Dodany: 13.01.2017 08:44|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Zabójstwo komandora” – zapowiedź najnowszej książki Harukiego Murakamiego

Haruki MurakamiMamy dobrą wiadomość dla wielbicieli prozy japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego – 24 lutego na japońskim rynku ukaże się jego najnowsza powieść, pierwsza od czasu Bezbarwnego Tsukuru Tazakiego i lat jego pielgrzymstwa z 2013 roku. Wydawnictwo Shinchosha ujawniło już tytuł oczekiwanej pozycji: Kishidancho Goroshi, a więc – w wolnym tłumaczeniu – Zabójstwo komandora. Jej fabuła czy temat na razie owiane są tajemnicą, a z lakonicznej wypowiedzi Murakamiego wynika, że czeka nas bardzo dziwna historia. Co, jeśli zna się książki tego autora, trudno uznać za specjalnie zaskakujące.

To jeszcze nie koniec wiadomości: książka ukaże się jednocześnie w dwóch tomach; pierwszy będzie nosił podtytuł Wyłaniające się pomysły, natomiast drugi – Zmieniająca się metafora. Manuskrypt powieści liczy ponad 2000 stron.

Nie wiadomo, kiedy Kishidancho Goroshi ukaże się w Polsce. Wiadomo natomiast, że już w maju na fanów prozy Murakamiego będzie czekać w księgarniach zbiór jego esejów pt. Zawód: powieściopisarz – książka poświęcona namysłowi nad literaturą, a także kulisom zawodu japońskiego autora.

Źródło: BL, LC

Grafika: Galoren