JolantaNowaczyk - użytkownik BiblioNETki

Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

kino czeskie

Autor: JolantaNowaczyk Dodany 2008-11-15 14:59

"Skowronki na uwięzi"... super, jestem pod wrażeniem, to chyba najlepsza ekranizacja prozy Hrabala, jaką do tej pory widziałam. Świetne poprowadzone postaci, gorzki humor i parę świetnych cytatów wyłapanych (książki niestety nie czytałam), np. "Człowiek widzi wzniosłe idee, a potyka sie o byle gówno" ; ). Pozdrawiam.

Zobacz całą dyskusję

Co nowego na TVP Kulturze?

Autor: JolantaNowaczyk Dodany 2008-11-14 23:18

Oj, coś tu ucichło widzę... W poniedziałek (17.11) o godzinie 20.00 kino dość orientalne - z Iranu. W reżyserii Abbasa Kiarostamiego "Smak wiśni" - myślę, że warto obejrzeć. I tego samego dnia o godzinie 13.00 po raz kolejny adaptacja prozy Bruno Schulza "Sanatorium pod klepsydrą". Polecam! Byłam zaskoczona, kiedy zobaczyłam efekty sfilmowania tak niefilmowej prozy. ; )

Zobacz całą dyskusję

kino czeskie

Autor: JolantaNowaczyk Dodany 2008-11-14 22:29

A ja jakoś do Pavela nie mogę się przemóc. Bardzo lubię literaturę wschodnioeuropejską (także i czeską), ale np. "Śmierć pięknych saren" w ogóle mi sie nie spodobała. Miała uroczy klimat, ale właściwie nie wiem o co chodziło autorowi (opróćz tego, że była to autoterapia, z tego co pamiętam). Może poleciliście by coś innego tego autora?

Zobacz całą dyskusję
Najnowsze recenzje

Brak recenzji do wyświetlenia

Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: