Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Averil - użytkownik BiblioNETki

 • Login: Averil
 • Miasto: Mysłowice
 • W BiblioNETce od: 13 lipca 2009
 • O sobie:

  Miłośniczka szeroko pojętej fantastyki, ale to nie znaczy , że pogardzam inną, dobrą lekturą. Czytam szybko i dużo, przedkładam czytanie nad oglądanie filmów, choć oczywiście i to czasem robię.
  Uważam się za doświadczoną czytelniczkę, o sporej orientacji w klasyce i w nowościach wydawniczych.
  Czytam, albo chociaż przeglądam, mnóstwo literatury młodzieżowej, żeby orientować się, co polecać młodzieży, a czego nie. To część mojej pracy.
  W ostatnim roku na czytanie dla przyjemności mam mniej czasu, niestety.

Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Gra o tron - ulubiona postać i znienawidzona
Gra o tron (Martin George R. R.)

Dla mnie najwspanialszą postacią w książce był Czerwona Żmija, czyli Oberyn Martell. Nie mogę Martinowi do dziś wybaczyć jego uśmiercenia. W filmie jego postać była zupełnie wypaczona. Niczego nie ujmując Pedro Pascalowi, bo to nie jego wina. To kwestia scenariusza.

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2019-02-02 20:39, autor: Averil

Da się czytać
Władca piasków (Drogosz Eliza)

Ok, mój błąd. Wrzucałam to na komórce, jakoś źle popatrzyłam, nie zauważyłam, że jest druga część, a przecież w biblionetce jest doskonale widoczna. Czy jest ciekawa?

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2018-06-01 22:28, autor: Averil

Tyle nagród, za co?
Zabójcza sprawiedliwość (Leckie Ann)

"Zabójczą sprawiedliwość" przeczytałam z wielka przyjemnością. Czy zasługuje na nagrodę? Każdy może sam się przekonać. Na pewno jest to książka nietuzinkowa. Ciekawe pomysły też odróżniają ją od wielu innych. Moim zdaniem warto było ja nagrodzić, a dla czytelnika nie ma znaczenia płeć autora i nie ma się co tu doszukiwać kobiecego spisku. Politycznośc politycznością, ale dobra książka się wybroni.

Zobacz całą dyskusję »

dodany 2018-04-10 21:40, autor: Averil

Pokaż wszystkie »

Najnowsze recenzje

Książka: Afrodyzjak (Strong Tony (pseud. Capella Anthony; JP Delaney))
Tytuł tekstu: Przez żołądek do serca wymyślną i wyszukaną drogą

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

„Afrodyzjak” Capelli to kulinarna wersja "Cyrana de Bergerac". Bruno zakochuje się w Laurze, niestety, jego przyjaciel Tomasso poznał ją pierwszy. Do tego okłamał Laurę, że jest kucharzem… Brunonowi pozostało jedynie uwodzić Laurę za pomocą subtelnych smaków wykwintnych włoskich dań i aromatów wyszukanych przypraw. Książka ma wszystko, czego potrzeba ambitnemu romansowi, a nawet więcej. Jest tu doskonale zarysowany koloryt kilku regionów Włoch ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych kuchni, ...

czytaj całość »

data dodania: 2011-08-16, autor: Averil, komentarzy: 0

Książka: 7 razy dziś (Oliver Lauren)
Tytuł tekstu: Dobre czytadło dla nastolatek

„7 razy dziś” to nie jest arcydzieło, ale poprawnie napisana książka dla młodzieży, adresowana chyba szczególnie do „imprezowych” nastolatek. Na samym początku proszę przyszłych czytelników, by nie zrażali się konwencjonalnym początkiem, bo potem jest już tylko lepiej. Przyjaciółki jadąc samochodem zastanawiają się żartobliwie, co chciałyby czuć w chwili śmierci - jakiej muzyki słuchać, jakie zabrać ze sobą wspomnienia. Są typowymi, bezrefleksyjnymi, żyjącymi z dnia na dzień nastolatkami. Te ty...

czytaj całość »

data dodania: 2011-06-27, autor: Averil, komentarzy: 1

Książka: Inni (Draga Ewa)
Tytuł tekstu: INNYCH można poznać

W skrócie: Rodzice Karoliny, 17-letniej bohaterki powieści, przenoszą ją (z niezrozumiałych dla niej powodów) z liceum państwowego w Gliwicach do prywatnego. „Elitarne”, pełne snobów liceum budzi jej niechęć, a ona także nie jest tam mile widziana. W szkole jednak pojawia się jeszcze dwójka nowych uczniów, którzy szybko zmieniają Karolinę i jej sposób postrzegania świata. A może to świat nagle staje się INNY? „Inni” to książka młodzieżowa doskonale wpisująca się w obecną modę demoniczno-anie...

czytaj całość »

data dodania: 2010-09-02, autor: Averil, komentarzy: 0

Pokaż wszystkie »

Wkład w rozbudowę BiblioNETki

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku