Dodany: 25.10.2018 00:07|Autor:

Książka: Wielki bal Smerfetki
Bednarek Justyna
Notę wprowadził(a): margines

„Smerfy towarzyszą mi przez większość życia. Gdy miałam 6-7 lat, pojawiły się pierwsze smerfowe dobranocki. Pamiętam, że na Boże Narodzenie kupiłam kiedyś mojej mamie figurkę smerfa - może to był Papa Smerf? Nie jestem dziś pewna. Ale od czasu do czasu, gdy byłam szczególnie grzeczna, mama pozwalała mi się nim bawić”.

Justyna Bednarek
Jest autorką książek dla dzieci, a także mamą Bartka, Antka i Basi. Mieszka w małym domku na skraju lasu, chociaż w mieście. Ma dwie suczki, Merdę i Brombę, oraz stado myszoskoczków. Lubi wymyślać bajki i tańczyć.

Zadania dla mistrzów czytania:
1. Jaki tytuł zdobędą smerfy, które wygrają w konkursie na najlepszy kostium? Podpowiedzi szukaj na stronach 3 i 4.
2. Ile czasu zajęło Farmerowi zbieranie kwiatów? Podpowiedzi szukaj na stronie 15.
3. Narysuj lub opisz swój wymarzony kostium na bal.

W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal. Będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje suknię dla Smerfetki, a Amant konstruuje niezwykły pojazd dla „Damy Roku”. Zapowiada się wielkie wydarzenie. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Wyrusz do wioski Smerfów i rozpocznij naukę czytania ze swoimi ulubionymi bohaterami.

„Czytam sobie” to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Poziom 1
SKŁADAM SŁOWA – 150-200 wyrazów w tekście – krótkie zdania – 23 podstawowe głoski w tekście czytanym – ćwiczenie głoskowania

Poziom 2
SKŁADAM ZDANIA – 800-900 wyrazów w tekście – dłuższe zdania, także złożone, elementy dialogu - 23 podstawowe głoski oraz „h” – ćwiczenie sylabizowania

Poziom 3
POŁYKAM STRONY – 2500-2800 wyrazów w tekście – użyte wszystkie głoski – dłuższe i bardziej złożone zdania – alfabetyczny słownik trudnych wyrazów

„Czytam sobie” to:
Wybitni polscy autorzy i ilustratorzy
Świetne, wciągające historie
Metoda wspierająca naukę czytania zgodna z zaleceniami metodyków

[Egmont Polska, 2018]