Dodany: 29.08.2010 10:33|Autor:

Siostry Bennet przeżywają perypetie miłosne, a w hrabstwie Hertfordshire zmarli powracają do życia. Zadziorna Elżbieta Bennet walczy z wygłodniałymi zombi. Jej uwagę odrywa jednak przyjazd przystojnego, ale wyniosłego i aroganckiego pana Darcy. Regiment brytyjskiej armii zamiast udać się na wojnę z Napoleonem, przybywa na pomoc mieszkańcom hrabstwa.

"Smakowity literacki misz-masz. Najwyższa ocena".
"Entertainment Weekly"

"Czy kiedykolwiek istniało takie dzieło literackie, które nie zyskałoby na wprowadzeniu nowych bohaterów w postaci zombi?"
"Time"

"Z jednej strony żart, z drugiej pochwała pięknego języka Austen, jej postaci i intryg".
"The Onion Book Club"

Jane Austen jest autorką kilku znakomitych klasycznych powieści, m.in. "Duma i uprzedzenie", "Rozważna i romantyczna", "Mansfield Park" i "Emma". Wielokrotnie je ekranizowano i wystawiano na deskach teatralnych.
Seth Grahame-Smith jest producentem filmowym i telewizyjnym. Książka "Duma i uprzedzenie i zombi", rozszerzona wersja romantycznej powieści Jane Austen wzbogacona o krwawe sceny walk z żywymi trupami, to jego debiut literacki.

[G+J Gruner&Jahr, 2010]