Dodany: 20.07.2021 09:28|Autor:

"Rozlewisko, magiczne i rzeczywiste miejsce na Mazurach, które pokochały tysiące polskich czytelników i czytelniczek. Miejsce, do którego tęsknimy, ale które każdy z nas - o ile tylko się odważy - ma na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko porzucić codzienność rutynowych działań, otworzyć się na tradycję i rodzinę, odkryć piękno otaczającej nas przyrody i odważyć się na miłość.

»Miłość nad rozlewiskiem« to kontynuacja bestsellerowej powieści Małgorzaty Kalicińskiej »Dom nad rozlewiskiem«. Bohaterami trzeciej, zamykającej mazurską trylogię powieści są Gosia, Paula i Orest. Co ich łączy? Co im przyniesie los?

Gorąco polecam tę wspaniałą powieść, bo sam odnalazłem własne rozlewisko".

Tadeusz Zysk, wydawca

"Prawdziwa, dojrzała miłość oparta na trosce, poczuciu wspólnoty i odpowiedzialności może przełamać stereotypy i schematy. Życie wbrew schematom wcale nie jest trudniejsze, a może być nawet ciekawsze. Dwie narratorki pokazują, że ten sam świat widziany różnymi parami oczu jest zupełnie odmienny. Bo każdy z nas tworzy swój własny scenariusz na życie, nad rozlewiskiem albo gdziekolwiek. Najważniejsze w budowaniu szczęścia okazuje się dobre nastawienie: trochę wewnętrznego ciepła, poczucie humoru i optymizm. Warto zatopić się w tę książkę, aby znaleźć w sobie wiarę w dobre życie".

Katarzyna Korpolewska, psycholog, publicystka, autorka książek "Tamten poranek" i "Matka z córką. Rozmowy intymne"

"Małgorzata Kalicińska po raz kolejny udowadnia, że rodzinę dobrze jest mieć nie tylko na zdjęciu".

Joanna Brodzik, aktorka

"Tak wielu łudzi się, że kocha. A przecież tak niewielu doznaje prawdziwego daru miłości! Miłość to cud, błogosławieństwo i... właśnie ten dar, który czujesz w dłoniach, dotyku, sercu, myślach... Nie można od tego uciec ani w to zwątpić. Gdziekolwiek jesteś, zawsze będzie z tobą! Tak odczytuję nie tylko motto mazurskiej trylogii, ale i piękno jej zakończenia".

Urszula Sipińska, autorka książki "Hodowcy lalek"

[Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2008]