Komentarze użytkownika analaw

Historia niejednej znajomości

Książka: Lato nagich dziewcząt (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 20.07.2015 14:50

Podzielam Twoje zdanie i ocenę. U mnie również "Lato nagich dziewcząt" to czwórka, a pozostałe dwa wymienione przez Ciebie tytuły to zdecydowane piątki. Sprawdziłam swój ranking powieści Fleszarowej i mam tam dwa tytuły szóstkowe. Polecam wakacyjnie, i nie tylko. Jestem ciekawa Twojej oceny w obu przypadkach: "Pozwólcie nam krzyczeć" i "Wiatr od lądu". Są to pierwsze tomy większych całości, ale mogą funkcjonować jako skończone powieści. Jestem je...

Zobacz całą dyskusję

Czytajmy Stefana!

Książka: Dziewczyna z poczty (Zweig Stefan)
Autor: analaw Dodany 27.05.2013 15:19

Pomożesz, już pomogłaś. Nazwisko autora jest mi znane, ale już jego twórczość wcale. Po Twojej recenzji zamierzam poszukać czegoś w swojej bibliotece.

Zobacz całą dyskusję

Miłość bez piątej klepki

Książka: Miłość w czasach zarazy (García Márquez Gabriel)
Autor: analaw Dodany 12.12.2012 13:20

Piękna recenzja. Tę ksiażkę zawsze stawiałam wyżej niż kultowe "Sto lat samotności". Dzięki Tobie przypomniałam sobie dlaczego. Dziękuję za to wspomnienie :)

Zobacz całą dyskusję

Z myślą o "życiu innym", wiódł to własne, niedoskonałe...

Książka: Inne życie: Biografia Jarosława Iwaszkiewicza: Tom 1 (Romaniuk Radosław)
Autor: analaw Dodany 12.12.2012 12:56

Ja również gratuluję. Recenzja zachęca, nie to za mało powiedziane, raczej zmusza "zaiwaszkiewiczowanych" do sięgnięcia po książkę. Ja w każdym razie biegnę szukać ;) A ze swej strony bardzo polecam "Sławę i chwałę".

Zobacz całą dyskusję

Chyba już pora na Biblionetkołaja

Autor: analaw Dodany 24.11.2012 13:38

Przyłączam się z radością :)

Zobacz całą dyskusję

i tak się trudno rozstać

Książka: Młode lwy (Shaw Irwin)
Autor: analaw Dodany 19.10.2012 20:48

Dziękuję za dobre słowo :)

Zobacz całą dyskusję

Czytajcie Fleszarową

Książka: Pozwólcie nam krzyczeć (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 03.03.2012 11:23

Odłożyłam Fleszarową na trochę, ale widzę, że już najwyższy czas powrócić. Tyle jeszcze zostało do przeczytania. No i też mam się ochotę "cudownie rozmarzyć" :) Dziękuję za polecanki. Na pewno wkrótce skorzystam.

Zobacz całą dyskusję

Grynberg ma głos

Książka: Pamiętnik (Grynberg Henryk)
Autor: analaw Dodany 27.02.2012 15:18

Czy dobrze rozumiem, że we wszystkich bibliotekach mojego województwa "Żydowską wojnę" Grynberga znajdę w działach dziecięcych? Nie wiem gdzie i czy w ogóle można w tej sprawie interweniować.

Zobacz całą dyskusję

Grynberg ma głos

Książka: Pamiętnik (Grynberg Henryk)
Autor: analaw Dodany 27.02.2012 10:53

Tak właśnie chronologicznie podeszłam do tematu. Zaczęłam od "Zwycięstwa", ale okazało się, że to wyraźnie kontynuacja wcześniejszej "Żydowskiej wojny", która u mnie jest w dziale dziecięcym. Do dziecięcego nie mam karty, więc pominęłam tę pozycję i teraz żałuję. Ciekawe, czy to jakieś odgórne dyrektywy decydyją gdzie która kasiążka trafia, czy to decyzje własne bibliotek. Moim zdaniem "Żydowska wojna" zdecydowanie nie jest książką dla dzieci.

Zobacz całą dyskusję

Grynberg ma głos

Książka: Pamiętnik (Grynberg Henryk)
Autor: analaw Dodany 25.02.2012 20:17

Wstyd się przyznać, ale nie czytałam dotąd niczego. W swojej bibliotece znalazłam "Zwycięstwo" i "Życie ideologiczne, osobiste, codzienne i artystyczne". Właśnie zabieram się do lektury. "Uchodźcy" też są, ale zostawiłam na później. A polecasz?

Zobacz całą dyskusję

Krepdeszynowa suknia zamiast magdalenki

Książka: Całe życie Sabiny (Boguszewska Helena)
Autor: analaw Dodany 25.02.2012 11:16

Dot, z tym wyrzucaniem z bibliotek masz całkowitą rację. Książki poszukuję już od recenzji Misiaka. W bibliotece uświadomili mi, że takich staroci nikt już nie czyta, a jako że zajmują miejsca poszukiwanym nowościom, spisuje się je po prostu na straty. Wznowień nie ma, pozostają tylko antykwariaty i jakieś okazje allegrowe. Dotyczy to niestety całej masy książek, które miałam w swoich planach czytelniczych, co jaka fanka tychże staroci stwierdzam...

Zobacz całą dyskusję

Wejdź i odpocznij u Połanieckich

Książka: Rodzina Połanieckich (Sienkiewicz Henryk (1846-1916))
Autor: analaw Dodany 30.01.2012 10:31

Jeśli lubisz Sienkiewicza i masz ochotę na spowolnienie codziennego biegu, to zdecydowanie polecam. Cisza tam i spokój, a mimo to wcale nie jest nudno. Również pozdrawiam :)

Zobacz całą dyskusję

Nieznana perełka XX-lecia

Książka: Całe życie Sabiny (Boguszewska Helena)
Autor: analaw Dodany 07.12.2011 09:55

Pobiegłam do bilioteki od razu. Niestety nie mają :( To nie pierwszy raz, kiedy moja miejska, gminna czy powiatowa biblioteka mnie rozczarowała. Jakieś mierne nowości (w rodzaju romansów z wampirami) stoją gęsto na półkach, za to staroci chyba się pozbywają. Zakurzone, nieczytane, nieszukane przez nikogo i nikomu niepotrzebne znikają :( Nie wiem czy to norma, ale u mnie tak właśnie się dzieje, co ze smutkiem, jako miłosniczka "przykurzątek", stwi...

Zobacz całą dyskusję

Nieznana perełka XX-lecia

Książka: Całe życie Sabiny (Boguszewska Helena)
Autor: analaw Dodany 06.12.2011 13:45

Jaki piękny cytat. Mam na myśli ten ze zmieniającymi się sukniami i Janem, który jest tak niezmiennie obecny. No piękny tekst po prostu. Zaraz szukam na półkach całości.

Zobacz całą dyskusję

Z czego składa się człowiek?

Książka: Pod jednym dachem, pod jednym niebem (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 11.11.2011 15:58

Dopisuję do swojej kolejki "zakurzonych" :)

Zobacz całą dyskusję

Z czego składa się człowiek?

Książka: Pod jednym dachem, pod jednym niebem (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 07.11.2011 09:08

To ja Ci dziękuję, bo dobrze jest wiedzieć, że ktoś jeszcze myśli podobnie :) Kiedy mówię głośno, że czytam Fleszarową (a teraz - o zgrozo - nawet Rodziewiczównę) czuję, że jestem staroświecka i zupełnie niedzisiejsza. Może coś w tym jest ;)

Zobacz całą dyskusję

...Taki zły dziadzio?...

Książka: Straszny dziadunio (Rodziewiczówna Maria)
Autor: analaw Dodany 29.10.2011 14:38

To moje pierwsze spotkanie z Rodziewiczówną. I odczucia bardzo mieszane. Z jednej strony niewiarygodna, mocno naciągana fabuła, przewidywalność naiwnych rozwiązań i czarno-białe charaktery głównych postaci, a drugiej przyjemność obcowania z piękną polszczyzną, ciekawymi czasami i przyjemność samej lektury w końcu. Tak, tak, bo Rodziewiczównę czyta się właśnie przyjemnie. Bez wielkiego zachwytu, ale też bez bólu nad słowami. Po prostu przyjemnie....

Zobacz całą dyskusję

„Błądzi człowiek, póki dąży”

Książka: Zmowa mężczyzn (Iwaszkiewicz Jarosław (pseud. Eleuter))
Autor: analaw Dodany 21.10.2011 10:28

Właśnie przeczytałam "Zmowę męzczyzn" i ... odetchnęłam z ulgą. Książka to bowiem przygnębiająca i przytłaczająca (co absolutnie nie znaczy zła). Wszyscy bohaterowie wydają się być udręczeni, bezsilni, na własne życzenie nieszczęśliwi. Niby poszukują celu w życiu, ale o swoje szczęście nie walczą. Niby coś tam robią, by odnaleźć jakieś głębszy sens istnienia, ale właściwie motają się umęczeni codziennością i zwykłością egzystencji. Atmosfera dusz...

Zobacz całą dyskusję

Jak zachwyca, kiedy nie zachwyca?

Książka: Gra o tron (Martin George R. R.)
Autor: analaw Dodany 29.09.2011 12:19

A mnie nic nie denerwowało, a już na pewno nie żadna z postaci. No może trochę ta szczypta fantasy, której nie trawię, ale w końcu wiedziałam z czym się spotkam, więc nie marudzę. Za to cała reszta podobała mi się bardzo. Intrygująca i zaskakująca fabuła pełna zwrotów akcji, mnogość wątków, które pięknie się ze sobą splatały i w końcu rewelacyjnie pokazani bohaterowie. Chyba wszyscy dość niejednoznaczni, ciekawi i bardzo prawdziwi. Nawet Sansa, c...

Zobacz całą dyskusję

Zaiste kryształowa to królowa

Książka: Nikt nie zna wszystkich jej imion: Opowieść o królowej Hatszepsut (Goworowska-Adamska Hanna)
Autor: analaw Dodany 12.08.2011 15:58

Jeśli temat Cię interesuje, spróbuj, może nie będzie tak źle jak w moim przypadku. Mnie książka nie przekonała i oceniłam ją bardzo nisko. I nie ze względu na temat, tylko jego realizację.

Zobacz całą dyskusję

O mało entuzjastycznym wieku

Książka: Sto lat samotności (García Márquez Gabriel)
Autor: analaw Dodany 09.08.2011 20:51

O pięknych tylko chwilach śpiewał oczywiście Ryszard Riedel. A recenzja bardzo interesująca.

Zobacz całą dyskusję

Świat Claire

Książka: Rozświetlone akwaria (Bassignac Sophie)
Autor: analaw Dodany 27.07.2011 18:07

No i doszła kolejna książka, którą muszę koniecznie przeczytać. Z Twojej recenzji wynika, że to będzie coś dla mnie. Rozpoczynam szukanie ;)

Zobacz całą dyskusję

Praca recenzenta?

Autor: analaw Dodany 20.07.2011 13:59

Dodam, że nie trzeba pisac bloga, wystarczy publikować swoje recenzje na odpowiednich portalach. Właśnie w takich miejscach, wśród maniaków czytania, wydawnictwa szukają osób spełniających konkretne kryteria i proponują im współpracę.

Zobacz całą dyskusję

Ciąg dalszy nie nastąpi

Książka: Łza (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 19.07.2011 11:01

Przyznam, że nie słyszałam o tej książce, mimo że w moim rodzinnym domu tytułów tej autorki było dużo. Jak się okazuje nie wszystkie. Po Twojej recenzji już widzę, że będzie mi się podobała. I czasy ciekawe, i miejsce, i to wszystko u Fleszarowej. Idę szukać.

Zobacz całą dyskusję

Praca recenzenta?

Autor: analaw Dodany 18.07.2011 12:37

Myślę, że z zarabianiem w ten sposób na życie może być ciężko. Wydawnictwa, jeśli w ogóle są zainteresowane współpracą, proponują w zamian recenzowane książki, które otrzymujesz od nich za darmo. Co jakiś czas pojawiają się takie właśnie oferty na różnych portalach książkowych. A poza tym zamieszczaj recenzje gdzie się da, np. tutaj. Jeśli Twoje teksty będą wystarczająco dobre, jest szansa, że ktoś Cię zauważy i zaproponuje ciekawszą formę współp...

Zobacz całą dyskusję

17.07.2011 "Pod jednym dachem, pod jednym niebem" i nie tylko...

Autor: analaw Dodany 18.07.2011 12:09

Misiaku, bardzo się cieszę, że podobnie jak ja, odkryłeś dla siebie Fleszarową. Moją radość potęguje fakt, że mam w tym Twoim odkryciu swój malutki udział :)

Zobacz całą dyskusję

Do wzruszeń, gotowi, start

Książka: Mój kumpel tata (Gorczyca Bogdan)
Autor: analaw Dodany 15.07.2011 21:34

Bardzo rzadko biorę do ręki nowości. Raczej odkopuję starocie. A tu tymczasem okazuje się, że czasami warto zmienić przyzwyczajenia. Wierzę, że Tobie również się spodoba. I również pozdrawiam :)

Zobacz całą dyskusję

Wielokrotne czytanie tych samych książek

Autor: analaw Dodany 23.06.2011 16:55

Podobno, jeśli nie masz ochoty przeczytać czegoś po raz drugi, to znaczy, że nie warto było czytać po raz pierwszy. Wychodzę z założenia, ze i tak nie przeczytam wszystkiego, co zostało napisane, więc się nie stresuję, gdy zamiast nowej pozycji znowu biorę tę dobrze znaną. Często wpadam do znanych książek jak w odwiedziny do przyjaciół. Czasem na chwilę tylko, na jakiś fragmencik, czasem na dłużej, czyli całe czytanie. I jak najbardziej dla mnie ...

Zobacz całą dyskusję

Czytajcie Fleszarową

Książka: Pozwólcie nam krzyczeć (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 21.06.2011 14:00

Naprawdę bardzo się cieszę :)

Zobacz całą dyskusję

Węzeł

Książka: Wizyta (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 06.06.2011 14:51

Moim zdaniem jest to najsłabsza z części trylogii o losach Magdaleny, Piotra i Gastona. Taka trochę naciągana i mniej przekonująca. Ale konstrukcja zagmatwanych losów i postaci jest, jak to u Fleszarowej, rzeczywiście doskonała. No i ten język, prosty, bezpretensjonalny, dokładnie uderzający we właściwy punkt, po mistrzowsku przyciąga swoim niewymuszonym pięknem. Mimo, że najsłabsza to wcale nie słaba i oczywiście warto ją znać.

Zobacz całą dyskusję

Czytajcie Fleszarową

Książka: Pozwólcie nam krzyczeć (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 01.06.2011 11:35

Trylogię już mam na półce, ale musi trochę poczekać na swoją kolej ;)

Zobacz całą dyskusję

Czytajcie Fleszarową

Książka: Pozwólcie nam krzyczeć (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 28.05.2011 16:01

Jeśli chodzi o Fleszarową, to jestem taką trochę neofitką. Sięgnęłam do jej twórczości całkiem niedawno, a już gorliwie wyznaję ;) Mam zamiar przeczytać wszystko, co się ukazało, ale po "Wizycie" planuję przerwę. Żeby się nie przejadła, żeby zawsze smakowała tak samo dobrze. Daję sobie szansę na zatęsknienie. U mnie to również taka trochę rodzinna autorka. Czytała ją moja mama, babcia pamięta słuchowiska jej autorstwa, na które przybiegała gdzi...

Zobacz całą dyskusję

Minęło, żyjemy

Książka: Przerwa na życie (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 27.05.2011 10:29

... bo dzisiaj prawdziwych idealistów jak na lekarstwo ;) Piotr był rzeczywiście idealistą, ale przecież wtedy, na samym początku komunizmu w Polsce powojennej takich idealistów było więcej. Dla mnie Piotr jest jak najbardziej prawdziwy, chociaż z dzisiejszej perspektywy rzeczywiście może drażnić. A cała powieść chyba jednak trochę słabsza od pierwszej części cyklu, ale na pewno warto ją przeczytać. W końcu to Fleszarowa :)

Zobacz całą dyskusję

Czytajcie Fleszarową

Książka: Pozwólcie nam krzyczeć (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 27.05.2011 10:12

Cieszę się z każdej nawróconej na Fleszarową osoby ;) Mam nadzieję, a właściwie jestem pewna, że nikt się nie zawiedzie. I dziękuję za dobre słowo :)

Zobacz całą dyskusję

"Pozwólcie nam krzyczeć"

Książka: Pozwólcie nam krzyczeć (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 20.05.2011 14:22

Piękna książka. Bardzo wartosciowa, nie pozostawiam obojętnym, przykuwa do siebie i każe myśleć. Mam ochotę krzyczeć: Ludzie, czytajcie Fleszarową.

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 19.05.2011 12:05

Informuję, że nagrodę już otrzymałam. Po prostu błyskawicznie. Książki z autografem Autora - rewelacja. Jeszcze raz dziękuję :)

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 16.05.2011 09:33

No i jeszcze jedno, bo z tej radości zupełnie zapomniałam - wielkie gratulacje dla wszystkich konkursowych zwycięzców. Mam nadzieję graniczącą z pewnością, że cieszycie się tak jak ja ;)

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 16.05.2011 09:20

Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję :) Już nie mogę się doczekać, kiedy zapoznam się z księdzem Rafałem, bo przez te konkursy i całe autorskie spotkanie tutaj, nabrałam "na niego" wielkiej ochoty. A smaku dodał niewątpliwie fakt, że będę czytała egzemplarz bardzo specjalny :) Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie :)

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 14.05.2011 22:19

Szkoda, że swój limit pięciu tekstów już wyczerpałam :(

Zobacz całą dyskusję

Z czego składa się człowiek?

Książka: Pod jednym dachem, pod jednym niebem (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 13.05.2011 23:42

Naprawdę bardzo mi się podoba. Czytam sobie kolejne jej tytuły, potem wchodzę na Biblionetkę, sprawdzam, a tam żadnych recenzji, niewiele ocen, nic się nie dzieje. Pusto i smutno. Postanowiłam trochę zadziałać. Ale czy się uda? Szkoda, że recenzja nie przebiła się do polecanych, trafiłaby do większej grupy potencjalnie zainteresowanych. Następnym razem muszę się chyba bardziej postarać ;)

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 13.05.2011 09:48

Ostatnia miejscowość i ostatnia próba: Wesolutki księżulo z powiatowej Pochwałki słabość miał do domowej, a nie kupnej gorzałki. Przynosili mu ją parafianie, co kochali go wręcz niesłychanie. A on widział na ołtarzu tańczące rusałki.

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 13.05.2011 09:14

Dam sobie jeszcze jedną szansę: Raz łakomy ksiądz proboszcz z Małego zjadł na obiad prosiaka całego. Prosię znikło bez śladu, innym brakło obiadu, więc z ambony wciąż szukał winnego.

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 13.05.2011 08:54

Nie znam jeszcze "Księdza Rafała", więc mogę brać udział tylko w konkursie limerykowym. A ponieważ ochoty nabrałam wielkiej, no i zostały mi jeszcze trzy miejscowości, to kolejna próba: Pewien pleban z niejakiej Bukówki, co niezwykle był dotad skromniutki, wpadł na pomysł to taki, by już nie być nijakim; kazał doszyć w sutannie swej bufki.

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 12.05.2011 14:34

W takim razie kolejna próba. Mocno niegrzeczny, więc proszę od razu o wybaczenie ;) Nowoczesny wikary w Gródku miał kolczyki, po dwa w każdym sutku. Raz zahaczył o guzik sutanny, no i został porządnie ranny. Więc założył kolczyki na fiutku.

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 12.05.2011 13:23

Czy może być więcej tekstów od jednej osoby? Proszę o uregulowanie tej jakże ważnej kwestii ;)

Zobacz całą dyskusję

Konkursy Macieja Grabskiego

Autor: analaw Dodany 12.05.2011 13:19

Książki jeszcze nie czytałam, więc to konkurs dla mnie. Spróbuję: Pewien młody ksiądz z miejscowości Ciche włosy miał jakby targane przez wicher. Szczotką próbował i grzebieniem, w końcu rzekł: "Ja tego nie zmienię". Zgolił je i został z Szaolinu mnichem.

Zobacz całą dyskusję

Nagroda w stałym konkursie na najlepszą recenzję przyznana!

Autor: analaw Dodany 10.05.2011 08:34

To dla mnie zaszczyt. Za wszystkie miłe słowa i za nagrodę bardzo dziękuję.

Zobacz całą dyskusję

Czytajmy książki mniej popularne i mało oceniane

Autor: analaw Dodany 29.04.2011 23:17

Zgadzam się z miłosniczką - czytajmy, oceniajmy, ale też RECENZUJMY książki, zwłaszcza te mniej popularne, a nawet i te, które ocen mają więcej, ale nikt jeszcze nic na ich temat nie napisał. Jakoś tak smutno wyglądają samotne tytuły. A przecież to nawet nie musi być od razu recenzja, czasem wystarczy kilka słów, jakaś luźna notatka, pojedyncze wspomnienie czy wrażenie "poksiążkowe".

Zobacz całą dyskusję

Bo codzienność to (nad)zwyczajne epizody

Książka: Fotoplastykon (Siesicka Krystyna)
Autor: analaw Dodany 29.04.2011 11:52

Nie wiem czy to kwestia wieku czy też takiej a nie innej konstrukcji psychicznej, w każdym razie mnie ta książka bardzo wzruszyła. Piszę o wieku, bo pamiętam, że czytałam "Fotoplastykon" kiedyś jako nastolatka i owszem, podobał mi się, ale z zupełnie innego powodu. Wtedy urzekła mnie młodość, humor, pierwsza miłość. Wzruszenia na pewno nie odczuwałam. Dzisiaj, pewnie z większym dystansem do świata, bardziej doceniam, co tak naprawdę w życiu jest ...

Zobacz całą dyskusję

Historia niejednej znajomości

Książka: Lato nagich dziewcząt (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 27.04.2011 08:38

Ja też się cieszę, że odkryłam Fleszarową dla siebie. W kolejce czekają już następne pozycje. A w Gwoździu zakochałam się od pierwszego wejrzenia ;)

Zobacz całą dyskusję

Historia życia, czyli to, co lubię najbardziej

Książka: Stangret jaśnie pani (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 26.04.2011 21:17

Jestem po lekturze kolejnej książki Fleszarowej "Lato nagich dziewcząt". Oceniłam ją podobnie, również na cztery z plusem. Ale po zastanowieniu i pod wpływem dyskusji tutaj, uznałam że to trochę niesprawiedliwe, bo w porównaniu ze "Stangretem" wypada jednak troszkę słabiej. Dlatego mocna czwórka zostaje dla "Nagich dziewcząt", a "Stangretowi" podwyższam do piątki. Zdecydowanie i bez wahania :)

Zobacz całą dyskusję

Historia życia, czyli to, co lubię najbardziej

Książka: Stangret jaśnie pani (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 20.04.2011 11:12

Rodziewiczówną również mam w planach. Obok Fleszarowej to druga ulubiona autorka mojej mamy. I już choćby przez to mam jakiś sentyment do jej książek. A ponieważ Fleszarowa się sprawdziła, to coś czuję, że i Rodziewiczówna przypadnie mi do gustu. Nie znam niczego tej autorki, ale w kolejce na półce czeka już "Dewajtis".

Zobacz całą dyskusję

Historia życia, czyli to, co lubię najbardziej

Książka: Stangret jaśnie pani (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 19.04.2011 10:41

Tak jakoś wyszło, że ostatnio często zdarza mi się odkurzać stare i zapomniane książki (choć jak się okazuje, na szczęście nie dla wszystkich są one zapomniane). Sprawia mi to ogromną przyjemność. Cieszę się, bo czuję wtedy jakbym dawała im jakieś drugie życie. Wiem, że w natłoku nowych, modnych tytułów trudno te stare wydobyć gdzieś ze spodu książkowego stosu czy odszukać w morzu dzisiejszych bestsellerów. Ale warto, jestem tego pewna. Bard...

Zobacz całą dyskusję

Historia życia, czyli to, co lubię najbardziej

Książka: Stangret jaśnie pani (Fleszarowa-Muskat Stanisława)
Autor: analaw Dodany 19.04.2011 10:38

Oczywiście, siegnę po następne tytuły. Minęło parę dni od zakończenia "Stangreta", a ja nadal jestem pod jego wrażeniem. Chciałabym potrząsnąć Olgą i Tymonem, krzyknąć im w twarz, że życie na nikogo nie czeka i że nie wolno marnować żadnej szansy, którą daje los. Rzadko powieściowi bohaterowie tak mocno zapadają w serce. Rzeczywiście, masz rację z tymi "prostymi uderzającymi scenami" jakby wyjętymi z filmu. Nie pomyślałam o nich w ten sposób...

Zobacz całą dyskusję

Wśród borów kryje się piękno

Książka: Nad Niemnem (Orzeszkowa Eliza)
Autor: analaw Dodany 15.04.2011 10:07

Przeczytałam Twoją recenzję i zatęskniłam do tych miejsc, ludzi i spraw. Koniecznie muszę tam wpaść w najbliższym czasie. Dziękuję.

Zobacz całą dyskusję

Duma i uprzedzenie do "Dzienników"

Książka: Z dzienników botoksowych (Kaplan Janice, Schnurnberger Lynn)
Autor: analaw Dodany 15.04.2011 09:16

Wszystko w życiu może się przydać. Nawet tak specjalistyczna wiedza jak ta tutaj ;)

Zobacz całą dyskusję

Duma i uprzedzenie do "Dzienników"

Książka: Z dzienników botoksowych (Kaplan Janice, Schnurnberger Lynn)
Autor: analaw Dodany 15.04.2011 09:12

Gwarantuję, że żadnych szynek i baleronów nie będzie, jeśli tylko dobierzesz odpowiednio większą miseczkę. Różnicę widać doskonale w linkach Fantyny. A co do "Dzienników botoksowych" to nie czytałam ;)

Zobacz całą dyskusję

Duma i uprzedzenie do "Dzienników"

Książka: Z dzienników botoksowych (Kaplan Janice, Schnurnberger Lynn)
Autor: analaw Dodany 14.04.2011 14:50

Komentarz raczej do czytelniczek niż czytelników ;) Zrobił nam się temat prawie specjalistyczny i od paru już lat wałkowany na różnych forach (polecam balkonetkę lub lobby biuściastych - tam dokładnie jest wyjaśnione jak się mierzyć i jak dobrać odpowiedni rozmiar). Niestety, kobiety trudno przekonać do zmiany przyzwyczajeń, choć te które się na to zdecydowały są zachwycone rezultatem i wszędzie o tym mówią i piszą. dot, z całym szacunkiem...

Zobacz całą dyskusję

Wejdź i odpocznij u Połanieckich

Książka: Rodzina Połanieckich (Sienkiewicz Henryk (1846-1916))
Autor: analaw Dodany 09.04.2011 10:37

"Noce i dnie" to dla mnie bezdyskusyjna pozycja szóstkowa. Nic mnie w niej nie rani, nic nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie, wszystko jest piękne. "Rodzinie Połanieckich" dałam tylko pięć. Notę obniża wyidealizowany do granic obraz Maryni i zdarzające się, z rzadka ale jednak, dłużyzny. Mimo wszystko zdecydowanie polecam. Za to ta niezmienność ludzkich zachowań, pragnień i w konsekwencji losów naprawdę mnie (pozwól, że użyję Twojego sformułow...

Zobacz całą dyskusję

Niewidzialny prześladowca

Książka: Tajemniczy stwór napastuje Laurę (Radko Tomasz)
Autor: analaw Dodany 06.04.2011 12:42

A co na to wszystko pan Radko? Może już zaczął pisać książkę pasującą do misiakowej recenzji ;)

Zobacz całą dyskusję

Czas na Klasykę

Autor: analaw Dodany 30.03.2011 09:21

"Martwe dusze" do soczyście grubych na pewno nie należą, a i wspaniałymi bym ich nie nazwała, ale to już oczywiście kwestia gustu ;)

Zobacz całą dyskusję

Czas na Klasykę

Autor: analaw Dodany 30.03.2011 09:18

Nie wiedziałam, że tak dużo ludzi omija klasykę i trzeba ich taką akcją "nawrócić" ;) Ja po każdej niemal współczesnej pozycji odpoczywam przy kilku kolejnych klasycznych dziełach. I zawsze wracam do nich z uczuciem ulgi i takiej nieokreślonej błogości, że oto znowu jestem na swoim miejscu ;) Teraz odwiedzam sobie "Rodzinę Połanieckich" i jest cudnie. Dla mnie chyba odpowiednia byłaby akcja "Czas na współczesność" ;)

Zobacz całą dyskusję

nota wydawcy

Książka: Zwycięzca jest sam (Coelho Paulo)
Autor: analaw Dodany 29.03.2011 10:00

>>"Zwycięzca jest sam" to wierny portret współczesnego świata, w którym blichtr, próżność i zakłamanie wyparły prawdziwe wartości...<< I z tymi słowami bym się nie zgodziła. Z całą pewnością nie jest to wierny obraz współczesnego świata, nazwałabym go raczej przerysowanym i bardzo jednostronnym. A współczesny świat, jak zresztą każdy świat do tej pory, jest bardzo różnorodny i obok tych postaci, którym próżność przesłania prawdziwe...

Zobacz całą dyskusję

Wciągająca klapa

Książka: Zmierzch (Meyer Stephenie)
Autor: analaw Dodany 27.03.2011 18:39

Słowo "bestseller" z ang. znaczy dokładnie "najlepiej się sprzedający" i jeśli książka została sprzedana w wyjątkowo wysokim nakładzie, to pewnie na taki tytuł zasługuje. Niestety w dość powszechnej opinii "bestseller" nie kojarzy się z liczbą sprzedanych egzemplarzy tylko z wyjątkowo wysokim poziomem literackim a przynajmniej z dobrą opinią krytyków. I trzeba przyznać, że fakt ten jest nagminnie wykorzystywany przez wydawców, gdyż na półkach ks...

Zobacz całą dyskusję

Nieścisłość w 'Zimowej opowieści'

Książka: Skazani na Shawshank (King Stephen (pseud. Bachman Richard, Evans Beryl))
Autor: analaw Dodany 11.03.2011 15:06

Owszem, oko patrzyło, ale dlatego, że chłopcy wcześniej odwrócili ciało: "Odwróciliśmy go twarzą do padającego deszczu, błyskawic, nieustannego łoskotu piorunów."

Zobacz całą dyskusję

Wymiana

Autor: analaw Dodany 03.08.2010 18:10

Chętnie wymienię się na "Czarodziejską górę" Manna. Co powiesz na poszukiwaną przez Ciebie "Czystą anarchię" W. Allena. Zainteresowana?

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 03.05.2010 20:54

Dlaczego nie lubicie Barbary, przecież to rewelacyjnie skreślona postać literacka. Zauważcie ją w tym tłumie. Chociaż przyznać trzeba, że w obecnym zestawieniu nie ma kogo outować ;) 1. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'' J. Galsworthy) 28 2. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) OUT 36 3. Andrzej Kmicic ("Potop" - Henryk Sienkiewicz) 48 4. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 28 5. Barbara ...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 02.05.2010 18:18

1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" - A. Szklarski) 4 2. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'' J. Galsworthy) 28 3. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 34 4. Andrzej Kmicic ("Potop" - Henryk Sienkiewicz) 46 5. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 28 6. Barbara Niechcic ("Noce i dnie" - Maria Dąbrowska) SAVE 24 7. John Yossarian ("Paragraf 22" - Joseph Heller) 34 8. Emma Bovary ("Pani...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 01.05.2010 23:42

1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" - A. Szklarski) 12 2. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'' J. Galsworthy) 30 3. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 32 4. Andrzej Kmicic ("Potop" - Henryk Sienkiewicz) 40 5. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 24 6. Barbara Niechcic ("Noce i dnie" - Maria Dąbrowska) SAVE 22 7. Lisbeth Salander (cykl "Millennium" - Stieg Larsson) 58 8. Emma Bovary (...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 30.04.2010 14:14

1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" - A. Szklarski) 18 2. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'' J. Galsworthy) 30 3. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 26 4. Andrzej Kmicic ("Potop" - Henryk Sienkiewicz) 40 5. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 16 6. Barbara Niechcic ("Noce i dnie" - Maria Dąbrowska) SAVE 28 7. Lisbeth Salander (cykl "Millennium" - Stieg Larsson) 48 8. Emma B...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 29.04.2010 10:45

Ostatnia próba wniesienia poprawek: 1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" Szklarski) 24 2. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'' J. Galsworthy) 30 3. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 24 4. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow) 6 5. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 10 6. Barbara Niechcic ("Noce i dnie" - Maria Dąbrowska) 34 7. Lisbeth Salander (cykl "Millen...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 29.04.2010 10:29

Poddaję się, ostatnia poprawka już nieaktualna, posty się ponownie nałożyły :( Niech ktoś to poprawi, bo ja nie mam szczęścia :(

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 29.04.2010 10:22

Ja to mam farta ;) Znowu dwie odpowiedzi w tym samym czasie. Poprawiem, oto wersja ostateczna: 1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" Szklarski) 26 2. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'' J. Galsworthy) 30 3. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 24 4. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow) 4 5. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 10 6. Barbara Niechcic ("Noce i dnie...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 29.04.2010 10:17

Trudny wybór między Barbarą a Soamesem. The winner is... 1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" Szklarski) 26 2. Soames Forsyte (cykl "Saga rodu Forsyte'ów'' J. Galsworthy) 30 3. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 24 4. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow) OUT 2 5. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 12 6. Barbara Niechcic ("Noce i dnie" - Maria Dąbrowska) SAVE 34 7. L...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 28.04.2010 10:54

I znowu mamy dwie odpowiedzi w tym samym czasie ;) Po poprawkach punktacja wynosi: 1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" Szklarski) 30 2. Wilhelm z Baskerville ("Imię róży" - Umberto Eco) 52 3. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska) 56 4. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 28 5. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow) 8 6. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wil...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 28.04.2010 10:46

Dziękuję za Barbarę, jako postać literacka jest wspaniała, uwielbiam ją, nawet - albo właśnie - z tym charakterkiem ;) 1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" Szklarski) 32 2. Wilhelm z Baskerville ("Imię róży" - Umberto Eco) 52 3. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska) 56 4. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 28 5. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow) OUT 6 6. Dorian G...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 27.04.2010 14:48

KOREKTA mojego wpisu (było o jeden OUT za dużo ;) 1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" Szklarski) 30 2. Wilhelm z Baskerville ("Imię róży" - Umberto Eco) 46 3. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska) 50 4. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 32 5. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow) 14 6. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 12 7. Winnetou ("Winnetou"...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 27.04.2010 14:46

1. Tomek Wilmowski (cykl "Przygody Tomka" Szklarski) 30 2. Wilhelm z Baskerville ("Imię róży" - Umberto Eco) 46 3. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska) SAVE 50 4. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 32 5. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow) 14 6. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 12 7. Winnetou ("Winnetou" - Karl May) 8 8. Yennefer (Saga "Wiedźmin" - An...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 26.04.2010 12:04

1. Mała Mi ("Muminki" - Tove Jansson) OUT 4 2. Wilhelm z Baskerville ("Imię róży" - Umberto Eco) 38 3. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska) 48 4. Elizabeth Bennet ("Duma i uprzedzenie" - Jane Austen) SAVE 58 5. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 32 6. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow) 14 7. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Oskar Wilde) 12 8. Winnetou ("Winnetou"...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 24.04.2010 09:02

A gdzie zaginął Staś Tarkowski? Czyż nie był on już w Hall of Shame? Dopisuję go tam ponownie. 1. Mała Mi ("Muminki" Tove Jansson) OUT 22 2. Rhett Butler ("Przeminęło z wiatrem" - Margaret Mitchell) 54 3. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska) 42 4. Elizabeth Bennet ("Duma i uprzedzenie" - Jane Austen) SAVE 42 5. Jacek Soplica - ksiądz Robak ("Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz) 28 6. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michai...

Zobacz całą dyskusję

BITWA BOHATERÓW

Autor: analaw Dodany 23.04.2010 10:50

to i ja się dołączę do zabawy :) 1. Mała Mi ("Muminki" Tove Jansson)28 2. Rhett Butler ("Przeminęło z wiatrem" - Margaret Mitchell) 46 3. Daimon Frey ("Siewca Wiatru" - Maja Lidia Kossakowska) 38 4. Elizabeth Bennet ("Duma i uprzedzenie" - Jane Austen)SAVE 34 5. Stanisław Tarkowski ("W pustyni i w puszczy" - Henryk Sienkiewicz)4 6. Małgorzata ("Mistrz i Małgorzata" - Michaił Bułhakow) 34 7. Dorian Gray ("Portret Doriana Graya" - Os...

Zobacz całą dyskusję

nota wydawcy

Książka: Smaki i dotyki (Iwasiów Inga)
Autor: analaw Dodany 03.03.2010 19:18

rzeczywiście, bardzo ciężko się to czyta; pourywane zdania, dziwna interpunkcja, właściwie trudno złapać tu jakiś głębszy (a nawet płytszy) sens - ja w każdym razie nie znalazłam tu niczego, co przykułoby moją uwagę, a zmęczyłam się przy tym bardzo

Zobacz całą dyskusję

Pozory?

Książka: Droga do szczęścia (Yates Richard)
Autor: analaw Dodany 12.02.2010 15:32

Wielkie plany można mieć, czemu nie, ale jeśli coś z nimi nie wyjdzie, nie nazywajmy tego nieszczęściem. Szczęście można budować i układać z małych drobnych kamyczków codzienności. Już sama droga do szczęścia może być szczęściem właśnie, piękniejszym niż to do którego dążymy.

Zobacz całą dyskusję

Kto jest normalny

Książka: Kuracja (Głębski Jacek)
Autor: analaw Dodany 12.02.2010 15:25

O Coelho można by długo, ale ja go trawię tylko w Weronice. Być może dlatego, że te jego prawdy, powiedzmy "filozoficzne", wszędzie podaje tak na tacy, niczego się nie trzeba doszukiwać, niczego interpretować, jak chłop krowie na rowie, prosto z mostu, używając przy tym wielkich słów, krzycząc wielkimi literami i angażując do tego Ducha świata, Energię Kosmiczną i co tam jeszcze. A w Weronice jakby inaczej, jakby trochę się wysilił i wymyśli...

Zobacz całą dyskusję

Dla cierpliwych

Książka: Mason i Dixon (Pynchon Thomas)
Autor: analaw Dodany 11.02.2010 10:01

gratuluję wspaniałego startu, pierwsza rezenzja i od razu sukces :) czekamy na następne :)

Zobacz całą dyskusję

"Szczera blagierka"

Książka: Śniadanie u Tiffany'ego (Capote Truman (właśc. Streckfus Persons Truman))
Autor: analaw Dodany 09.02.2010 12:23

rzeczywiście, na tło nadawał się idealnie - szary, niepozorny, żeby nie powiedzieć nijaki, ale na takim mdłym osobowościowo tle wyraźnie widać kolorowego ptaka jakim była Holly (czyli zabieg kontrastu postaci jak najbardziej celowy i udany) [z tą nijakością Freda oczywiście przesadzam, w końcu nie tylko zauważył niebanalność Holly, ale nawet się nią zachwycił na czas dłuższy niż zwykłe zaciekawienie czy nawet zauroczenie] ... wołali na nią ...

Zobacz całą dyskusję

"Szczera blagierka"

Książka: Śniadanie u Tiffany'ego (Capote Truman (właśc. Streckfus Persons Truman))
Autor: analaw Dodany 08.02.2010 13:49

Fred był tak nieciekawym facetem, że zupełnie zaginął w mojej niepamięci ;) pętał się obok prawie bezszelestnie, niby zaangażowany, a taki mało określony, niby chciał dobrze, a wyszło jak zwykle ;) [a tak szczerze mówiąc mało go pamiętam, to Holly zajęła całą moja uwagę] a co do Słodkiej i klimatu - bardzo trafne spostrzeżenia, zgadzam się absolutnie, zwłaszcza "Słodka" pasuje mi tu znakomicie

Zobacz całą dyskusję

Pierścień, tiara i pistolety

Książka: Rodzina Borgiów (Puzo Mario)
Autor: analaw Dodany 03.12.2009 11:17

Mnie ta książka nie zachwyciła (jak wcześniej chociażby "Ojciec Chrzestny"), miejscami zniesmaczyła (te stosunki kazirodcze, na dodatek zainicjowane i obserwowane przez ojca - brrrr), miejscami znudziła (zdobywanie kolejnych miast i zamków) a do tego wszechobecne, nieprawdopodobne wręcz okrucieństwo. Język Puzo, bardzo oszczędny, można by rzec ubogi, w tym przypadku nie zachwycił, nie wciągnął, nie sprawił, by czytało sie z wypiekami na twarzy do...

Zobacz całą dyskusję

Nieznane, a warte uwagi

Książka: Fermenty (Reymont Władysław (Reymont Władysław Stanisław; właśc. Rejment Stanisław Władysław))
Autor: analaw Dodany 19.11.2009 14:30

Dot, Bibionetka niezmiennie wskazuje mi Ciebie jako osobę o najbardziej zbliżonych gustach literackich, skoro więc piszesz, że warto, to i ja spróbuję znaleźć i przeczytać. A tymczasem pozdrawiam ciepło :)

Zobacz całą dyskusję

Literacki Nobel 2009 - Herta Müller!

Autor: analaw Dodany 09.10.2009 10:50

Mazalova, nie wiem, czy pamiętasz, ale przepowiedziałaś to juz prawie rok temu w jednej ze swoich błyskotliwych recenzji. Jestem pod wrażeniem.

Zobacz całą dyskusję

Nobel dla Herty, królestwo, dom

Książka: Człowiek jest tylko bażantem na tym świecie (Müller Herta)
Autor: analaw Dodany 09.10.2009 10:43

słowo stało się ciałem - nobel dla Herty :) a tak nawiasem mówiąc, skąd wiedziałaś? ;)

Zobacz całą dyskusję

Nad rozlewisko już wracać nie chcę...

Książka: Powroty nad rozlewiskiem (Kalicińska Małgorzata)
Autor: analaw Dodany 08.10.2009 14:59

Książka dostała ode mnie tylko jeden punkt (jako chyba jedyna pozycja na mojej liście ocenianych książek). Czym sobie zasłużyła na taką ocenę? Ano tym, że autorka nie potrudziła się, żeby wymyślić coś nowego, właściwie skopiowała ludzi, klimat, miejsca, język, charaktery i wszystko co sie dało z tomu pierwszego, czyli "Domu nad rozlewiskiem". Obie kobiety, matka i córka, zachowują się identycznie, myślą identycznie, mówią identycznie. To jest po ...

Zobacz całą dyskusję

Anglicy wybierali najlepsze romanse

Autor: analaw Dodany 24.08.2007 10:51

Też mnie to zdziwiło, przecież "Anna Karenina" to arcydzieło literatury w ogóle, a już na pewno kiedy mówimy o romansach. "Wojna i pokój" z tym gatunkiem ma o wiele mniej wspólnego.

Zobacz całą dyskusję

Alchemia

Książka: Alchemik (Coelho Paulo)
Autor: analaw Dodany 24.08.2007 09:49

Mam dokładnie takie samo odczucie. "Alchemik" również stoi u mnie na półce i równiez przeczytałam go 2 razy (z tych samych powodów co aolda). Nie przekonały mnie zupełnie głębokie, filozoficzne przemyślenia autora, bo dla mnie ani głębokie, ani też bardzo filozoficzne nie były. Przecież to oczywiśte, że trzeba dążyć do spełnienia własnych marzeń, no i że najpierw trzeba wiedzieć, co tak naprawdę jest dla nas ważne. Takie oczywistości ub...

Zobacz całą dyskusję
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: