rote.pille - użytkownik BiblioNETki

 • Login: rote.pille
 • W BiblioNETce od: 26 kwietnia 2021
 • O sobie:

  Czytanie to mój nałóg... Najbardziej cenię opasłe powieści i wielotomowe sagi, ale nie pogardzę też krótszymi formami, bo ogólnie czytam wszystko, co mi wpadnie w ręce. Nawet etykiety na słoikach.
  Poza pracą i czytaniem zajmuję się aktywizmem, działam w trzech organizacjach. Walczę z homo- i transfobią oraz samochodozą. Oczywiście jestem też kociarą.
  #LGBT+ #BLM #DDM

  [oceny książek w trakcie uzupełniania]

Poleca
Ten użytkownik jeszcze nic nie polecił.
Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Choroba społecznościowa?

Autor: rote.pille Dodany 2021-04-28 03:25

Oj tak, z tymi troglodytami zgadzam się całkowicie. Mamy już ponad rok pandemii, a niektórzy nadal "nie potrafią" czegoś tak prostego jak prawidłowe noszenie masek. Tak wielu ma ją pod nosem albo i nawet pod brodą. Ostatnio widziałam jedną starszą panią, która może i miała na nosie, ale co kilka kroków ją zsuwała i brała głęboki oddech. Brak słów. A niektórzy nie noszą wcale. Nieraz pytam taką osobę, gdzie ma maskę. Staram się to robić spokojnie,...

Zobacz całą dyskusję

Czy płakaliście kiedyś czytając książkę?

Autor: rote.pille Dodany 2021-04-27 19:48

Oczywiście, że nie da się ostrzec przed wszystkim, ale przecież wiadomo, że nie o to chodzi. Mamy XXI wiek, obowiązują nas pewne standardy: troska o planetę, solidarność społeczna,walka o prawa mniejszości i o prawa zwierząt. Coraz więcej ludzi jest wegetarianami i weganami, wręcz w niektórych środowiskach przyznanie, że się je mięso, powoduje ostracyzm społeczny. I w tym kierunku idzie świat, oby szedł jak najszybciej. Każdego, kto ma w sobie ch...

Zobacz całą dyskusję

Czy płakaliście kiedyś czytając książkę?

Autor: rote.pille Dodany 2021-04-27 14:08

Płaczę zawsze, kiedy w książce cierpi jakieś zwierzę... Nieważne, czy "domowe", czy "hodowlane"... Jak można dzielić je na te do kochania i te do zabijania? W ogóle myślę, że warto by na pierwszej stronie każdej takiej książki umieszczać ostrzeżenie. "Książka zawiera sceny przemocy wobec zwierząt". Czy to tak wiele kosztuje?

Zobacz całą dyskusję
Najnowsze recenzje

Brak recenzji do wyświetlenia

Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: