Dodany: 19.02.2022 16:27|Autor:

W miasteczku Woking w południowej Anglii spadają z przestworzy wielkie metalowe walce, przenosząc w swoim wnętrzu Marsjan i ich broń. Rozpoczyna się walka o dominację na planecie, której celem jest całkowite zniszczenie ludzkiej cywilizacji i zajęcie Ziemi.

"Wojna światów" po raz pierwszy została wydana w 1898 roku, a już rok później ukazało się polskie wydanie. Jest to najbardziej znana książka H. G. Wellsa i jednocześnie jedna z najważniejszych w historii światowej literatury fantastycznej. Stanowi pierwowzór wszystkich powieści o inwazji Obcych na Ziemię. Doczekała się licznych adaptacji filmowych, w tym najsłynniejszej w reżyserii Stevena Spielberga.

Herbert George Wells - urodzony w 1866 r. w Bromley (obecnie dzielnica Londynu), jeden z pionierów gatunku science-fiction, nazywany "człowiekiem, który ujrzał jutro".

Powieści i opowiadania fantastyczne Wells pisał przez całe swoje życie, ale najwięcej i wszystkie najważniejsze stworzył w ciągu 10 lat od opublikowania "Wehikułu czasu". Pisał również pod pseudonimem Reginald Bliss. Stworzył i wnikliwie spenetrował prawie wszystkie największe tematy współczesnej science-fiction: podróż w czasie, niewidzialność, miniaturyzację i powiększanie, podróże międzyplanetarne, obce cywilizacje i ich inwazję na Ziemię, sztuczne istoty, hibernację itd.

[Wydawnictwo Ciekawe Miejsca, 2017]

Użytkownik: reniferze 02.01.2023 09:16 napisał(a):
Odpowiedź na: W miasteczku Woking w poł... | Pingwinek
Długo czekałam na właściwy moment dla tej lektury - teraz się doczekałam, po prostu przyszedł czas. I wiecie co? To jest bardzo ładna książka. Napisana z pewnym dystansem i niezwykłą umiejętnością przewidywania ludzkich zachowań. Plastyczna, przekonująca. Świetna!