Dodany: 21.05.2021 09:41|Autor: motyle_w_glowie

Nikt nie musi wiedzieć

O książkach Katarzyny Bondy słyszałam wielokrotnie i przeważnie były to opinie zachęcające. Myślałam już jakiś czas, żeby sięgnąć po twórczość tej autorki, więc gdy nadarzyła się okazja, od razu z niej skorzystałam.

„Nikt nie musi wiedzieć” to, po niemal 10 latach przerwy, kolejna książka kryminalna z serii z psychologiem śledczym – Hubertem Meyerem. Nie odczułam braku znajomości wcześniejszych części. Czy „Nikt nie musi wiedzieć” przypadła mi do gustu? Niestety niekoniecznie. Jak dla mnie, było tu za dużo postaci, nie każda z nich była wyrazista, przez co często zastanawiałam się, o kogo chodzi. Śledztwo, a raczej śledztwa były dość zagmatwane, często się w nich gubiłam. Jestem wzrokowcem, więc też mi nie podpasował sposób rozdzielania podrozdziałów, który był niejednokrotnie mało widoczny. Ale żeby nie było, jest też coś, co mi się podobało. Mianowicie pojawiające się wstawki z miejscową gwarą wywoływały u mnie uśmiech. Podobało mi się też to, jak prowadzone wątki się zazębiają i to, że całość była misternie dopracowana. A rozwiązanie śledztwa było dla mnie zaskoczeniem.

Ta książka nie trafiła w mój gust czytelniczy. Są to moje subiektywne odczucia i najlepiej samemu sprawdzić, czy książka Wam się spodoba. Ja sama chętnie poznam inne książki autorki.

Opinia zamieszczona również na innych stronach internetowych.