Nowości: Jest krew, Blizna, Dylemat
Zaloguj się
jeśli to "rządny" pochodzi z opisu wydawcy, to to jest kompromitacja
ostatni akapit to wierutne bzdury i kłamstwo
"Powieść graficzna to znakomite medium dla poważnych treści non-fiction"? a dla fiction to niby nie?
ja już i o trójce i o czwórce wole milczeć :D
książę Ciul hahaha
Odnośnie Discha - co za bzdury! Doczytałeś OK do końca? Przecież szczytowym osiągnięciem więźniów było wynalezienie machiny kopiującej fale mózgowe - przecież to wynalazek techniki na miarę wehikułu czasu, a ty kręcisz nosem
pod koniec powieści, gdy Prendick wraca do Anglii jest wspomniane iż poszukując ukojenia nerwów zachodził do kościołów i kaplic, gdzie kazania kapłanów do złudzenia przypominały mu wywody Małpoluda o "wielkich sprawach" - jeśli to nie jest antyklerykalizm...
o genach nie ma w tekście powieści ani słowa, tag "genetyka" jest wg mnie do usunięcia
Treść ukazuje jakim kawałem s...syna był Mao, okrutny jak Stalin, i poje...any jak Mahomet, na dodatek zrzucający winę na wszystko dookoła; z drugiej strony, czego oczekiwać od kogoś kto stwierdził "Kiedy uznamy, że Bóg nie istnieje i staniemy po stronie historii, wtedy nie odpowiadamy przed nikim"
co to za bzdury z tym Hitlerem? "doszedł do władzy siejąc lęk wśród swoich pobratymców" - poczytaj trochę o historii Rzeszy
"Jest w nich coś magicznego, niezwykłego, coś, co każdą powieść pozwala doczytać do końca w zaskakującym tempie" u mnie tempo też było zaskakujące - książka jest tak słaba i nudna, że jej przeczytanie (a przecież to tylko 250 stron) zajęło mi 3 miesiące
Mam te same zastrzeżenia (głównie dotyczące wtórności z ziemskimi sprawami - przeczytajcie sobie po lekturze jeszcze raz glosariusz na spokojnie, zauważycie jak koncept autora na książkę był płaski i przyziemny i powiecie na głos "hola, przecież to wszystko lustrzane odbicie tego, co znam". Spotykam się z samymi pochwałami na temat tej książki, tak jakby oceniający bali się przyznać, że w gruncie rzeczy jest ona przeciętna i narazić na ostracyzm...
Wielkości pchły to jest stolica i największe miasto Imperium Dumii. Czytaj uważnie!
Ta zastawka, o której mowa nie jest sercowa, a odźwiernikowa i odpowiada za gromadzenie się gazów w żołądku Ignacego (oczywiście takowa zastawka nie istnieje). I jeszcze jedno: czy na pewno Claude (amant matki) jest jednocześnie osobą u której ma ona dług za rozbitą nieruchomość?
książka początkowo wciąga opisem zachowań osób autystycznych i zmusza czytelnika do refleksji nad sobą jako tym pozornie "normalnym". Z czasem jednak nadmiar uczuć głównego bohatera zaczyna męczyć, nuży również ślimacząca się intryga i rozczarowuje kiepskie, przewidywalne zakończenie. Fantastyki tu niewiele, akcja mogłaby równie dobrze toczyć się w czasach współczesnych.
Warto czytać książkę z dokładną mapą Japonii i Tokio, gdyż nazwy geograficzne padają w niej bardzo często a znajomość lokalizacji danych miejsc ułatwia nieco zrozumienie akcji
Element zaskoczenia, co prawda, u mnie nie wystąpił, bo wcześniej widziałem film, ale po książkę naprawdę warto sięgnąć.
Użytkownicy polecają:
Dodany: 2021-02-28 20:28
Autor: Marioosh
W posłowiu do tej książki Remigiusz Mróz napisał, że kończąc jej pisanie, powiedział swojej redaktorce: „Nigdy więcej”; panie Remigiuszu, proszę nie z (...)
Dodany: 2021-01-13 17:46
Autor: Kuba Grom
Autor, znany już niektórym z youtubowej serii "Czytamy Naturę", a trochę mniejszemu gronu z artykułów prasowych na temat nauki, skupia się tu na popul (...)
Dodany: 2020-12-02 09:29
Autor: dot59
Dla sporej grupy Polaków, którzy dorastali w ostatnich dekadach XX wieku i przez jakiś czas obracali się w środowisku harcerskim czy studenckim, nazwi (...)
Dodany: 2020-11-18 17:14
Czy pamiętacie scenę, której świadkiem jest Jane Eyre w drugim dniu pobytu w szkole w Lowood? Helena Burns, doskonale odpowiadająca na lekcji, zostaje (...)
Dodany: 2020-10-28 05:56
Nie wiem, od czego zacząć, bo po takiej lekturze trudno znaleźć słowa, które wyraziłyby moje uczucia, nie będąc ani nazbyt banalnymi, ani zanadto pate (...)
Redakcja poleca:
Dodany: wczoraj, 13:00
Autor: porcelanka
„Kto nie ma korzeni, nie ma i spuścizny. Wartość człowieka jest definiowana wartością jego przodków. Każdy pracuje na dobre imię swoich dzieci”[1]. (...)
Dodany: 2021-03-05 20:02
Autor: Asienkas
Sylwa, silva rerum: "(...)2) w Polsce stosowana gł. do dawnych szlacheckich ksiąg domowych, w których obok wydarzeń codziennych wpisywano także anegd (...)
Dodany: 2021-03-02 19:44
Chasydzi uchodzą za najbardziej ortodoksyjnych Żydów, żyją w zamkniętej wspólnocie i kultywują dawne zwyczaje. Paradoksem jest, że jednym z największy (...)
Dodany: 2021-03-02 19:30
„Możliwe, że przesadzam. Zawsze tak robię, romantyzuję to, co minęło, pozłacam, upiększam i tęsknię. Ale jestem pewna, że w tamtej właśnie chwili odda (...)
Dodany: 2021-03-02 13:47
Autor: Louri
Zwyczajna amerykańska rodzina z Nowego Jorku: ojciec - nauczyciel historii Allen Strand; jego żona Leslie - pani domu, niezrealizowana pianistka konce (...)