Dodany: 09.07.2010 22:14|Autor: Sherlock
BITWA BOHATERÓW 4
Oto ostatni chronologicznie wpis w "Bitwie bohaterów 3" (autorem jest waga!68):
1. Camille Fauque ("Po prostu razem" - Anna Gavalda) 30
2. Joachim Hirsz ("Za garść czerwońców" - Robert Foryś) 34
3. Jack Reacher (z wielu powieści Lee Childa) 38
4. Don Kichot ("Don Kichote" - Miguel de Cervantes) 14 save
5. Sam Vimes (z cyklu "Świat Dysku" Terry'ego Pratchetta) 34
6. Edmund Dantes ("Hrabia Monte Christo" - Aleksander Dumas)44
7. Jakub Wędrowycz (cykl "Kroniki Jakuba Wędrowycza" - Andrzej Pilipiuk) 32
8. Marcel (cykl "W poszukiwaniu straconego czasu" - Marcel Proust) 44
9. Mistrz Witelon ("Uczeń czarnoksiężnika" - Witold Jabłoński) 22 out
Przypominam ponadto, które postacie trafiły już do Hall of Fame czy też do Hall of Shame:
Hall of Fame
1. Gandalf ("Władca pierścieni" - J.R.R. Tolkien)
2. Śmierć (Cykl "Świat Dysku" - Terry Pratchett)
3. Ania Shirley ("Ania z zielonego wzgórza" - Lucy Maud Montgomery)
4. Rhett Butler ("Przeminęło z wiatrem" - Margaret Mitchell)
5. Elizabeth Bennet ("Duma i uprzedzenie" - Jane Austen)
6. Yennefer (Saga "Wiedźmin" - Andrzej Sapkowski)
7. Wilhelm z Baskerville ("Imię róży" - Umberto Eco)
8. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska)
9. Lisbeth Salander (cykl "Millennium" - Stieg Larsson)
10. Severus Snape (cykl o Harrym Potterze - J. Rowling)
11. Gollum ("Hobbit" & "Władca pierścieni" - J. R. R. Tolkien)
12. Andrzej Kmicic ("Potop" - Henryk Sienkiewicz)
13. Michael Corleone ("Ojciec chrzestny" - Mario Puzo)
14. John Coffey ("Zielona Mila" - Stephen King)
15. Petroniusz ("Quo vadis" - Henryk Sienkiewicz)
16. Boromir ("Władca Pierścieni" - John Tolkien)
17. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'" - J. Galsworthy)
18. Jurko Bohun ("Ogniem i Mieczem" - Henryk Sienkiewicz)
19. Tyrion Lannister (cykl "Pieśń Lodu i Ognia" - George Martin)
20. Hercules Poirot (Agata Christie, cykl o Herculesie Poirot)
21. Pułkownik Sartoris (William Faulkner, w różnych dziełach)
22. Sherlock Holmes (Arthur Conan Doyle - wiele opowiadań)
23. Jaskier (cykl "Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski)
24. Paul Atryda (cykl "Diuna" - Frank Herbert)
25. Cirilla (cykl "Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski)
26. Niania Ogg (cykl "Świat Dysku" - Terry Pratchett)
27. Rybak Santiago („Stary człowiek i morze” – Ernest Hemingway)
28. Onufry Zagłoba ("Trylogia" - Henryk Sienkiewicz)
29. Ged - Krogulec (cykl "Ziemiomorze" - Ursula Le Guin)
30. Vuko Drakkainen ("Pan Lodowego Ogrodu" Jarosław Grzędowicz)
31. Atticus Finch ("Zabić drozda" - Harper Lee)
32. Panna Marple (z książek Agaty Christie)
33. Roland Deschain (cykl "Mroczna Wieża" – Stephen King)
34. Martin Eden ("Martin Eden" - Jack London)
35. Geralt z Rivii ("Saga o Wiedźminie" - Andrzej Sapkowski)
36. Joanna (z książek Joanny Chmielewskiej)
37. Wiktoria - Madame La Directrice ("Madame" - Antoni Libera)
Hall of Shame
1. Bella Swan (Saga "Zmierzch" - Stephanie Meyer)
2. Harry Potter (Cykl o Harrym Potterze - J.K. Rowling)
3. Daniel Sempere ("Cień wiatru" - Carlos Ruiz Zafon)
4. Stanisław Tarkowski ("W pustyni i w puszczy" - Henryk Sienkiewicz)
5. Mała Mi ("Muminki" - Tove Jansson)
6. Winnetou ("Winnetou" - Karl May)
7. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow)
8. Laura Pyziak (cykl "Jeżycjada" - Małgorzata Musierowicz)
9. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" - A. Szklarski)
10. Emma Bovary ("Pani Bovary" - Gustave Flaubert)
11. Jagna Borynowa ("Chłopi" - W. S. Reymont)
12. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde)
13. Cersei Lannister (cykl "Pieśń Lodu i Ognia" - George Martin)
14. Izabela Łęcka ("Lalka" - Bolesław Prus)
15. Katarzyna Linton,z domu Earnshaw ("Wichrowe Wzgórza" - Emily Brontë)
16. John Yossarian ("Paragraf 22" - Joseph Heller)
17. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz)
18. Tomasz N. N. (cykl "Pan Samochodzik" - Zbigniew Nienacki)
19. Anda Szemiot ("Godzina pąsowej róży" - Maria Krueger)
20. Win Lockwood (cykl "Myron Bolitar" - Harlan Coben)
21. Dolores Umbridge (cykl "Harry Potter" - J.K. Rowling)
22. Werter ("Cierpienia młodego Wertera" J.W.Goethe)
23. Randle McMurphy ("Lot nad kukułczym gniazdem" - Ken Kesey)
24. Anna Karenina ("Anna Karenina" Lew Tołstoj)
25. Zbyszko z Bogdańca ("Krzyżacy" Henryk Sienkiewicz)
26. Mowgli ("Księga dżungli" - Rudyard Kipling)
27. Pippi ("Pippi Pończoszanka - Astrid Lindstren)
28. Alojzy Bąbel ("Tryumf pana Kleksa" - Jan Brzechwa)
29. Jon Snow (cykl "Pieśń lodu i ognia" - George Martin)
30. Stanisława Bozowska ("Siłaczka"- Stefan Żeromski)
31. Papkin ("Zemsta" - Aleksander Fredro)
32. Samson Miodek ("Narrenturm", "Boży bojownicy", "Lux perpetua" - Andrzej Sapkowski)
33. Ronald Weasley (cykl "Harry Potter" - J.K.Rowling)
34. Bridget Jones ("Dziennik Bridget Jones" - Helen Fielding)
35. Lestat De Lioncourt ("Kroniki wampirze" - Anna Rice)
36. Rodion Romanowicz Raskolnikow ("Zbrodnia i kara" - Fiodor Dostojewski)