Dodany: 09.03.2022 02:14|Autor:

"Bez trudu zdołasz przetrwać każdy dzień, jeśli potrafisz przetrwać jedną chwilę. Rozpacz to wytwór wyobraźni, która udaje, że przyszłość istnieje, i uparcie przewiduje miliony chwil, tysiące dni, czym tak cię wyczerpuje, iż nie potrafisz żyć chwilą, która trwa".

Andre Dubus, "Historia pewnego ojca"

Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji.

Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach. Książka, którą trzymasz w ręce, stanie się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie, oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem - jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: "Życie jest dobre". Bo takie jest. Naprawdę.

"Regina Brett podarowała nam pięknie opracowaną mapę życia".

Jeffrey Zaslow, współautor książki "Ostatni wykład"

"Pokochałem tę książkę! Jest przejmująca, wzruszająca, zabawna i czarodziejska".

Joe Eszterhas, autor książki "Hollywoodzkie zwierzę"

"Podaruję jeden egzemplarz książki »Bóg nigdy nie mruga« mojemu 82-letniemu ojcu, drugi - znajomej szesnastolatce. To mądre, przepełnione empatią i szczerością ponadczasowe felietony".

Thrity Umrigar, autorka powieści "Przepaść między nami"

[Wydawnictwo Insignis, 2012]