiski, które powstały w latach 70. XX wieku, wówczas ocenzurowane, ale odnalezione i uzupełnione po latach o kilka nowych spostrzeżeń. Brawurowo przeczytane przez samego Fedorowicza, stanowią znakomite uzupełnienie jego scenicznej działalności. Są ciekawostką między innymi dlatego, że Fedorowicz opowiada głównie o początkach swojej kariery, które przypadły na lata 50., gdy ten był jeszcze studentem, ale już wówczas angażował się w działalność studenckiego teatru Bim-Bom.

Audiobook udowadnia, że głos i poczucie humoru Fedorowicza się nie zestarzały.

[Wydawnictwo Świat Książki, 2011]