megan - użytkownik BiblioNETki

 • Login: megan18
 • E-Mail: magdae@widzew.net
 • W BiblioNETce od: 23 lutego 2007
 • O sobie:

  Mam na imię Magda i mam 18 lat. Mieszkam w Łodzi i chodzę do 32LO. Interesuje mnie przede wszystkim literatura. Uwielbiam czytać książki, zwłaszcza kryminały, romanse i horrory. Nie przepadam za powieściami przygodowymi i science fiction. Interesuje mnie twórczość Mary Higgins Clark, Agathy Christie, Ericha Segala. Uwielbiam także księąki Paula Coelho. Każda z nich ma ciekawe i ważne przesłanie, każda zawiera pewną naukę. Są one przewodnikami po życiu.

  W związku z moim zamiłowaniem do literatury, marzę o tym, aby dostać się na polonistykę i zostać znaną dziennikarką. Chciałabym pisać felietony, ale wiem, że to wymaga wielu lat praktyki, abym dostała własną kolumnę. Zastanawiam się jeszcze nad filologią angielską. Może zdecyduję się jednak na wybór tego kierunku? Sama nie wiem... Hmm... I co jeszcze mogłabym o sobie powiedzieć? To by było na tyle. :)

Poleca
Ten użytkownik jeszcze nic nie polecił.
Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Czy nikt nie szanuje Mickiewicza?

Autor: megan18 Dodany 20.03.2007 17:56

Adam Mickiwicz to wspaniały poeta i należy uczcić jego pamięć. Ja również zapisuję się do klubu. :) Jego twórczość zachwyca i budzi w odbiorcy wiele różnych uczuć. Urzekły mnie przede wszystkim sonety krymskie i liryki lozańskie. A "Dziady"? Czyż ten dramat romantyczny nie jest godny uwagi? Poezja Mickiewicza przewyższa wszystkie inne znane mi utwory innych twórców. Nawer Juliusz Słowacki nie dorównuje geniuszowi tego wspaniałego poety.

Zobacz całą dyskusję

Motywy tyrtejskie w literaturze. Porównaj wybrane przykłady z różnych epok.

Autor: megan18 Dodany 20.03.2007 17:47

Zwróć uwagę na utwór Juliusz Słowackiego zatytułowany "Testament mój". Poeta zachęca w nim do walki o wolność ojczyzny". Warto również przypomnieć sobie "Kordiana" i scenę, w której główny bohater zachęca spiskowców do podjęcia decyzji dotyczącej zabicia cara. Mam nadzieję, ze trochę Ci pomogłam. :)

Zobacz całą dyskusję

Co teraz czytacie? :) część 7 (zapewne nie ostatnia)

Autor: megan18 Dodany 20.03.2007 17:36

Ja zaczęłam ostatnio czytać znaną powieść zatytułowaną "Lot nad kukułczym gniazdem". Tytuł książki z pewnością obił wam się kiedyś o uszy. Muszę przyznać, że powieść Kena Keseya zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Urzekła mnie przede wszystkim tematyka tego dzieła literackiego. Byłam zaskoczona, iż akcja powieści dzieje się w szpitalu wariatów a głównymi bohaterami są jego pacjenci, czyli ludzie chorzy psychicznie. Gorąco zachęcam was d...

Zobacz całą dyskusję
Najnowsze recenzje
Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Legenda
 • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
 • - do książki dodano opisy lub recenzje
 • - książka dostępna w naszej księgarni
 • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
 • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: