Komentarze użytkownika Tinu_viel

Wzór na ilość tekstu w książce

Autor: Tinu_viel Dodany 12.12.2013 17:31

W Twoim wzorze nie zrozumiałam, co to jest zunifikowana strona książki. Cóż to oznacza? Gdybym miała stworzyć taki wzorek, to uwzględniłabym raczej rozmiar czcionki zamiast liczby słów, jest to łatwiejsza do porównywania wielkość. W ogóle to jest pomysłowe, żeby policzyć takie porównanie, jakoś nie robiłam tak nigdy.

Zobacz całą dyskusję

Książki o fizyce.

Autor: Tinu_viel Dodany 12.09.2013 15:10

Kiedy już trochę "rozwiniesz się" fizycznie, to ja polecam pięciotomowy podręcznik "Podstawy fizyki" Halliday Resnick Walker, to bardzo dobre opracowanie różnych działów fizyki, najwięcej na temat klasycznej ilościowo. Całkiem ciekawe książki, nawet zawierają ilustracje ;-)

Zobacz całą dyskusję

Mickiewicz na indeksie...

Autor: Tinu_viel Dodany 05.09.2013 11:11

To właśnie dobrze, że jest w zakresie podstawowym, znaczy, że wszyscy uczniowie będą mieli z nim do czynienia. O ile mi wiadomo, ci w klasach o profilu humanistycznym, i tak analizowali tę lekturę bardzo dokładnie. Zresztą, myślę, że Ketyow ma rację, większość uczniów nie chce czytać takich "anachronicznych" książek jak "Pan Tadeusz" i niewiele z nich wynosi...

Zobacz całą dyskusję

Mickiewicz na indeksie...

Autor: Tinu_viel Dodany 04.09.2013 22:14

Tylko że w dalszej części przytoczonego artykułu na Onecie jest mowa o tym, że "Pan Tadeusz" wcale nie został wycofany z kanonu lektur i przeczytają go licealiści. Także nie ma powodu, by się bulwersować :-)

Zobacz całą dyskusję

filozoficznie i nie tylko

Autor: Tinu_viel Dodany 24.07.2013 22:38

Polecam książki Jacka Dukaja, szczególnie moim zdaniem pasuje do opisu opowiadanie "Linia oporu", wydane na pewno jako część "Króla bólu". Mam nadzieję, że ten temat się rozwinie, sama chętnie przeczytałabym coś w takim klimacie :)

Zobacz całą dyskusję

Co teraz czytasz, część 28

Autor: Tinu_viel Dodany 03.07.2013 21:16

"Gra w klasy" Julio Cortazar

Zobacz całą dyskusję

12-te urodziny BiblioNETki

Autor: Tinu_viel Dodany 25.05.2013 09:52

144 lat, Biblionetko, rozrastaj się i bądź nam niezbędną stroną przez następne lata. Pozdrawiam też wszystkich opiekunów i aktywnych użytkowników, dzięki którym zmienia się tylko na lepsze. (Nie pomyślałabym, a tymczasem okazuje się, że jestem tutaj już przez połowę czasu istnienia serwisu :-)

Zobacz całą dyskusję

Wielka Ankieta BiblioNETkowa!

Autor: Tinu_viel Dodany 17.05.2013 20:16

Rozumiem, czego dotyczą pytania. Poprzez mój komentarz chciałam raczej wyrazić szacunek dla osób, które w tak jasny i uporządkowany sposób przedstawiły te propozycje zmian w ankiecie. Byłam także zdumiona, że możliwych zmian jest tak dużo.

Zobacz całą dyskusję

Wielka Ankieta BiblioNETkowa!

Autor: Tinu_viel Dodany 16.05.2013 16:34

Gotowe. Szczegółowość pytań jest niesamowita.

Zobacz całą dyskusję

Pytanie o wygląd

Autor: Tinu_viel Dodany 21.03.2013 22:53

Przyznaję się, widocznie rzadko interesują mnie autorzy :-)

Zobacz całą dyskusję

Pytanie o wygląd

Autor: Tinu_viel Dodany 21.03.2013 22:13

Zgadzam się ze zdaniem chyba większości dotychczas wypowiadających się osób - niezbyt chętnie widziałabym zmiany w wyglądzie Biblionetki. Odpowiada mi obecna forma i myślę, że bardziej pożyteczne byłyby ulepszenia funkcjonalności niż właśnie opisywane zmiany. W dodatku ta propozycja dodania zdjęcia autora i na przykład linka do wikipedii na jego temat, myślę, że to mało realna opcja. Mamy tutaj dane o ogromnej ilości książek, których większość au...

Zobacz całą dyskusję

Prawie jak konkurs.

Autor: Tinu_viel Dodany 18.03.2013 17:34

Dziękuję, to bardzo miłe dowiedzieć się, że wygrało się książkę w niespodziewanym konkursie.

Zobacz całą dyskusję

„Dlaczego pani się tak spieszy?”

Książka: Gdziekolwiek jesteś, bądź: Przewodnik uważnego życia (Kabat-Zinn Jon)
Autor: Tinu_viel Dodany 13.03.2013 16:31

Przeczytałam właśnie recenzję i dyskusję pod nią, i stwierdzam, że moje doświadczenie w związku z pośpiechem jest zupełnie odmienne. Od 2 miesięcy mam więcej czasu, mogę wszystko robić spokojnie oraz powoli, a wcale nie wynika z tego, że czuję się lepiej. Nie mogę się za to doczekać, kiedy znów będę miała każdy dzień wypełniony zajęciami i obowiązkami. Chyba nie wpisuję się w ten wątek "filozofii spokoju".

Zobacz całą dyskusję

Czy zdarzyło się wam coś jeść czytając książkę? co to było?

Autor: Tinu_viel Dodany 04.01.2013 19:01

Przy książce jadam wszystko, tylko nie zupy z makaronem, za każdym razem się chlapie, niestety. Jednak jeśli książka naprawdę wciągnie, to szkoda przerywać na czas szukania jedzenia. Ach, te czasy dzieciństwa, kiedy miało się długie wolne godziny na czytanie w spokoju...

Zobacz całą dyskusję

Po prostu "Lolita"

Książka: Lolita (Nabokov Vladimir (pseud. Sirin W.))
Autor: Tinu_viel Dodany 13.09.2012 14:35

Będę mało oryginalna, ale to aż niewiarygodne, jak łatwo piękny styl i język "Lolity" wpływają na moralną ocenę czytelników postępowania Humberta. (Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu)...

Zobacz całą dyskusję

Matura - MAŁŻEŃSTWO

Autor: Tinu_viel Dodany 13.09.2012 13:52

Proponuję wykorzystanie książki "Tessa d'Urberville: Historia kobiety czystej" Thomasa Hardy'ego, małżeństwo i czystość kobiety w nim jest często przewijającym się wątkiem. Małżeństwo Tessy zostało zawarte z miłości, ale jednocześnie mogłoby pasować do przykładu toksycznego, moim zdaniem.

Zobacz całą dyskusję

Dlaczego nie lubię "Chłopów"?

Książka: Chłopi (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław))
Autor: Tinu_viel Dodany 21.09.2011 15:47

Przyznaję, że i u mnie wystąpił podobny efekt, nie przeszkadzało mi też to wymieszanie językowe jako że od małego jeździłam na wakacje na wieś i przyzwyczajałam się, że raz trzeba mówić polszczyzną prawidłową, raz gwarą. Jednak nadmiar opisów zwierząt i czynności gospodarskich w książce był dla mnie trochę męczący.

Zobacz całą dyskusję

Czytanie jest dla starych ludzi?

Autor: Tinu_viel Dodany 26.07.2011 18:11

Moim zdaniem opinia o czytaniu dla ludzi starszych jest często całkowicie błędna. Ja na przykład nie znam osobiście ludzi starszych, którzy by dużo czytali. Zresztą wydaje mi się, że takie osoby, jeśli są już schorowane i zmęczone, to niekoniecznie mają chęć na zajmowanie się książkami. Natomiast młodzi powinni rozwijać swój umysł i dowiadywać się wiele o świecie właśnie poprzez czytanie.

Zobacz całą dyskusję

Literadar po raz ósmy!

Autor: Tinu_viel Dodany 11.07.2011 14:46

Rzeczywiście miałam zablokowane. Dziękuję za pomoc :)

Zobacz całą dyskusję

Literadar po raz ósmy!

Autor: Tinu_viel Dodany 11.07.2011 11:28

Kolejny Literadar przeczytany i znów kilka pozycji zapisanych do znalezienia :-) Parę komentarzy stałej czytelniczki na temat pisma: Podobają mi się te oznaczenia gatunkowe książek na wstępie do recenzji, dzięki temu jako czytelnik od razu mogę ocenić, czy odpowiadają mojemu gustowi. Jednak nie jestem przekonana do znaku fantastyki, mnie kojarzy się to coś tylko ze wstęgą Moebiusa, choć pewnie chodziło wcale nie o to. Mam taki problem, ż...

Zobacz całą dyskusję

Nasi napisali

Autor: Tinu_viel Dodany 12.06.2011 14:37

A gdyby tak stworzyć dodatkowy dział, w którym byłyby tematy tylko o książkach napisanych przez Biblionetkowiczów?

Zobacz całą dyskusję

"Gloria victis"

Książka: Gloria victis (Orzeszkowa Eliza)
Autor: Tinu_viel Dodany 26.03.2011 10:32

Zgadzam się z tą negatywną opinią. "Gloria victis" jest tak koszmarnie nudna, że cudem jest przebrnięcie przez te 40 stron zapisanych sporą czcionką. Tyle w tym opowiadaniu patosu, że dziw, że się nie wylewa z małej książeczki. Przesłanie tego tekstu jest pewnie ważne, a zabiegi stylistyczne autorki bardzo zgrabne, ale opowiadaniu zdecydowanie lepiej zrobiłoby zredukowanie do kilku zdań.

Zobacz całą dyskusję

Dyskredytacja kobiety i niezrozumiałe odbicie Shire'u?

Książka: Powrót króla (Tolkien J. R. R. (Tolkien John Ronald Reuel))
Autor: Tinu_viel Dodany 03.03.2011 19:20

Według mnie na przykład odpłynięcie powierników pierścienia na zachód było wzruszające i piękne. Takie smutek, poczucie, że wydarzyło się i zakończyło coś wielkiego...

Zobacz całą dyskusję

Kosmos Dukaja

Książka: Król Bólu (Dukaj Jacek)
Autor: Tinu_viel Dodany 14.02.2011 17:52

Wierzę, że można zatęsknić za dawnym stylem Dukaja. Ja akurat poznałam go z innej strony, nie czytałam jeszcze tych wymienionych przez Ciebie tytułów, pewnie dlatego nie mam zastrzeżeń co do najnowszych tekstów...

Zobacz całą dyskusję

Czwarty numer Literadaru!

Autor: Tinu_viel Dodany 11.02.2011 07:21

Zgadzam się całkowicie z Tobą, po przeczytaniu tego artykułu postanowiłam polować na "Ucztę wyobraźni", tak mnie zainteresowały książki wyróżniające się i podobno napisane pięknym językiem :)

Zobacz całą dyskusję

Kosmos Dukaja

Książka: Król Bólu (Dukaj Jacek)
Autor: Tinu_viel Dodany 10.02.2011 07:16

Myślę, że trochę demonizujesz Dukaja, podkreślając trudność tekstów i wytrwałość potrzebną do przebrnięcia przez nie. Przyznaję, że przeczytałam dopiero "Linię oporu", ale przy tym tekście trzymała mnie przede wszystkim ciekawość formy i treści, poza tym uważam, że trudno nazwać traktatem filozoficznym powieść, która zawiera mnóstwo słownych nawiązań do języka graczy komputerowych. I wbrew pozorom można tam znaleźć akcję. Owszem, czytanie nie był...

Zobacz całą dyskusję

(Nie)znany Marius

Książka: Krew i złoto (Rice Anne (pseud. Roquelaure A. N. lub Rampling Anne))
Autor: Tinu_viel Dodany 23.01.2011 22:25

Choć nie ja byłam autorką wspomnianego postu, zdaje mi się, że potrafię wyjaśnić znaczenie tego słowa. W slangu internetowym pisze się słowo "już" jako zangielszczone "jush" i prawdopodobnie stąd się "jusz" wzięło.

Zobacz całą dyskusję

Jakie książki znaleźliście pod choinką? XII 2010

Autor: Tinu_viel Dodany 25.12.2010 18:06

Mnie Mikołaj przyniósł "Czarne oceany" i "Króla bólu" Dukaja. Pierwsza książka była niespodziewana, a obie to prawdziwe rarytasy dla mnie :)

Zobacz całą dyskusję

"WAMPIRIADA, czyli WAMPIRY w LITERATURZE" - KONKURS nr 111

Autor: Tinu_viel Dodany 28.11.2010 11:26

Przyznam się, że nie widzę jeszcze rozwiązania tej zagadki, ale przez cały dzień pomyślę i może się uda. Dziękuję za odpowiedź.

Zobacz całą dyskusję

"WAMPIRIADA, czyli WAMPIRY w LITERATURZE" - KONKURS nr 111

Autor: Tinu_viel Dodany 27.11.2010 22:01

Czy ktoś zechciałby pomataczyć o 27. krwistym przypadku? Dręczy mnie ten fragment, a nijak nie wiem, skąd to mogło być...

Zobacz całą dyskusję

Podziękowania dla BiblioNetkołaja 2010

Autor: Tinu_viel Dodany 22.11.2010 15:55

Dziękuję bardzo Mikołajowi Grzegorzowi za wspaniały prezent - "Ekslibris" Kinga. Pierwszy raz przyszedł do mnie Biblionetkowy Mikołaj :) To naprawdę ogromnie miłe, po ciężkim dniu zastać w domu nową, fascynująca książkę z sympatyczną kartką świąteczną w środku. Już jestem ciekawa, jaka historia kryje się pod okładką :) Dziękuję raz jeszcze.

Zobacz całą dyskusję

[bez tytułu]

Książka: Konrad Wallenrod (Mickiewicz Adam)
Autor: Tinu_viel Dodany 10.10.2010 12:30

Według mnie książka bardzo wciągająca; nawet dla współczesnego czytelnika strona patriotyczna książki jest poruszająca, bohaterowie dosyć realistyczni jak na epokę romantyzmu i przez to można żałować ich nieszczęśliwego losu. Język i sposób układania słów, jak to u Mickiewicza, godny podziwu.

Zobacz całą dyskusję

Czas na Klasykę

Autor: Tinu_viel Dodany 24.09.2010 18:11

We wrześniu udało mi się przeczytać powieść "Lalki: sceny przedślubne" znowu autorstwa Kraszewskiego. Najbardziej podobała mi się ironia zawarta w początkowej części książki, szczególnie chyba dlatego, że ludzie podobni tym opisywanym przez autora istnieją i dzisiaj. Dalej nadal było interesująco, rozwój akcji, a zwłaszcza zakończenie, nietypowe moim zdaniem dla Kraszewskiego. Warto poznać książkę dla własnej przyjemności i poznania ludzi.

Zobacz całą dyskusję

Czas na Klasykę

Autor: Tinu_viel Dodany 08.08.2010 19:14

W ramach meldunku: skończyłam czytać "Pod Blachą". Do samego końca książka jest interesująca, postacie charakterologicznie prawdziwe. Elementy historyczne warte uwagi, powieść przybliża atmosferę czasów zaborów. Minusem była tylko obfitość francuskich wyrażeń, przez które co i raz czytelnik zmuszony jest zaglądać na ostatnie strony, gdzie można znaleźć ich tłumaczenia. (Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu)...

Zobacz całą dyskusję

Czas na Klasykę

Autor: Tinu_viel Dodany 04.08.2010 10:03

Przyłączam się do akcji i wstępnie deklaruję się na pięć książek do końca roku, po jednej na miesiąc. A tymczasem jestem w trakcie pierwszej - "Pod Blachą" Kraszewskiego, zapowiada się bardzo dobrze.

Zobacz całą dyskusję

Ankieta do pracy magisterskiej o polskiej fantastyce - proszę o pomoc

Autor: Tinu_viel Dodany 05.07.2010 13:01

Pobrałam ankietę, ale nie udało mi się jej wypełnić, ponieważ Word twierdził, że plik jest tylko do odczytu...

Zobacz całą dyskusję

ROZWIĄZANIE KONKURSU „KWIATY W LITERATURZE” I LISTA LAUREATÓW

Autor: Tinu_viel Dodany 29.06.2010 11:02

Dziękuję również za bardzo miły konkurs i możliwość sprawdzenia się w wąchaniu kwiatów na odległość :-)

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: Tinu_viel Dodany 06.05.2010 14:32

1. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'' J. Galsworthy) 24 2. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 34 3. Andrzej Kmicic ("Potop" - Henryk Sienkiewicz)OUT 50 4. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 34 5. Barbara Niechcic ("Noce i dnie" - Maria Dąbrowska) 8 6. John Yossarian ("Paragraf 22" - Joseph Heller) 32 7. Michael Corleone ("Ojciec chrzestny" - Mario Puzo) 32 8. Severus Snape (cykl o Harr...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: Tinu_viel Dodany 24.04.2010 13:32

1. Mała Mi ("Muminki" Tove Jansson) OUT 16 2. Rhett Butler ("Przeminęło z wiatrem" - Margaret Mitchell) 58 3. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska)SAVE 46 4. Elizabeth Bennet ("Duma i uprzedzenie" - Jane Austen)44 5. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 28 6. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow 26 7. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 26 8. Winnetou ("Winnetou" - ...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: Tinu_viel Dodany 19.04.2010 18:35

1. Bella Swan (Saga Zmierzch - Stephanie Meyer) KILL 2 2. Harry Potter (Cykl o Harrym Poterze - J.K. Rowling) 22 3. Elizabeth Bennet ("Duma i uprzedzenie" - Jane Austen) 32 4. Stanisław Tarkowski ("W pustyni i w puszczy" - Henryk Sienkiewicz) 24 5. Gandalf ("Władca pierścieni" - J.R.R. Tolkien 54 6. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow)SAVE 40 7. Ania Shirley ("Ania z zielonego wzgórza" - Lucy Maud Montgomery) 32 8. Winneto...

Zobacz całą dyskusję

Najpiękniejszy język - jaka książka?

Autor: Tinu_viel Dodany 04.04.2010 18:49

Dziwi mnie, że nikt do tej pory nie wymienił chyba jeszcze Marcela Prousta, według mnie idealnie pasuje do tego opisu. Ze wszystkich książek Prousta przeczytałam tylko "W stronę Swanna", ale podobała mi się ogromnie i polecam serdecznie tego autora.

Zobacz całą dyskusję

Zapomniany tytuł i autor

Autor: Tinu_viel Dodany 03.01.2010 16:55

Myślę, że książka, której poszukujesz, to "Narzeczona księcia" Williama Goldmana, opis pasuje do niej wyśmienicie :)

Zobacz całą dyskusję

Gwiazdka 2009 - książki spod choinki

Autor: Tinu_viel Dodany 25.12.2009 22:30

Interesujący pomysł :-) I wzajemnie.

Zobacz całą dyskusję

Gwiazdka 2009 - książki spod choinki

Autor: Tinu_viel Dodany 25.12.2009 19:35

Jak Wam dobrze, że dostaliście książki. Ja w tym roku pod choinką nie znalazłam żadnej i wciąż dziwnie się z tym czuję. Nie mogę się po prostu przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy :-)

Zobacz całą dyskusję

Sen

Autor: Tinu_viel Dodany 27.09.2009 19:31

Prawda, że nie wiadomo tego. Jednak z mojego doświadczenia i pamięci wynika, że sny są w takim stopniu pozbawione logicznego ciągu zdarzeń, iż nie podejrzewałabym ich o realność; choć może to być fragment iluzji związanej z postrzeganiem snu jako życia... Myślę, że w naszym życiu jest mnóstwo tajemnic innych niż sny, choć czasem ułatwiają one zrozumienie życia i siebie samych.

Zobacz całą dyskusję

Sen

Autor: Tinu_viel Dodany 25.09.2009 21:49

Zdecydowanie skłaniam się ku definicji snu jako odzwierciedlenia samopoczucia, mieszaniny tego, co widzimy, myślimy i czytamy w ciągu dnia, oraz podświadomych emocji i problemów wydostających się z głębin psychiki. Jak Ty rozumiesz sen jako drugie życie, co to określenie znaczy? Nie znam niestety literatury dotyczącej snu, a przynajmniej nie kojarzę żadnej książki o tej tematyce w tym momencie.

Zobacz całą dyskusję

Zabronić czytać jako metoda wychowawcza?

Autor: Tinu_viel Dodany 11.09.2009 20:32

Mnie mama zawsze zabraniała czytania harlekinów (i tak czytałam w ukryciu); teraz nie pamiętam już, co mnie pociągało w takiej literaturze :)

Zobacz całą dyskusję

Książkowe wspomnienia z kwietnia 2009:)

Autor: Tinu_viel Dodany 13.05.2009 21:26

Warto, warto, polecam jak najbardziej. Książka "W stronę Swanna" awansowała na pozycję jednej z najlepszych, jakie miałam przyjemność czytać w życiu. Teraz już mam ochotę sięgnąć po nią ponownie :-) A tu trzeba by wziąć się za zaległości czytelnicze i zacząć szukać "W cieniu zakwitających dziewcząt"...

Zobacz całą dyskusję

Ta paskudna Franciszka, czyli najbardziej irytująca postać z "W stronę Swanna".

Autor: Tinu_viel Dodany 13.05.2009 21:22

Kaczątko, chciałam zwrócić Ci uwagę na fakt, że żadna postać u Prousta nie jest ideałem, mnie na przykład bardziej irytowały wypowiedzi Odety (trudno o lepszy przykład pustogłowej i wyrachowanej kobiety), a Franciszka przynajmniej była lojalna.

Zobacz całą dyskusję

Jaką książkę kupiliście ostatnio? część 2

Autor: Tinu_viel Dodany 10.05.2009 11:14

Kierowałam się tym, że "Północną granicę" już znalazłam w Empiku, a gdzie w tym sklepie znajduje się "W cieniu zakwitających dziewcząt" - nie miałam pojęcia :-) Mnie rok zajęło zabranie się do przeczytania pierwszego tomu, który leżał sobie na półeczce i czekał, aż się nim zainteresuję...

Zobacz całą dyskusję

Jaką książkę kupiliście ostatnio? część 2

Autor: Tinu_viel Dodany 10.05.2009 10:47

Północna granica - Korciło mnie, żeby poszukać drugiego tomu cyklu W poszukiwaniu straconego czasu, ale wybrałam to.

Zobacz całą dyskusję

Andrzej Sapkowski w finale

Autor: Tinu_viel Dodany 09.05.2009 22:00

Zagłosowałam.

Zobacz całą dyskusję

Eragon...

Książka: Eragon (Paolini Christopher)
Autor: Tinu_viel Dodany 08.05.2009 22:41

Dwie w tygodniu?! Kiedy ja miałam dużo czasu i chęci na czytanie książek, mogłam przeczytać jedną do dwóch dziennie :) Uwierz w możliwości człowieka.

Zobacz całą dyskusję

Co teraz czytasz, część 15

Autor: Tinu_viel Dodany 04.05.2009 16:16

Godzina pąsowej róży Zacząć było ciężko - zupełnie inny sposób pisania niż u Prousta, ale słówka nawet podobne ;-)

Zobacz całą dyskusję

BiblioNETkowicze! Jak radzicie sobie z negatywnymi emocjami?

Autor: Tinu_viel Dodany 30.04.2009 22:46

Radziłabym wysłuchać mocnej muzyki, przynajmniej przez słuchawki, można by też wypisać sobie na kartce albo gdziekolwiek indziej coś w stylu: jestem zła, jestem zła. Czasem w takich sytuacjach mówię sobie wszystkie negatywne określenia na dany temat, jaki mi wpadną do głowy. Wygląda na to, że muzyka jest najbardziej sensowna.

Zobacz całą dyskusję

Książkowe wspomnienia z kwietnia 2009:)

Autor: Tinu_viel Dodany 30.04.2009 13:00

Ja czytałam malutko: W stronę Swanna - Od lutego do kwietnia - skończone wreszcie i ocenione na 6. Dym - Mała powtórka - 5. Latarnik - Kolejna powtórka, tym razem nie spodobało mi się - 4.

Zobacz całą dyskusję

Wspaniała lektura na każdą porę!

Książka: Mroczne wzgórza (Carman Patrick)
Autor: Tinu_viel Dodany 26.04.2009 16:19

Dzięki za anty-reklamę. Będę wiedziała, że tej książki trzeba unikać ;-)

Zobacz całą dyskusję

czy pokonała was kiedyś jakaś książka?

Autor: Tinu_viel Dodany 24.04.2009 14:35

"Krzyżaków" najlepiej czytało mi się w 6. klasie podstawówki ("Ogniem i mieczem" i resztę trylogii Sienkiewicza też mniej więcej w tym czasie). A Pratchett rzeczywiście dużo lepszy od "Balladyny" jest :-)

Zobacz całą dyskusję

Narodowy Test z Języka Polskiego

Autor: Tinu_viel Dodany 22.04.2009 23:52

Niewielkie pocieszenie ;-)

Zobacz całą dyskusję

Narodowy Test z Języka Polskiego

Autor: Tinu_viel Dodany 22.04.2009 23:03

Mnie też wstyd :/ 65% tylko uzyskałam...

Zobacz całą dyskusję

Przykre rozczarowanie

Autor: Tinu_viel Dodany 18.04.2009 20:55

Może to dlatego książka Cię zawiodła, bowiem ja sądziłam, że lektura będzie bardzo ciężka i nie dam rady jej przeczytać, i okazało się, że jest zupełnie inaczej. A ja właśnie próbuję Ci udowodnić, że to nie jest zdanie z tej serii... Choć generalizacja może nieco drażnić, z tym się zgodzę.

Zobacz całą dyskusję

Przykre rozczarowanie

Autor: Tinu_viel Dodany 18.04.2009 20:37

A czy spróbowałeś przemyśleć te "apodyktyczne uwagi", czy też na początku książki nastawiłeś się na to, że Proust nie ma racji i już? Zacytowane przez Ciebie zdanie ja zrozumiałam jako: jeśli człowiek jest na poziomie (intelektualnym, emocjonalnym itd.) takim jak Twój albo wyższym, nie ma potrzeby, byś starał się mu zaimponować, on i tak Cię doceni, zauważy wszystkie Twoje zalety, jedynie osoby, które są poniżej Twojego poziomu nie będ...

Zobacz całą dyskusję

Przykre rozczarowanie

Autor: Tinu_viel Dodany 18.04.2009 20:29

Bardzo trafne określenie - estetyczne zadowolenie - to szczera prawda. Moja książka też jest w tłumaczeniu Boya :-)

Zobacz całą dyskusję

Coś się nie zgadza?

Autor: Tinu_viel Dodany 15.04.2009 19:23

Ja niestety nie mam pojęcia, gdzie znajdują się te ebooki, książki Kamszy czytałam w wersji papierowej...

Zobacz całą dyskusję

Przykre rozczarowanie

Autor: Tinu_viel Dodany 15.04.2009 18:59

Całkowicie się z tobą nie zgadzam w kwestii "W stronę Swanna". W mojej opinii jest to książka pełna ciekawych spostrzeżeń odnośnie ludzi i świata, błyskotliwych sformułowań i pięknego języka (ach, te opisy), jakże odmiennego od tego, z którym można się spotkać na co dzień. Ciężko się ją czyta, lecz jest bardzo wartościowa - tak to odczuwam. Być może, ale tylko może, natrafiłeś na kiepskie tłumaczenie tejże książki... Radziłabym ci sprób...

Zobacz całą dyskusję

z okładki

Książka: Kwiat kalafiora (Musierowicz Małgorzata)
Autor: Tinu_viel Dodany 14.04.2009 22:01

TĘ książkę, Anitusiu. I gdybyś była łaskawa używać wielkich liter i nie krzyczeć...

Zobacz całą dyskusję

Opisy, które zapadły wam w pamięć- "W poszukiwaniu straconego czasu"

Autor: Tinu_viel Dodany 06.04.2009 18:56

Bardziej podobał mi się opis fuksji przylegających do fasady kościoła w Combray oraz samego kościoła. Nie skończyłam jeszcze czytać "W stronę Swanna", toteż nie mogę wymienić wszystkich opisów z tej książki, a cóż dopiero cyklu, jednak wiem już, że w zasadzie wszystkie opisy są prześliczne i warte tego, żeby je tu wymienić :-)

Zobacz całą dyskusję

quiz: pytanie odpowiedź

Autor: Tinu_viel Dodany 02.04.2009 21:18

Prawda, a z lodowymi gigantami walczyli, bo tamci nie chcieli oddać pożyczonej kosiarki ;-) Porównanie wydaje się bardzo trafne, chociaż ja chyba nie czytałam jeszcze "Piramid" i nie nie znam go dokładnie... Odpowiedź na moje pytanie powinna znajdować się w jednym z pierwszych tomów "Świata Dysku" - takie małe mataczenie :)

Zobacz całą dyskusję

quiz: pytanie odpowiedź

Autor: Tinu_viel Dodany 02.04.2009 19:06

Chociaż z tym wybijaniem szyb masz rację :-)

Zobacz całą dyskusję

quiz: pytanie odpowiedź

Autor: Tinu_viel Dodany 02.04.2009 19:01

Nie, nie to miałam na myśli.

Zobacz całą dyskusję

KONKURS nr 80 pt. BROŃ SIĘ!!! czyli BROŃ BIAŁA w LITERATURZE

Autor: Tinu_viel Dodany 02.04.2009 18:48

Och, nareszcie konkurs w sam raz dla mnie :) Już po pierwszym czytaniu mam wrażenie, że widziałam gdzieś kilka sztuk broni, teraz tylko trzeba sobie przypomnieć w jakich okolicznościach...

Zobacz całą dyskusję

quiz: pytanie odpowiedź

Autor: Tinu_viel Dodany 01.04.2009 20:45

Z drewna myślącej gruszy. A moje pytanie: po czym można poznać boga?

Zobacz całą dyskusję

wypadek samochodowy

Autor: Tinu_viel Dodany 30.03.2009 22:45

Czerwone oczy - Nie mam pojęcia, czy ta książka pasuje, ale jako pierwsza nasunęła mi się na myśl.

Zobacz całą dyskusję

super ksiazka

Książka: My, dzieci z dworca Zoo (Christiane F. (właśc. Felscherinow Christiane Vera), Hermann Kai)
Autor: Tinu_viel Dodany 28.03.2009 17:12

Zgadzam się z Tobą, jest to książka warta polecenia. Jednak, jeśli mogłabyś, stosuj się do regulaminu BiblioNetki... Wielkie litery, znaki interpunkcyjne, diakrytyczne itd.

Zobacz całą dyskusję

Książkowa miłość od drugiego wejrzenia.

Autor: Tinu_viel Dodany 26.03.2009 20:13

Tak właśnie myślę. Dlatego planuję wkrótce - czyli kiedy zmaleje kolejka książek do przeczytania ;) - wziąć się za następne książki Lema. Chyba najpierw "Solaris"...

Zobacz całą dyskusję

Polacy coraz bardziej nieoczytani.

Autor: Tinu_viel Dodany 26.03.2009 00:06

Uważam, że obowiązkowa mammografia nie jest takim złym pomysłem, skoro kobiety na raka piersi umierają, a badanie może temu zapobiec... Chociaż przyznam, że sposób, w jaki się to planuje wprowadzić - dołączając do podań o pracę - nie zdobył mojego uznania... Taak, chyba nadszedł czas, żeby powoli zacząć kończyć tę dyskusję ;-)

Zobacz całą dyskusję

Polacy coraz bardziej nieoczytani.

Autor: Tinu_viel Dodany 25.03.2009 20:41

Przepraszam za powtórzenie, rozdrażnił mnie komentarz Spornika.

Zobacz całą dyskusję

Polacy coraz bardziej nieoczytani.

Autor: Tinu_viel Dodany 25.03.2009 20:36

A skąd pani magister będzie wiedziała, jak stosować leki i na jakie schorzenia powinny być stosowane - jeżeli nie będzie umiała czytać? Usłyszy o tym od swojego mentora? A co się stanie, jeżeli pani magister się pomyli? - o tylu rzeczach musiałaby pamiętać.

Zobacz całą dyskusję

1

Autor: Tinu_viel Dodany 22.03.2009 12:42

Stanowczo nie polecam - nie jest szczególnie dobrze napisany ani wartościowy i w niczym nie przypomina książek Nienackiego czy Musierowicz (moim zdaniem).

Zobacz całą dyskusję

Książkowa miłość od drugiego wejrzenia.

Autor: Tinu_viel Dodany 15.03.2009 21:20

Zauważyłam coś podobnego przy czytaniu "Bajek robotów" Lema - trzy czy cztery lata temu uznałam je za okropne, beznadziejne itd., a teraz mi się bardzo podobają. Najbardziej zauroczyły mnie właśnie poprzednio pominięte neologizmy w rodzaju "bezroboty" i "piec dziecięcy" (mogę nieco przekręcić nazwy, nie mam książki pod ręką).

Zobacz całą dyskusję

Ewolucja wampirzego wizerunku...

Książka: Zmierzch (Meyer Stephenie)
Autor: Tinu_viel Dodany 11.03.2009 21:48

Z całą pewnością masz rację - jedynie poprzez przeczytanie tej książki dowiesz się, czy jest dla Ciebie wartościowa, czy nie :)

Zobacz całą dyskusję

Co teraz czytasz, część 15

Autor: Tinu_viel Dodany 10.03.2009 17:47

W stronę Swanna Proust, powolutku idzie :-) W międzyczasie jako lżejsza lektura Kroniki wampirze Anne Rice - w tej chwili "Diabeł Memnoch".

Zobacz całą dyskusję

Wieloksięgi - klasyfikacja ze względu na sposób czytania

Autor: Tinu_viel Dodany 08.03.2009 14:38

Właściwie masz rację - przy takim podejściu :-)

Zobacz całą dyskusję

Wieloksięgi - klasyfikacja ze względu na sposób czytania

Autor: Tinu_viel Dodany 08.03.2009 14:20

Kroniki Drugiego Kręgu Białołęckiej zaliczyłabym do cykli ścisłych - kiedyś przeczytałam "Kamień na szczycie" i część pierwszą "Naznaczonych błękitem" i w ogóle nie wiedziałam, o co chodzi. Autorka dość często wspomina o tym, co wydarzyło się w poprzednich tomach, bez dokładnego wyjaśnienia. "Władca Pierścieni" nie jest chyba najlepszym przykładek cyklu ścisłego - z tego, co pamiętam z forum Złoty Las, w zamierzeniu...

Zobacz całą dyskusję

Książkowe wspomnienia z lutego 2009:)

Autor: Tinu_viel Dodany 01.03.2009 22:07

Kod wieczności - 4 - Inne książki z tego cyklu oceniłam wyżej, jednak czytałam je dużo wcześniej. Może wyrosłam już z Colfera...? W każdym razie książka nie wywarła na mnie wrażenia takiego, jak się spodziewałam. Zwiastun burzy - 4 Burza - 4 Przesilenie - 4 - Lubię książki Lackey, choć drażnią mnie wszechobecni w nich idealni bohaterowie - nawet ci, którzy na początku wydawali się czarnymi charakterami, zmieniają się i stają wzorcowymi ludźmi....

Zobacz całą dyskusję

Ewolucja wampirzego wizerunku...

Książka: Zmierzch (Meyer Stephenie)
Autor: Tinu_viel Dodany 01.03.2009 21:01

Simson, może lepiej nie oglądaj filmu. Moim zdaniem jest jeszcze gorszy niż książka. Nie chcę tu zbytnio spojlerować, więc powiem tylko, że bardzo mi się nie podobała gra aktorów, a zwłaszcza mimika pani, która grała Bellę, oraz schematyczność wielu scen. Radzę nie oglądać "Zmierzchu" tuż po filmie, który wywarł na Tobie duże wrażenie, ani zbyt wczesnym rankiem - tak jak zrobiłam ja ;)

Zobacz całą dyskusję

Kamienica, spotkanie w Beskidach, wakacje 2009

Autor: Tinu_viel Dodany 24.02.2009 18:31

Ja pewnie w ogóle nie będę mogła jechać...

Zobacz całą dyskusję

Fantastyka - od czego zacząć?

Autor: Tinu_viel Dodany 22.02.2009 18:50

Tolkiena. "Władca Pierścieni", moim zdaniem lepszy od "Hobbita". Spróbuj też książek Ewy Białołęckiej, szczególnie polecam jej "Różę Selerbergu" ze względu na świetny humor :-)

Zobacz całą dyskusję

Lista laureatów i rozwiązanie konkursu nr 76 "Królowie w literaturze"

Autor: Tinu_viel Dodany 13.02.2009 19:45

I ja też bardzo dziękuję za ciekawy konkurs, który przypomniał mi o niedokończonym czytaniu "Starej Baśni" i wieeelu innych książkach do przeczytania... ;-)

Zobacz całą dyskusję

KONKURS nr 76 pt. KRÓLOWIE w LITERATURZE

Autor: Tinu_viel Dodany 02.02.2009 00:36

O! Jaki śliczny konkurs! Mam wrażenie, że rozpoznaję trzy albo cztery dusiołki... :)

Zobacz całą dyskusję

HeHe...

Autor: Tinu_viel Dodany 29.01.2009 16:02

IrmuŚś, zajrzyj tutaj, jeśli nie wiesz, o co chodzi: https://www.biblionetka.pl/czyt​atka.asp?cid=66830

Zobacz całą dyskusję

błędy w fabule

Autor: Tinu_viel Dodany 24.01.2009 14:07

Owszem, spotkałam się z czymś takim niejednokrotnie. Pierwsza książka z istotnym błędem w fabule, jaka przychodzi mi na myśl, to "Trzej muszkieterowie" Aleksandra Dumasa. Autor dwukrotnie nominował d'Artagnana na stanowisko królewskiego muszkietera.

Zobacz całą dyskusję

Coś się nie zgadza?

Autor: Tinu_viel Dodany 01.01.2009 17:45

Wrr... To sobie poczytam ;] Że też nie mogli tej książki porządnie rozreklamować...

Zobacz całą dyskusję

Coś się nie zgadza?

Autor: Tinu_viel Dodany 26.12.2008 18:46

Ech, gdyby tak się trochę pospieszyli wydawcy, miło byłoby wreszcie dowiedzieć się, jaki będzie ciąg dalszy... Nie jestem aż tak zdesperowana, żeby uczyć się rosyjskiego ;)

Zobacz całą dyskusję

Kiedy będzie trzecia część trylogii Paoliniego?

Autor: Tinu_viel Dodany 26.12.2008 17:52

Dzięki wszystkim za odpowiedzi - spóźnione, wiem, nie udzielałam się na Biblionetce jakoś... Co do tajemniczych pokrewieństw i podobieństw tejże książki do brazylijskiej telenoweli, to sama się wkrótce przekonam co i jak, ponieważ dostałam "Brisingr" pod choinkę :) Na razie wiem, że ma ładną okładkę ;P

Zobacz całą dyskusję

Czego teraz słuchacie?

Autor: Tinu_viel Dodany 01.08.2008 22:52

Aktualnie "Sleeping Sun" Nightwish.

Zobacz całą dyskusję

"Tylko dla łacinników" - Julian Tuwim

Autor: Tinu_viel Dodany 18.06.2008 22:18

Z pewnością w słowniku znajdę wersję podaną przez Ciebie, ale to przecież tylko żarty...

Zobacz całą dyskusję

"Tylko dla łacinników" - Julian Tuwim

Autor: Tinu_viel Dodany 18.06.2008 21:50

Grata -> grat -> stare pudło. Według mnie o taki ciąg skojarzeniowy chodziło.

Zobacz całą dyskusję

"Tylko dla łacinników" - Julian Tuwim

Autor: Tinu_viel Dodany 18.06.2008 21:48

Bardzo ładne :)

Zobacz całą dyskusję

"Tylko dla łacinników" - Julian Tuwim

Autor: Tinu_viel Dodany 18.06.2008 15:31

Bardzo ładne te przysłowia. Naprawdę mi się spodobały. Są takie zabawne i pomysłowe :) Mogłabyś dodać jeszcze kilka? - Chętnie poznałabym ich więcej.

Zobacz całą dyskusję
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: